20 lat Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku

20 lat Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku

Największa na Pomorzu niepubliczna uczelnia wyższa ma już 20 lat - Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku świętuje swój jubileuszowy rok działalności. Z tej okazji na Stadionie Energa odbyła się gala, w której wzięli udział pracownicy, przedstawiciele świata nauki, biznesu oraz administracji publicznej. Wydarzeniu towarzyszyła specjalna atrakcja –koncert Anny Dąbrowskiej. W jubileuszowej gali uczestniczyły władze województwa pomorskiego oraz władze miasta, przedstawiciele środowiska naukowego oraz firm, organizacji i stowarzyszeń zaangażowanych w życie biznesowe regionu.

Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku powstała w 1998 roku. Obecnie w ramach uczelni funkcjonuje Wydział Finansów i Zarządzania w Gdańsku oraz Wydział Ekonomii i Zarządzania w Gdyni.
Jubileuszowa gala stanowiła okazję do podziękowania włodarzom województwa, miasta oraz partnerom biznesowym i instytucjonalnym uczelni za wieloletnią współpracę, która od samego początku decydowała o  biznesowym charakterze WSB w Gdańsku. Uczelnia aktywnie współpracuje z ponad setką firm i instytucji, które wchodzą w skład Rad Przedsiębiorczości utworzonych przy kierunkach studiów. Dodatkowo firmy te czynnie uczestniczą w konstruowaniu programów studiów oraz zawarły porozumienia dotyczące kształcenia dualnego na naszej uczelni.

Od początku pracujemy nad tym, aby Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku odróżniała się od innych uczelni. Uznaliśmy, iż najlepszym wyróżnikiem będzie praktyczność kształcenia oraz przyjazność w podejściu do studenta. Pragniemy, aby nasi studenci uczyli się od praktyków, którzy mogą podzielić się zarówno wiedzą jak i doświadczeniem. Dbamy również, by studenci czuli się u nas dobrze, otrzymywali wsparcie pracowników administracyjnych kiedy trzeba zmierzyć się z procedurami i formalnościami towarzyszącymi studiom wyższym, jak i wsparcie kadry dydaktycznej w kwestiach związanych z nauką – mówi prof. dr hab Jan Wiśniewski - rektor WSB Gdańsk

Do niedawna głównymi konkurentami WSB w Gdańsku były szkoły prywatne, a od kilku lat naszymi punktami odniesienia są uczelnie publiczne.

W ubiegłym roku Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego publikując swój raport o ogólnopolskich stanach rekrutacji, wskazało Wyższą Szkołę Bankową w Gdańsku jako uczelnię niepubliczną o największej rekrutacji w całej Polsce. Po Uniwersytecie Gdańskim i Politechnice jesteśmy trzecią siłą dostarczającą na rynek pracy absolwentów różnych profesji. Wybór kandydatów to najlepsza ocena naszej pracy i miara sukcesu uczelni. - mówi Emilia Michalska - kanclerz WSB Gdańsk

Podczas Gali głos zabrał Prezydent Miasta Gdańsk Paweł Adamowicz, który podkreślił, iż na terenach postoczniowych będą powstawały nowe miejsca pracy i miasto będzie potrzebowało wykwalifikowanych specjalistów do pracy.

Jaka WSB będzie za 10 lat? Mamy nadzieję, iż powstanie kolejny budynek na naszym kampusie, gdyż potrzeby lokalowe naszej uczelni są coraz większe. Ponadto chcielibyśmy, aby nie była już kojarzona tylko i wyłącznie z kierunkami ekonomicznymi, gdyż od dawna tak nie jest.  Być może stanie się ona nawet Uniwersytetem.
Załączniki

Pobierz wszystkie

IMG_0061.jpg

grafika | 397 KB

Pobierz
IMG_1095.jpg

grafika | 311 KB

Pobierz
IMG_1318.jpg

grafika | 320 KB

Pobierz
IMG_0525.jpg

grafika | 618 KB

Pobierz
IMG_1572.jpg

grafika | 288 KB

Pobierz
IMG_0512.jpg

grafika | 748 KB

Pobierz
IMG_0334.jpg

grafika | 479 KB

Pobierz
IMG_0080.jpg

grafika | 451 KB

Pobierz
IMG_0449.jpg

grafika | 348 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Studenci Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku z nowoczesnym laboratorium tradingowym

OSTC, największa firma tradingowa w Polsce handlująca m.in. na giełdach w Londynie, Nowym Jorku i Frankfurcie, wraz z Wyższą Szkołą Bankową w Gdańsku otwierają pierwsze laboratorium tradingowe na uczelni niepublicznej w Polsce. Dla studentów to nie tylko szansa na zdobycie wiedzy i doświadczenia, ale także pracy.
Uroczyste zakończenie studiów

Sobota 21 lipca pozostanie mile wspominaną datą dla wielu tegorocznych absolwentów WSB. Tego dnia w Auli Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia studiów I stopnia - czyli studiów licencjackich i inżynierskich. 
Rusza rekrutacja na studia dofinansowane ze środków unijnych

W lipcu w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu rozpoczyna się rekrutacja na studia objęte dofinansowaniem ze środków Funduszy Europejskich. Oferta dotyczy kierunków Logistyka inżynierska i Informatyka oraz specjalności anglojęzycznych. Do wyboru są studia dzienne i zaoczne, liczba miejsc jest ograniczona.
Powietrzne akrobacje i koncert Raz Dwa Trzy na 20 lecie WSB we Wrocławiu

Największa na Dolnym Śląsku niepubliczna uczelnia wyższa ma już 20 lat - Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu świętuje swój jubileuszowy rok działalności. Z tej okazji w Teatrze Polskim odbyła się gala, w której wzięli udział pracownicy, przedstawiciele świata nauki, biznesu oraz administracji publicznej. Wydarzeniu towarzyszyły specjalne atrakcje – spektakl Teatru Ocelot oraz koncert zespołu Raz Dwa Trzy.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.