W Wyższej Szkole Bankowej ruszyła rekrutacja na studia. Zajęcia od października

Informacja prasowa

W Wyższej Szkole Bankowej ruszyła rekrutacja na studia. Zajęcia od października

Opublikowany

Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie i Katowicach rozpoczęła nabór na studia licencjackie, inżynierskie, magisterskie i podyplomowe. Na rok akademicki 2018/2019 uczelnia przygotowała nowe kierunki: marketing i sprzedaż na studiach I stopnia oraz pedagogika na studiach II stopnia, a także studia I stopnia w języku angielskim. Osoby zainteresowane nauką w Bankowej przy zapisie skorzystają ze zniżek w czesnym i opłacie wpisowej, a nawet będą mogły studiować zupełnie za darmo.

Przyszli studenci w ofercie studiów I stopnia znajdą 13 kierunków, w tym marketing i sprzedaż, który jest nową propozycją dla kandydatów. – W dobie rozkwitu mediów społecznościowych oraz nowoczesnych technologii, marketing i sprzedaż muszą podążać za zmieniającym się społeczeństwem. Program studiów tego kierunku uwzględnia aktualną wiedzę teoretyczną oraz kładzie nacisk na praktyczny wymiar nauczania. Partnerami kierunku zostały firmy, które wyznaczają współczesne trendy w branży m.in. Prowly, GONG, Hilti czy Mediafeed.pl – mówi Adam Maliszewski, menedżer kierunku marketing i sprzedaż w Wyższej Szkole Bankowej.

Zainteresowani studiami licencjackimi lub inżynierskimi oprócz marketingu i sprzedaży mają do wyboru również inne kierunki, jak: administracja publiczna, bezpieczeństwo narodowe, finanse i rachunkowość, informatyka, inżynieria zarządzania, język angielski w biznesie, logistyka, pedagogika, prawo w biznesie, psychologia w biznesie, turystyka i rekreacja oraz zarządzanie.

Bankowa od października planuje uruchomić również studia I stopnia w całości w języku angielskim. Dotyczy to kierunków inżynierskich, czyli informatyki i logistyki.

Dla najzdolniejszych maturzystów uczelnia przygotowała program Very Important Student (VIS). Dzięki niemu uczniowie mają szansę na bezpłatną naukę na studiach stacjonarnych, które odbywają się 3 dni w tygodniu – od wtorku do czwartku, lub studiach niestacjonarnych – w trybie weekendowym.


Absolwenci wszystkich uczelni z tytułem licencjata lub inżyniera w Wyższej Szkole Bankowej mogą kontynuować naukę na studiach magisterskich. Oprócz tradycyjnej, dwuletniej ścieżki kształcenia, uczelnia umożliwia połączenie studiów II stopnia z podyplomowymi i uzyskania dwóch dyplomów jednocześnie. Dodatkowo kandydaci mają wybór studiów magisterskich w formule on-line. – Studia II stopnia online to propozycja dla osób, które mieszkają z dala od uczelni, pracują za granicą, albo po prostu sytuacja rodzinna nie pozwala im na regularne pojawianie się na zajęciach. Dzięki wykładom wideo i ćwiczeniom rozwiązywanych przez internet studenci uczą się o dowolnej porze, z dowolnego miejsca na świecie – mówi dr Krzysztof Koj, dziekan Wyższej Szkoły Bankowej.
Studia II stopnia online 100% - ZOBACZ

Studia II stopnia online 100% - ZOBACZ

Od nowego roku akademickiego absolwenci studiów I stopnia kierunku pedagogika będą mieli możliwość kontynuowania nauki w Bankowej także na studiach magisterskich. Po ukończeniu studiów uzyskają uprawnienia do prowadzenia zajęć nie tylko w przedszkolach i szkołach podstawowych, co zapewnia im dyplom licencjata, ale w szkołach na wszystkich poziomach  nauczania.

Dla osób z tytułem inżyniera WSB przygotowała studia trzysemestralne. – Jest  to wyjątkowa ścieżka kształcenia, która pozwala absolwentom studiów  inżynierskich, zdobyć tytuł magistra. Tak dostosowaliśmy program kształcenia, aby studia trwały tylko trzy semestry, czyli krócej niż studia II stopnia w tradycyjnej, dwuletniej formule – mówi Dziekan dr Krzysztof Koj.
Absolwenci, którzy ukończyli studia licencjackie lub magisterskie i chcą dalej się kształcić, mogą skorzystać z oferty studiów podyplomowych. Uczelnia prowadzi rekrutację na 90 kierunków, w tym 17 nowych, m.in. coaching systemów i relacji, doradztwo zawodowe, marketing i PR nieruchomości, Startup Academy. Dodatkowo uczelnia stworzyła ofertę o nazwie „biznes premium”, dedykowaną menedżerom średniego i wyższego szczebla, którzy chcą skutecznie działać w biznesie oraz efektywnie zarządzać ludźmi i firmą. Wśród kierunków znajdą oni m.in. Innovative Leadership – przywództwo w nowoczesnych organizacjach, profesjonalny coach oraz lean six sigma manager.

Na studia w Wyższej Szkole Bankowej można zapisać się przez internet na stronie www.wsb.pl/chorzow lub osobiście w Biurze Rekrutacji. Doradcy są dostępni dla przyszłych studentów od poniedziałku do soboty zarówno w Chorzowie, na ul. Sportowej 29, jak i w Katowicach, ul. Wyszyńskiego 7.

Każda osoba, która wybierze naukę w Bankowej, skorzysta z okresowych zniżek w czesnym i opłacie wpisowej.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

wsb_chorzow_katowice_foto_4_poziom.jpg

grafika | 6,17 MB

Pobierz
wsb_chorzow_katowice_foto_3_poziom.jpg

grafika | 3,93 MB

Pobierz
wsb_chorzow_katowice_foto_1_poziom.jpg

grafika | 4,72 MB

Pobierz
wsb_chorzow_katowice_foto_2_poziom.jpg

grafika | 2,7 MB

Pobierz

Dzień Logistyka w WSB we Wrocławiu

Studenci i wykładowcy Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu zapraszają uczniów dolnośląskich szkół średnich na Dzień Logistyka, który odbędzie się 19 kwietnia. Na uczestników czekają warsztaty oraz wykłady gości specjalnych m.in. Gabriela Borowego, rzecznika prasowego trzykrotnego Rajdowego Mistrza Europy Kajetana Kajetanowicza.