Studenci Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku z nowoczesnym laboratorium tradingowym

WSB Gdańsk

Studenci Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku z nowoczesnym laboratorium tradingowym

Opublikowany

OSTC, największa firma tradingowa w Polsce handlująca m.in. na giełdach w Londynie, Nowym Jorku i Frankfurcie, wraz z Wyższą Szkołą Bankową w Gdańsku otwierają pierwsze laboratorium tradingowe na uczelni niepublicznej w Polsce. Dla studentów to nie tylko szansa na zdobycie wiedzy i doświadczenia, ale także pracy.

OSTC Trading Lab to 20 specjalnie przygotowanych stanowisk komputerowych z profesjonalnym oprogramowaniem przeznaczonym do handlu instrumentami giełdowymi na całym świecie. Studenci WSB w ramach warsztatów będą obracać wirtualnym kapitałem na symulatorach giełd, na których m.in. szkoleni są nowo zatrudnieni pracownicy OSTC.

Jesteśmy międzynarodową firmą, która zatrudnia ponad 450 osób w 14 biurach na całym świecie i handluje szerokim portfolio produktów od rynków amerykańskich po azjatyckie. Trading Lab w Wyższej Szkole Bankowej to nasze szóste laboratorium dające studentom niebywałą szansę na sprawdzenie swoich umiejętności w roli tradera. Uczestnicy mogą zyskać doświadczenie w działaniach na prawdziwych rynkach, rozwinąć pasję, poznać managerów największej firmy w tej branży w Polsce, a przede wszystkim sprawdzić się na światowych rynkach bez wyjeżdżania z kraju.

- tłumaczy Tomasz Kwiatek, dyrektor zarządzający polskiego oddziału OSTC

Współpraca z biznesem w tym wymiarze to cenna inicjatywa dla uczelni, która dzięki kooperacji zapewnia praktyczną wiedzę studentom kierunków biznesowych na najwyższym poziomie i daje możliwość kontaktu ze światem gospodarczym.

Dzięki laboratorium tradingowemu OSTC w WSB, studenci kierunku Finanse i Rachunkowość będą mieli okazję podejmować decyzje inwestycyjne w oparciu o rzeczywiste dane pochodzące z rynków finansowych na całym świecie. W laboratorium tym stworzone zostały stanowiska pracy zbliżone do realnych miejsc pracy traderów w bankach. Dzięki laboratorium tradingowemu Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku będzie mogła doskonale przygotować studentów do pracy w instytucjach finansowych wyposażając ich w praktyczne umiejętności związane z decyzjami inwestycyjnymi na światowych rynkach finansowych.

- dodaje prof. nadzw. dr hab. Marcin Kalinowski, dziekan Wydziału Finansów i Zarządzania Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku.

Studenci, którzy będą udoskonalać swoje umiejętności w oparciu o warsztat Trading Lab, nie tylko zyskają ceniony na rynku certyfikat, ale także zapewnią sobie pierwszeństwo podczas rekrutacji do OSTC. W 2017 roku ponad 30% zatrudnionych nowych traderów, zaczynało swoją przygodę z giełdami, podczas zajęć z managerami na swoich uczelniach.
Uroczyste otwarcie OSTC Trading Lab odbędzie się 14 kwietnia 2018 roku o godzinie 10.00 na Wydziale Finansów i Zarządzania przy al. Grunwaldzkiej 238A w Gdańsku w sali B018. W wydarzeniu wezmą udział Władze uczelni, przedstawiciele firmy OSTC oraz grupa studentów, która zostanie objęta pierwszym szkoleniem. 
Tuż po otwarciu laboratorium tradingowego z zasobów pracowni będą korzystać przeszkoleni przez przedstawicieli OSTC wykładowcy wraz ze studentami. Z kolei od jesiennego semestru w WSB rozpoczną się bezpłatne zajęcia prowadzone przez managerów firmy tradingowej, podczas których studenci poznają tajniki analizy technicznej, strategii inwestycyjnych, technik zarządzania ryzykiem oraz rynków finansowych. Aby zostać uczestnikiem szkolenia nie trzeba mieć doświadczenia na giełdach, trzeba jednak być studentem i wykazać wysokie zainteresowanie tematyką finansową. Informacje dotyczące możliwości aplikacji będzie można znaleźć na fanpage’u polskiego oddziału OSTC.
OSTC Trading Lab powstało przy współpracy Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku w Gdańsku z OSTC Ltd. oddział w Polsce.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

IMG_0646.jpg

grafika | 7,45 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
20 lat Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku

temu

Największa na Pomorzu niepubliczna uczelnia wyższa ma już 20 lat - Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku świętuje swój jubileuszowy rok działalności. Z tej okazji na Stadionie Energa odbyła się gala, w której wzięli udział pracownicy, przedstawiciele świata nauki, biznesu oraz administracji publicznej. Wydarzeniu towarzyszyła specjalna atrakcja –koncert Anny Dąbrowskiej. W jubileuszowej gali uczestniczyły władze województwa pomorskiego oraz władze miasta, przedstawiciele środowiska naukowego oraz firm, organizacji i stowarzyszeń zaangażowanych w życie biznesowe regionu.
WSB w Toruniu inauguruje i rekrutuje

temu

Studenci, którzy wybrali w tym roku Wyższą Szkołę Bankową w Toruniu, mają już pewne studia. Uczelnia uruchamia wszystkie kierunki studiów I i II stopnia. Rekrutacja jeszcze nie zakończyła się ale wszystko wskazuje na to, że liczba wszystkich studentów i słuchaczy będzie zbliżona lub przekroczy zeszłoroczny wynik ( 8 500 os). Wśród najchętniej wybieranych kierunków największą popularnością cieszą się kierunki takie jak: Finanse i rachunkowość, Bezpieczeństwo wewnętrzne, Inżynieria zarządzania, Pedagogika, Turystyka i rekreacja oraz Zarządzanie. Ruszają także studia MBA oraz studia podyplomowe. Nasze kierunki to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku pracy. Nastawiamy się na studentów pracujących i jesteśmy na nich otwarci. Staramy się dopasować organizację procesu kształcenia do tej grupy studentów. Dodatkowo wdrażamy i wykorzystujemy innowacyjne narzędzia IT, które ułatwiają i umożliwiają studentom oraz słuchaczom kontakt z Uczelnią - Rektor WSB prof. Marek Jacek Stankiewicz Warto wiedzieć, że wśród studentów WSB znajdą się również goście zza granicy. Głównie z Białorusi i Ukrainy, którzy po przejściu kursu adaptacyjno – integracyjnego, zaliczeniu egzaminu z języka polskiego min. na poziomie b1 rozpoczną studia na takich kierunkach jak finanse i rachunkowość turystyka i rekreacja, zarządzanie, Czas na studia, czas na pracę, czas na życie Obecnie młodzi ludzie decydując się na studia wyższe wybierają kierunki, które w przyszłości zapewnią im pewny start w życiu zawodowym. Niewątpliwym atutem Wyższej Szkoły Bankowej jest ścisła współpraca z przedstawicielami świata biznesu. Pracodawcy mają duży wpływ na programy kształcenia prowadzą także zajęcia ze studentami.  Przedstawiciele przedsiębiorców zasiadają u nas w komisjach ds. jakości kształcenia poszczególnych kierunków. Kadra praktyków stanowi 80% naszych wykładowców. Wykładają osoby, które pracują w biurach rachunkowych, bankach, instytucjach finansowych, izbach skarbowych, urzędach skarbowych, działach finansowych przedsiębiorstw; także audytorzy, czy też doradcy podatkowi.  - Rektor WSB prof. Marek Jacek Stankiewicz
Studia on-line w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku

temu

"Chcę studiować, rozwijać się, ale nie mam czasu na dojazdy". W dobie mobilnego pędu życia, w którym jesteśmy stale on-line,  znaleźliśmy i na tą bolączkę dzisiejszych czasów ciekawe rozwiązanie.
Dane w sieci - czy wymogi RODO zmienią ich zabezpieczenie?

temu

Postęp informatyczny oprócz szerokiej gamy zastosowań w biznesie, medycynie i edukacji, potęguje również nowe zagrożenia. Jednym z nich jest przechowywanie i ochrona danych osobowych, którymi posługujemy się w sieci. Obecnie zbierają je nie tylko instytucje publiczne, ale przede wszystkim są narzędziem marketingowym, którego nieumiejętne zabezpieczenie owocuje problemami przedsiębiorstwa.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.