Rusza rekrutacja na studia dofinansowane
Kopiuj tekst
Rusza rekrutacja na studia dofinansowane

Rusza rekrutacja na studia dofinansowane

W lipcu na Wydziale Ekonomicznym w Opolu Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu rozpoczyna się rekrutacja na studia objęte dofinansowaniem ze środków Funduszy Europejskich.

Oferta dotyczy kierunków logistyka inżynierska i inżynieria zarządzania oraz specjalności anglojęzycznej business administration. Do wyboru są studia dzienne i zaoczne, liczba miejsc jest ograniczona.

Dofinansowanie studiów oznacza dla studenta mniejsze czesne i obniżenie kosztów nauki. Jest to możliwe dzięki pozyskanym przez uczelnię środkom unijnym pokrywającym część opłat za studia. Aby jednak skorzystać z tej możliwości trzeba się spieszyć, liczba miejsc jest ograniczona a rekrutacja ruszyła już 1 lipca 2018 r.

To szczególnie dobra wiadomość do osób planujących studia inżynierskie, na tych kierunkach do wyboru są aż cztery specjalności objęte dofinansowaniem. Skorzystać z oferty mogą również kandydaci na studia anglojęzyczne, gdzie wysokość dopłat jest najwyższa.

Specjalności wskazali pracodawcy

Dofinansowanie obejmuje specjalności na kierunkach inżynieria zarządzania, logistyka inżynierska i zarządzanie (specjalność business administration) na studiach I stopnia. 

Specjalności objęte dofinansowaniem nie są przypadkowe. Wytypowaliśmy je we współpracy z naszymi partnerami biznesowymi działającymi w Radach Biznesu, które są specjalnymi organami doradczymi powołanymi dla poszczególnych kierunków studiów. Do Rad Biznesu zapraszamy firmy i organizacje, które cieszą się uznaniem w branży, są innowacyjne, aktywnie uczestniczą w rynku. Dzięki współpracy z nimi możemy dostosowywać nasze programy nauczania do realnych potrzeb i oczekiwań pracodawców. Korzystają na tym dwie strony – pracodawcy, który mówią nam jakich kompetencji i umiejętności oczekują od absolwentów studiów wyższych, oraz sami studenci, którzy są dobrze przygotowani do podjęcia pracy. W ramach Rad Biznesu wybraliśmy specjalności, których absolwenci naszym zdaniem będą szczególnie poszukiwani w perspektywie najbliższych lat.

Anna Magnowska, Zastępca Dyrektora Działu Zarządzania Projektami WSB we Wrocławiu.

Kierunki objęte dofinansowaniem

Inżynieria zarządzania – studia inżynierskie 
Student inżynierii zarządzania zapłaci za studia o 420,00 zł mniej na drugim i trzecim roku studiów, zaś o 210,00 zł mniej na  czwartym roku studiów. Limit przyjętych na studiach zaocznych to 75 osób. Do wyboru są specjalności:
- Inżynier zarządzania procesami produkcyjnymi – forma niestacjonarna
- Inżynieria jakości w produkcji i usługach – forma niestacjonarna

Logistyka inżynierska – studia inżynierskie 
Na kierunku logistyka inżynierska opłata roczna jest mniejsza o 190,00 zł na drugim i trzecim roku studiów oraz o 95,00 zł niższa na  czwartym roku studiów. Limit przyjętych to 75 osób na studia zaoczne. Specjalności do wyboru:
- Inżynieria procesów transportowych – forma niestacjonarna
- Inżynieria systemów logistycznych – forma niestacjonarna

Zarządzanie (Management) – studia licencjackie 
Na kierunku Zarządzanie dofinansowaniem objęta jest specjalność Business Administration. Studia prowadzone są w języku angielskim w formie stacjonarnej, limit przyjętych to 20 osób. Roczna obniżka w czesnym wynosi 2200,00 zł na drugim i trzecim roku studiów.

Jak się zapisać?

Zapisy prowadzone są przez formularz online, rekrutacja trwa od 1 lipca do 29 września 2018 r. - jednak liczba miejsc jest ograniczona.

Dofinansowaniem objęte są studia w Wyższej Szkole Bankowej w Opolu, dlatego w formularzu należy wskazać Opole jako miejsce studiowania. Kandydaci na studia muszą spełnić kryteria rekrutacyjne związane z wynikami osiągniętymi na egzaminie maturalnym.

Kryteria opisane są w regulaminie rekrutacji znajdującym się na stronie projektu.  Informacje o zakwalifikowaniu do projektu i możliwości skorzystania z obniżonego czesnego zostaną przesłane drogą mailową nie później niż do 28 września 2018 r.

PROJEKT WSB WART 15,5 MLN ZŁ

Dofinansowanie studiów możliwe jest dzięki projektowi „INFORMATYZACJA, UMIĘDZYNARODOWIENIE, PRAKTYCZNOŚĆ - filary Zintegrowanego Programu Uczelni w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu” o wartości 15 403 710,36 zł, który Uczelnia będzie realizować w okresie 01.07.2018 – 30.06.2022 r. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój

„Zintregrowany Program Uczelni” realizowany w Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu ma na celu szersze dostosowanie procesów dydaktycznych i administracyjnych uczelni do oczekiwań rynku pracy. Zarówno w obszarze programów specjalności, jak również oczekiwań samych studentów i naszych pracowników co do infrastruktury i systemu zarządzania uczelnią. Dlatego postawiliśmy w projekcie na trzy obszary – informatyzację, umiędzynarodowienie oraz praktyczność.  Na Wydziale Ekonomicznym w Opolu wrocławskiej WSB rozwijamy, dzięki dofinansowaniu ze środków Funduszy Europejskich, trzy ważne dla naszego regionu kierunki kształcenia: logistykę, inżynierię zarządzania i zarządzanie w języku angielskim. Wierzę, że dzięki Zintegrowanemu Programowi Uczelni studenci będą mogli lepiej poszerzać swoje kompetencje, a nauka na naszej uczelni, która w zeszłym roku rozpoczęła drugą dekadę działalności edukacyjnej w Opolu, będzie dla nich tym atrakcyjniejsza.

Małgorzata Jagusch, Wicekanclerz WSB we Wrocławiu

Więcej informacji o specjalnościach studiów objętych dofinansowaniem dostępnych jest na stronie Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu oraz na stronie projektu.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.