Rusza rekrutacja na studia dofinansowane
Rusza rekrutacja na studia dofinansowane

Rusza rekrutacja na studia dofinansowane

Opublikowany

W lipcu na Wydziale Ekonomicznym w Opolu Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu rozpoczyna się rekrutacja na studia objęte dofinansowaniem ze środków Funduszy Europejskich.

Oferta dotyczy kierunków logistyka inżynierska i inżynieria zarządzania oraz specjalności anglojęzycznej business administration. Do wyboru są studia dzienne i zaoczne, liczba miejsc jest ograniczona.

Dofinansowanie studiów oznacza dla studenta mniejsze czesne i obniżenie kosztów nauki. Jest to możliwe dzięki pozyskanym przez uczelnię środkom unijnym pokrywającym część opłat za studia. Aby jednak skorzystać z tej możliwości trzeba się spieszyć, liczba miejsc jest ograniczona a rekrutacja ruszyła już 1 lipca 2018 r.

To szczególnie dobra wiadomość do osób planujących studia inżynierskie, na tych kierunkach do wyboru są aż cztery specjalności objęte dofinansowaniem. Skorzystać z oferty mogą również kandydaci na studia anglojęzyczne, gdzie wysokość dopłat jest najwyższa.

Specjalności wskazali pracodawcy

Dofinansowanie obejmuje specjalności na kierunkach inżynieria zarządzania, logistyka inżynierska i zarządzanie (specjalność business administration) na studiach I stopnia. 

Specjalności objęte dofinansowaniem nie są przypadkowe. Wytypowaliśmy je we współpracy z naszymi partnerami biznesowymi działającymi w Radach Biznesu, które są specjalnymi organami doradczymi powołanymi dla poszczególnych kierunków studiów. Do Rad Biznesu zapraszamy firmy i organizacje, które cieszą się uznaniem w branży, są innowacyjne, aktywnie uczestniczą w rynku. Dzięki współpracy z nimi możemy dostosowywać nasze programy nauczania do realnych potrzeb i oczekiwań pracodawców. Korzystają na tym dwie strony – pracodawcy, który mówią nam jakich kompetencji i umiejętności oczekują od absolwentów studiów wyższych, oraz sami studenci, którzy są dobrze przygotowani do podjęcia pracy. W ramach Rad Biznesu wybraliśmy specjalności, których absolwenci naszym zdaniem będą szczególnie poszukiwani w perspektywie najbliższych lat.

Anna Magnowska, Zastępca Dyrektora Działu Zarządzania Projektami WSB we Wrocławiu.

Kierunki objęte dofinansowaniem

Inżynieria zarządzania – studia inżynierskie 
Student inżynierii zarządzania zapłaci za studia o 420,00 zł mniej na drugim i trzecim roku studiów, zaś o 210,00 zł mniej na  czwartym roku studiów. Limit przyjętych na studiach zaocznych to 75 osób. Do wyboru są specjalności:
- Inżynier zarządzania procesami produkcyjnymi – forma niestacjonarna
- Inżynieria jakości w produkcji i usługach – forma niestacjonarna

Logistyka inżynierska – studia inżynierskie 
Na kierunku logistyka inżynierska opłata roczna jest mniejsza o 190,00 zł na drugim i trzecim roku studiów oraz o 95,00 zł niższa na  czwartym roku studiów. Limit przyjętych to 75 osób na studia zaoczne. Specjalności do wyboru:
- Inżynieria procesów transportowych – forma niestacjonarna
- Inżynieria systemów logistycznych – forma niestacjonarna

Zarządzanie (Management) – studia licencjackie 
Na kierunku Zarządzanie dofinansowaniem objęta jest specjalność Business Administration. Studia prowadzone są w języku angielskim w formie stacjonarnej, limit przyjętych to 20 osób. Roczna obniżka w czesnym wynosi 2200,00 zł na drugim i trzecim roku studiów.

Jak się zapisać?

Zapisy prowadzone są przez formularz online, rekrutacja trwa od 1 lipca do 29 września 2018 r. - jednak liczba miejsc jest ograniczona.

Dofinansowaniem objęte są studia w Wyższej Szkole Bankowej w Opolu, dlatego w formularzu należy wskazać Opole jako miejsce studiowania. Kandydaci na studia muszą spełnić kryteria rekrutacyjne związane z wynikami osiągniętymi na egzaminie maturalnym.

Kryteria opisane są w regulaminie rekrutacji znajdującym się na stronie projektu.  Informacje o zakwalifikowaniu do projektu i możliwości skorzystania z obniżonego czesnego zostaną przesłane drogą mailową nie później niż do 28 września 2018 r.

PROJEKT WSB WART 15,5 MLN ZŁ

Dofinansowanie studiów możliwe jest dzięki projektowi „INFORMATYZACJA, UMIĘDZYNARODOWIENIE, PRAKTYCZNOŚĆ - filary Zintegrowanego Programu Uczelni w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu” o wartości 15 403 710,36 zł, który Uczelnia będzie realizować w okresie 01.07.2018 – 30.06.2022 r. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój

„Zintregrowany Program Uczelni” realizowany w Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu ma na celu szersze dostosowanie procesów dydaktycznych i administracyjnych uczelni do oczekiwań rynku pracy. Zarówno w obszarze programów specjalności, jak również oczekiwań samych studentów i naszych pracowników co do infrastruktury i systemu zarządzania uczelnią. Dlatego postawiliśmy w projekcie na trzy obszary – informatyzację, umiędzynarodowienie oraz praktyczność.  Na Wydziale Ekonomicznym w Opolu wrocławskiej WSB rozwijamy, dzięki dofinansowaniu ze środków Funduszy Europejskich, trzy ważne dla naszego regionu kierunki kształcenia: logistykę, inżynierię zarządzania i zarządzanie w języku angielskim. Wierzę, że dzięki Zintegrowanemu Programowi Uczelni studenci będą mogli lepiej poszerzać swoje kompetencje, a nauka na naszej uczelni, która w zeszłym roku rozpoczęła drugą dekadę działalności edukacyjnej w Opolu, będzie dla nich tym atrakcyjniejsza.

Małgorzata Jagusch, Wicekanclerz WSB we Wrocławiu

Więcej informacji o specjalnościach studiów objętych dofinansowaniem dostępnych jest na stronie Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu oraz na stronie projektu.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Rusza rekrutacja na studia dofinansowane ze środków unijnych

temu

W lipcu w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu rozpoczyna się rekrutacja na studia objęte dofinansowaniem ze środków Funduszy Europejskich. Oferta dotyczy kierunków Logistyka inżynierska i Informatyka oraz specjalności anglojęzycznych. Do wyboru są studia dzienne i zaoczne, liczba miejsc jest ograniczona.
dr inż. Jarosław Kobryń

temu

Ekspert z zakresu zagadnień inżynierskich i systemowych w gospodarce, przemyśle oraz ochronie środowiska.. Tematyka komentarzy eksperckich. Ekspert w mediach. Komunikacja zbiorowa w przestrzeni miejskiej, Silesia Tram News. Logistycy doczekali się w P
Dzień Logistyka w WSB we Wrocławiu

temu

Studenci i wykładowcy Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu zapraszają uczniów dolnośląskich szkół średnich na Dzień Logistyka, który odbędzie się 19 kwietnia. Na uczestników czekają warsztaty oraz wykłady gości specjalnych m.in. Gabriela Borowego, rzecznika prasowego trzykrotnego Rajdowego Mistrza Europy Kajetana Kajetanowicza.
Największe spotkanie firm rodzinnych w regionie

temu

Na Dolnym Śląsku do tej pory nie było podobnego wydarzenia, o tak szerokiej skali i przekroju poruszanych zagadnień, adresowanego do przedsiębiorców rodzinnych. Kongres Firm Rodzinnych „Nowe horyzonty rozwoju” odbył się 6 marca br., wzięło w nim udział blisko dwustu przedsiębiorców z Wrocławia i okolic.

Nowoczesne technologie w edukacji

Pojęcie nowoczesnej edukacji nierozerwalnie wiąże się z nowymi technologiami, bez których współczesna szkoła wydaje się i uczniom, i rodzicom dość archaiczna.