WSB wspiera Światowe Dni Bajki

WSB wspiera Światowe Dni Bajki

Opublikowany

spotkał nas ogromny zaszczyt uczestniczenia w pierwszych wojewódzkich obchodach Światowego Dnia Bajki. Koorydnatorami w naszym regionie byli wykładowcy kierunku Pedagogika. 

Inauguracja obchodów XII. Światowych Dni Bajki odbędzie się w dniach 24 - 26.05.2018 równolegle w Toruniu, Bydgoszczy i Włocławku, a także w Brodnicy. To pionierskie wydarzenie w naszym regionie, które ma zwrócić uwagę na konieczność spędzania wspólnego czasu w tym również czytanie bajki.

Bajka łączy ludzi, pokolenia bez względu na narodowość, język i kulturę. Bajki czytane i opowiadane pomagają dzieciom zrozumieć i nazwać emocje, w bezpieczny  sposób konfrontują  dzieci z problemami, które trudno jest im zrozumieć, pobudzają do myślenia i działania, uwrażliwiają  a także rozwijają sferę moralną dzieci, uczą a zarazem bawią. - Irena Paczkowska, koordynator akcji i wykładowca WSB

Bajka to niematerialne dziedzictwo, a jego pielęgnacja pokazuje także naszą wrażliwość na podtrzymywanie tradycji pokoleń:

Parlament Europejski ustanowił rok 2018 rokiem Dziedzictwa Kulturowego - a bajka właśnie jest takim niematerialnym dziedzictwem. Dlatego też, celem obchodów Światowych Dni Bajki jest rozbudzenie zainteresowania literaturą, rozwijanie i kultywowanie uniwersalnych wartości, integracja społeczności lokalnej, dobra zabawa oraz promocja zarówno województwa kujawsko – pomorskiego, jak i miast z regionu. – dr Katarzyna Wiśniewska – Borysiak, wykładowca i menedżer kierunku Pedagogika w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu

Partnerami tego wydarzenia są liczne instytucje z Torunia: Toruński Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli, Stowarzyszenie Edukacji Przedszkolnej Inicjatywa i Twórczość  oraz  z Włocławka: Klub Integracji Społecznej, Centrum  Wspierania Aktywności Lokalnej, Miejska Biblioteka Publiczna, Centrum Kultury Browar B, a także Dom Dziecka z Brodnicy,Zapraszamy serdecznie na inaugurację obchodów Światowych Dni Bajki w woj. kujawsko-pomorskim. Szczegółowy program dostępny jest TUTAJŚwiatowe Dni Bajki zostały objęte oficjalnym patronatem:
Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018 oraz Prezydenta Miasta Torunia.

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.