WSB wspiera Światowe Dni Bajki

WSB wspiera Światowe Dni Bajki

Opublikowany

spotkał nas ogromny zaszczyt uczestniczenia w pierwszych wojewódzkich obchodach Światowego Dnia Bajki. Koorydnatorami w naszym regionie byli wykładowcy kierunku Pedagogika. 

Inauguracja obchodów XII. Światowych Dni Bajki odbędzie się w dniach 24 - 26.05.2018 równolegle w Toruniu, Bydgoszczy i Włocławku, a także w Brodnicy. To pionierskie wydarzenie w naszym regionie, które ma zwrócić uwagę na konieczność spędzania wspólnego czasu w tym również czytanie bajki.

Bajka łączy ludzi, pokolenia bez względu na narodowość, język i kulturę. Bajki czytane i opowiadane pomagają dzieciom zrozumieć i nazwać emocje, w bezpieczny  sposób konfrontują  dzieci z problemami, które trudno jest im zrozumieć, pobudzają do myślenia i działania, uwrażliwiają  a także rozwijają sferę moralną dzieci, uczą a zarazem bawią. - Irena Paczkowska, koordynator akcji i wykładowca WSB

Bajka to niematerialne dziedzictwo, a jego pielęgnacja pokazuje także naszą wrażliwość na podtrzymywanie tradycji pokoleń:

Parlament Europejski ustanowił rok 2018 rokiem Dziedzictwa Kulturowego - a bajka właśnie jest takim niematerialnym dziedzictwem. Dlatego też, celem obchodów Światowych Dni Bajki jest rozbudzenie zainteresowania literaturą, rozwijanie i kultywowanie uniwersalnych wartości, integracja społeczności lokalnej, dobra zabawa oraz promocja zarówno województwa kujawsko – pomorskiego, jak i miast z regionu. – dr Katarzyna Wiśniewska – Borysiak, wykładowca i menedżer kierunku Pedagogika w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu

Partnerami tego wydarzenia są liczne instytucje z Torunia: Toruński Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli, Stowarzyszenie Edukacji Przedszkolnej Inicjatywa i Twórczość  oraz  z Włocławka: Klub Integracji Społecznej, Centrum  Wspierania Aktywności Lokalnej, Miejska Biblioteka Publiczna, Centrum Kultury Browar B, a także Dom Dziecka z Brodnicy,Zapraszamy serdecznie na inaugurację obchodów Światowych Dni Bajki w woj. kujawsko-pomorskim. Szczegółowy program dostępny jest TUTAJŚwiatowe Dni Bajki zostały objęte oficjalnym patronatem:
Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018 oraz Prezydenta Miasta Torunia.

Udostępnij

Powiązane artykuły
Wyższa Szkoła Bankowa waży mieszkańców

temu

Jak co roku toruńska uczelnia włączyła się w akcję: Toruński Miesiąc dla Zdrowia i wspólnie z TKKF Toruń bada wagę mieszkańców
Dobra strona mocy w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu

temu

Studenci, absolwenci, pracownicy i wykładowcy Uczelni ruszyli ze świąteczną pomocą najbardziej potrzebującym. W tym roku na Uczelni dzieje się wyjątkowo dużo. 
Dobra strona mocy w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu

temu

Studenci, absolwenci, pracownicy i wykładowcy Uczelni ruszyli ze świąteczną pomocą najbardziej potrzebującym. W tym roku na Uczelni dzieje się wyjątkowo dużo. 
WSB w Toruniu inauguruje i rekrutuje

temu

Studenci, którzy wybrali w tym roku Wyższą Szkołę Bankową w Toruniu, mają już pewne studia. Uczelnia uruchamia wszystkie kierunki studiów I i II stopnia. Rekrutacja jeszcze nie zakończyła się ale wszystko wskazuje na to, że liczba wszystkich studentów i słuchaczy będzie zbliżona lub przekroczy zeszłoroczny wynik ( 8 500 os). Wśród najchętniej wybieranych kierunków największą popularnością cieszą się kierunki takie jak: Finanse i rachunkowość, Bezpieczeństwo wewnętrzne, Inżynieria zarządzania, Pedagogika, Turystyka i rekreacja oraz Zarządzanie. Ruszają także studia MBA oraz studia podyplomowe. Nasze kierunki to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku pracy. Nastawiamy się na studentów pracujących i jesteśmy na nich otwarci. Staramy się dopasować organizację procesu kształcenia do tej grupy studentów. Dodatkowo wdrażamy i wykorzystujemy innowacyjne narzędzia IT, które ułatwiają i umożliwiają studentom oraz słuchaczom kontakt z Uczelnią - Rektor WSB prof. Marek Jacek Stankiewicz Warto wiedzieć, że wśród studentów WSB znajdą się również goście zza granicy. Głównie z Białorusi i Ukrainy, którzy po przejściu kursu adaptacyjno – integracyjnego, zaliczeniu egzaminu z języka polskiego min. na poziomie b1 rozpoczną studia na takich kierunkach jak finanse i rachunkowość turystyka i rekreacja, zarządzanie, Czas na studia, czas na pracę, czas na życie Obecnie młodzi ludzie decydując się na studia wyższe wybierają kierunki, które w przyszłości zapewnią im pewny start w życiu zawodowym. Niewątpliwym atutem Wyższej Szkoły Bankowej jest ścisła współpraca z przedstawicielami świata biznesu. Pracodawcy mają duży wpływ na programy kształcenia prowadzą także zajęcia ze studentami.  Przedstawiciele przedsiębiorców zasiadają u nas w komisjach ds. jakości kształcenia poszczególnych kierunków. Kadra praktyków stanowi 80% naszych wykładowców. Wykładają osoby, które pracują w biurach rachunkowych, bankach, instytucjach finansowych, izbach skarbowych, urzędach skarbowych, działach finansowych przedsiębiorstw; także audytorzy, czy też doradcy podatkowi.  - Rektor WSB prof. Marek Jacek Stankiewicz

Wykład otwarty pt. Anatomia samobójstwa z perspektywy prawa karnego i psychologii

Zapraszamy na wykład otwarty pt. „Anatomia samobójstwa z perspektywy prawa karnego i psychologii”, który poprowadzi gość specjalny zaproszony przez Koło Naukowe Prawa w WSB we Wrocławiu – psycholog i adwokat Agnieszka Szmigielska.