Coś na jesienną chandrę, czyli darmowy warsztat z psychologii pozytywnej
Kopiuj tekst

Coś na jesienną chandrę, czyli darmowy warsztat z psychologii pozytywnej

Wyższa Szkołą Bankowa w Poznaniu zaprasza 9 października na warsztat otwarty z psychologii pozytywnej. Poprowadzi do psycholożką Sabina Sadecka, która opowie o naszym pesymistycznym umyśle oraz o psychologii pozytywnej, która potrafi sobie z nim poradzić.

Psychologia pozytywna, to nie to samo co pozytywne myślenie. To dziedzina psychologii, która, bada różne wymiary pozytywnego doświadczania przez nas własnego życia, budowania i rozwijania mocnych stron oraz szukania odpowiedzi na pytanie: dlaczego czujemy się szczęśliwi?

Według Polskiego Towarzystwa Psychologii Pozytywnej psychologię pozytywna rozumiemy jako nurt skoncentrowany na zdolnościach i umiejętnościach, dzięki którym ludzie potrafią sprostać wyzwaniom, uzyskać wysoką jakość życia, rozwijać własny potencjał i lepiej radzić sobie z trudnościami życiowymi. Co więcej, psychologia pozytywna zna sposoby na to jak poradzić sobie z obniżonym nastrojem i tzw. czarnowidztwem.

Natura, w drodze ewolucji, zaprojektowała nasze umysły na zamartwianie się. Gdyby nie umiejętność przewidywania katastrof, nigdy nie zaszlibyśmy tak daleko w rozwoju cywilizacji. Ale kij ma dwa końce. Mamy XXI wiek i umiejętność dostrzegania niebezpieczeństwa czyhającego w zaroślach nie jest już nam  niezbędna do życia, ale wyuczony mechanizm pozostawił inne obciążenia. Nasz umysł wyczulony na katastrofy, z jednej strony pomaga nam przewidywać bieg zdarzeń, drobiazgowo analizować sytuacje, czy szacować ryzyko. Ale ten sam mechanizm sprawia, że spędzamy sporo czasu zamartwiając się rzeczami, które najpewniej nigdy się nie zdarzą. Co więcej, mamy do siebie pretensje o niepowodzenia, które wydarzyły się dawno temu.  

Ludzki umysł, zupełnie inaczej niż umysły pozostałych zwierząt, może rozciągnąć swoje aktualne cierpienie typu: „Jak bardzo za nią tęsknię” również na przeszłość: “Dlaczego byłem tak głupi i pozwoliłem jej odejść” oraz na przyszłość: “Nigdy już nie przestanę za nią tęsknić”. Umysł ten ma również wyjątkową zdolność psucia nam momentów zupełnie dobrych: „Cieszę się ze zdanej matury, ale szkoda, że jej ze mną nie ma”. I dlatego tak bardzo potrzebujemy psychologii pozytywnej!

Wyższa Szkołą Bankowa w Poznaniu prowadzi rekrutację, na rok akademicki 2018/2019, na studia podyplomowe z zakresu psychologii pozytywnej. Natomiast październikowy warsztat został przygotowany z myślą nie tylko o przyszłych studentach, ale także o wszystkich, którzy szukają odpowiedzi na pytanie: co sprawia, że czujemy się szczęśliwi?  Warsztat ma w prosty sposób wyjaśnić, czym jest psychologia pozytywna i dlaczego tak bardzo  jest nam potrzebna. Spotkanie będzie także okazją, aby przećwiczyć skuteczne strategie radzenia sobie z obniżonym nastrojem. Mowa będzie również o takich sposobach radzenia sobie z emocjami, które choć modne i popularne, to po pierwsze zupełnie nie działają, a poza tym bywają nawet szkodliwe.

Warsztat poprowadzi Sabina Sadecka, poznańska psycholożka i psychoterapeutka,  współzałożycielka portalu wiedzy psychologicznej opsychologii.pl Na co dzień wykłada psychologię na studiach magisterskich i podyplomowych. Jest popularyzatorką psychologii, autorką licznych artykułów w prasie ogólnopolskiej i portalach internetowych. Często gości w audycjach radiowych poświęconych tematyce psychologicznej. Pracuje w nurcie akceptacji i zaangażowania, jej specjalizacją terapeutyczną jest terapeutyczna praca z ciałem i terapia traumy.
 - Wielu interwencji z zakresu psychologii pozytywnej słuchacze warsztatu będą mogli doświadczyć na własnej skórze, gdyż wykład będzie miał charakter interaktywny i mocno praktyczny – zapowiada Sabina Sadecka.

Warsztat odbędzie się 9 października o godzinie 17.30 w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, przy ul. Powstańców Wielkopolskich 2A  (aula w budynku BR). Warsztat jest darmowy, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc, obowiązują zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy: https://www.wsb.pl/poznan/aktualnosci/darmowy-warsztat-z-psychologi-pozytywnej 
Ilość miejsc ograniczona.
Powiązane artykuły
Kilkanaście tysięcy złotych dla studenta? Tak, ale tylko na studiach dualnych.

Poznańska Wyższa Szkoła Bankowa jest kolejną uczelnią, która od października proponuje  studentom studia dualne. Ten dość nowy model nauczania, z roku na rok, staje się coraz bardziej popularny na polskim rynku szkolnictwa wyższego. Dlaczego? Student zyskuje w nim nie tylko wyższe wykształcenie i doświadczenie zawodowe, ale także może zarobić dodatkowe pieniądze. Nawet kilkanaście tysięcy złotych.
Poznań gości Bałtycką Europę

Od wczoraj Poznań jest gospodarzem międzynarodowej konferencji naukowej Current Challenges of Local and Regional Development organizowanej przez Uniwersytet Bałtycki -  organizację skupiającą ponad 200-ście uczelni z regionu Morza Bałtyckiego. Współorganizatorami konferencji są dwie poznańskie uczelnie: Uniwersytet im. Adama Mickiewicz oraz Wyższa Szkoła Bankowa.
WSB na targach edukacyjnych w Poznaniu

Już w najbliższy weekend, w dniach 23-25 marca, w Poznaniu odbędą się targi edukacyjne Fun&Education. Jednym z wystawców będzie Wyższa Szkoła Bankowa, która dla zwiedzających przygotowała na swoim stoisku liczne atrakcje.
Czego życzyć współczesnym Kobietom?

Dzień Kobiet to święto obchodzone od 1910 roku. W Polsce szczególnie popularne było w czasach PRLu. Kiedyś kobiety otrzymywały goździki, dziś najczęściej są to tulipany, róże i drobne upominki. W Dniu Kobiet chciałabym zwrócić uwagę na problemy i wyzwania, które stoją przed kobietami, i które dziś, w XXI wieku, wciąż są aktualne. Czego należy życzyć współczesnym Kobietom?
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.