Wykład otwarty pt. Anatomia samobójstwa z perspektywy prawa karnego i psychologii

Wykład z obszaru psychologii i prawa

Wykład otwarty pt. Anatomia samobójstwa z perspektywy prawa karnego i psychologii

Opublikowany

Zapraszamy na wykład otwarty pt. „Anatomia samobójstwa z perspektywy prawa karnego i psychologii”, który poprowadzi gość specjalny zaproszony przez Koło Naukowe Prawa w WSB we Wrocławiu – psycholog i adwokat Agnieszka Szmigielska.

Wykład przeznaczony jest dla studentów oraz wszystkich osób zainteresowanych tematyką suicydologii i zjawiskiem samobójstw, w szczególności karnoprocesowymi przesłankami odpowiedzialności za czyn z art. 151 k.k. Aby umożliwić osobom zainteresowanym uczestnictwo w spotkaniu, wykład poprowadzony zostanie dwóch terminach – w środę 6 czerwca br. oraz w niedzielę 10 czerwca br.

Tematyka wykładu

Czym jest zespół presuicydalny, co sprawia, że ludzie próbują odebrać sobie życie, jakie są czynniki ryzyka i czy środki masowego przekazu mają wpływ na skalę popełnianych prób samobójczych - na te i wiele innych pytań poszukamy wspólnie odpowiedzi podczas wykładu.

Prowadzący

Agnieszka Szmigielska - psycholog i adwokat w Izbie Adwokackiej we Wrocławiu, prowadzi indywidualną kancelarię adwokacką, prowadząc ze studentami zajęcia z psychologii sądowej i prawa. Zawodowo specjalizuje się w prawie karnym i prawie rodzinnym (również międzynarodowym). Jej zawodowe zainteresowania obejmują problematyka pamięci w kontekście wiarygodności zeznań świadków, ochronę dziecka w sytuacji rozpadu rodziny oraz promowanie konsensualnych sposobów rozwiązywania konfliktów. W wolnych chwilach lubi czytać literaturę piękną, słuchać muzyki i rozmawiać z ludźmi.

Terminy

Środa 6 czerwca 2018 r., godz. 15:00-18:00, sala 005 w budynku B.Niedziela 10 czerwca 2018 r., godz. 16:00-17:00, sala HB10 w budynku H, segment B.
Wykład ma charakter otwarty.
Zaproszenie na wykład.png

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Zaproszenie na wykład.png

grafika | 697 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Konferencja Kapitał i Instrumenty dla Rozwoju

temu

Konferencja „Kapitał i Instrumenty dla Rozwoju” odbędzie się 20 września br. we Wrocławiu. Jej celem jest przybliżenie zmian w systemie zabezpieczenia emerytalnego oraz możliwości rozwoju przedsiębiorstw w oparciu o lokalny i długoterminowy kapitał prywatny. Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne.
Naukowcy z całego świata we Wrocławiu

temu

Przedstawiciele nauki będą dyskutować o wyzwaniach klimatycznych oraz stabilności współczesnych systemów finansowych i gospodarczych. Okazją do wymiany poglądów i szukania rozwiązań dla globalnych problemów, jest konferencja International Society for the Intercommunication of New Ideas, która odbędzie się w dniach 30-31 sierpnia.
Studia z dofinansowaniem UE – trwa rekrutacja we Wrocławiu

temu

W Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu można się zapisać na studia dofinansowane ze środków UE. Do wyboru są specjalności na kierunkach Logistyka inżynierska, Informatyka, Zarządzanie oraz Finanse i rachunkowość. To szansa na dużo tańsze studia, ale trzeba się spieszyć – liczba miejsc jest ograniczona.
Od pedagogiki przez zarządzanie po IT – rusza cykl bezpłatnych warsztatów

temu

Już we wrześniu odbędą się warsztaty Progress Days. To cztery dni spotkań z praktykami, którzy podzielą się unikalną wiedzą i doświadczeniem. Każdy dzień poświęcony został innemu obszarowi od HR-u przez IT, biznes po pedagogikę i edukację. Uczestnictwo jest bezpłatne.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.