Wykład otwarty pt. Anatomia samobójstwa z perspektywy prawa karnego i psychologii

Wykład z obszaru psychologii i prawa

Wykład otwarty pt. Anatomia samobójstwa z perspektywy prawa karnego i psychologii

Opublikowany

Zapraszamy na wykład otwarty pt. „Anatomia samobójstwa z perspektywy prawa karnego i psychologii”, który poprowadzi gość specjalny zaproszony przez Koło Naukowe Prawa w WSB we Wrocławiu – psycholog i adwokat Agnieszka Szmigielska.

Wykład przeznaczony jest dla studentów oraz wszystkich osób zainteresowanych tematyką suicydologii i zjawiskiem samobójstw, w szczególności karnoprocesowymi przesłankami odpowiedzialności za czyn z art. 151 k.k. Aby umożliwić osobom zainteresowanym uczestnictwo w spotkaniu, wykład poprowadzony zostanie dwóch terminach – w środę 6 czerwca br. oraz w niedzielę 10 czerwca br.

Tematyka wykładu

Czym jest zespół presuicydalny, co sprawia, że ludzie próbują odebrać sobie życie, jakie są czynniki ryzyka i czy środki masowego przekazu mają wpływ na skalę popełnianych prób samobójczych - na te i wiele innych pytań poszukamy wspólnie odpowiedzi podczas wykładu.

Prowadzący

Agnieszka Szmigielska - psycholog i adwokat w Izbie Adwokackiej we Wrocławiu, prowadzi indywidualną kancelarię adwokacką, prowadząc ze studentami zajęcia z psychologii sądowej i prawa. Zawodowo specjalizuje się w prawie karnym i prawie rodzinnym (również międzynarodowym). Jej zawodowe zainteresowania obejmują problematyka pamięci w kontekście wiarygodności zeznań świadków, ochronę dziecka w sytuacji rozpadu rodziny oraz promowanie konsensualnych sposobów rozwiązywania konfliktów. W wolnych chwilach lubi czytać literaturę piękną, słuchać muzyki i rozmawiać z ludźmi.

Terminy

Środa 6 czerwca 2018 r., godz. 15:00-18:00, sala 005 w budynku B.Niedziela 10 czerwca 2018 r., godz. 16:00-17:00, sala HB10 w budynku H, segment B.
Wykład ma charakter otwarty.
Zaproszenie na wykład.png

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Zaproszenie na wykład.png

grafika | 697 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
MBA Day we Wrocławiu

temu

Już 20 czerwca w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu odbędzie się dzień otwarty dla osób zainteresowanych rozpoczęciem studiów MBA. Gościem wydarzenia, który wygłosie prelekcję pt. "Lider - strateg - negocjator" będzie ekonomista dr Krzysztof Koj. Zapraszamy na MBA Day!
Podroż do przyszłości na TEDxWSB

temu

Czy powinniśmy bać się nadchodzącej przyszłości, w której coraz większą rolę będą odgrywać technologie? Jaka rola przypadnie wówczas człowiekowi? To jedne z najczęściej stawianych pytań na konferencji TEDxWSB Made in the future, która odbyła się w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Uczestnicy wysłuchali inspirujących prelekcji, nie zabrakło również wyzwań i zaskakujących atrakcji.
dr Anna Orzeł

temu

Ekspert z dziedziny logistyki, specjalizuje się w transporcie drogowym. . O Ekspercie. Prawnik, mediator i arbiter w sprawach gospodarczych przy Międzynarodowym Sądzie Arbitrażowym. Doradca w departamencie prawnym w zakresie międzynarodowego transportu drogoweg
Powietrzne akrobacje i koncert Raz Dwa Trzy na 20 lecie WSB we Wrocławiu

temu

Największa na Dolnym Śląsku niepubliczna uczelnia wyższa ma już 20 lat - Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu świętuje swój jubileuszowy rok działalności. Z tej okazji w Teatrze Polskim odbyła się gala, w której wzięli udział pracownicy, przedstawiciele świata nauki, biznesu oraz administracji publicznej. Wydarzeniu towarzyszyły specjalne atrakcje – spektakl Teatru Ocelot oraz koncert zespołu Raz Dwa Trzy.

Zbuduj swoją markę osobistą - warsztaty w WSB w Opolu

Już 23 czerwca w WSB w Opolu spotkają się osoby zainteresowane rozwojem swoich kompetencji i umiejętności zawodowych – kolejna edycja warsztatów "Zbuduj swoją markę osobistą" przed nami.