Przyszłość biznesu to Firma-Idea. Zaproszenie na spotkanie z ekonomistą prof. Jerzym Hausnerem

Informacja prasowa

Przyszłość biznesu to Firma-Idea. Zaproszenie na spotkanie z ekonomistą prof. Jerzym Hausnerem

Opublikowany

Już 9 marca w Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie odbędzie się spotkanie pt. „Zarządzanie procesami w Firmie-Idei – koncepcje metodyczne i rozwiązania praktyczne”. O Firmie-Idei jako nowym modelu biznesu opartego na wartościach i relacjach społecznych będą rozmawiać ekonomiści oraz przedsiębiorcy. W dyskusji weźmie udział gość specjalny - prof. Jerzy Hausner.

Firma-Idea to koncepcja modelu firmy nowej generacji. W tej filozofii biznesu ważniejszy od zysków jest człowiek oraz wartości, którymi kieruje się w życiu. Firma-Idea koncentruje się na relacjach międzyludzkich, otwartej i uczciwej komunikacji oraz społecznej odpowiedzialności.  

Podczas spotkania, które odbędzie się 9 marca o godz. 9.00 w siedzibie Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie (ul. Sportowa 29), uczestnicy dowiedzą się, czym charakteryzuje się podejście Firma-Idea, jak przeprowadzić zmianę dotychczasowego modelu biznesu w nowy oraz jakie korzyści dla firmy daje wdrożenie tej koncepcji.

Współcześni menedżerowie powinni być otwarci i wrażliwi na zmiany zachodzące w postrzeganiu zjawisk biznesu i ekonomii. Koncepcja Firma-Idea to unikatowe podejście w zarządzaniu nowoczesnym przedsiębiorstwem. Może również stanowić źródło inspiracji zarówno do prowadzenia badań naukowych – mówi prof. Adam Jabłoński, Dyrektor Instytutu Naukowego Zarządzania Wyższej Szkoły Bankowej.

W programie wydarzenia zaplanowano wystąpienia ekspertów ze świata ekonomii, zarządzania i biznesu. Gościem specjalnym będzie prof. dr hab. Jerzy Hausner - były wicepremier, członek Rady Polityki Pieniężnej w latach 2010–2016, ekonomista.

Aby wziąć udział w spotkaniu, wystarczy wypełnić formularz elektroniczny dostępny na stronie internetowej: www.wsb.pl/chorzow. Wstęp jest bezpłatny.

Organizatorami wydarzenia są: Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej, Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie i Katowicach oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

Spotkanie pt. „Zarządzanie procesami w Firmie-Idei – koncepcje metodyczne i rozwiązania praktyczne” odbędzie się w ramach cyklu OEE on Tour przygotowującego Open Eyes Economy Summit 2018 - międzynarodowy szczyt ekonomii opartej na wartościach społecznych.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

firma_idea_foto.JPG

grafika | 5,41 MB

Pobierz
prof_jerzy_hausner_pion.jpg

grafika | 8,22 MB

Pobierz
firma_idea_500x500px.jpg

grafika | 162 KB

Pobierz
firma_idea_1200x450px.jpg

grafika | 195 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
W Wyższej Szkole Bankowej ruszyła rekrutacja na studia. Zajęcia od października

temu

Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie i Katowicach rozpoczęła nabór na studia licencjackie, inżynierskie, magisterskie i podyplomowe. Na rok akademicki 2018/2019 uczelnia przygotowała nowe kierunki: marketing i sprzedaż na studiach I stopnia oraz pedagogika na studiach II stopnia, a także studia I stopnia w języku angielskim. Osoby zainteresowane nauką w Bankowej przy zapisie skorzystają ze zniżek w czesnym i opłacie wpisowej, a nawet będą mogły studiować zupełnie za darmo.
Kiedy na studia? Podpowiada doradca zawodowy

temu

Czasy, w których decyzja o rozpoczęciu studiów podejmowana była prawie wyłącznie bezpośrednio po maturze dawno już minęły. Wraz ze zmianami gospodarczymi i podążającym za nimi rynkiem pracy, dostępnych i realizowanych jest wiele modeli rozwoju kariery. Na przykład, kiedy decyzję o studiowaniu podejmuje się po kilkuletniej przerwie w edukacji, mając już niemałe doświadczenie zawodowe, a przede wszystkim pewne ukierunkowanie na rynku pracy. 
21 marca Światowym Dniem Zespołu Downa

temu

Szacuje się, że w Polsce żyje około sześćdziesiąt tysięcy osób z zespołem Downa. Przyczyną tego schorzenia jest obecność u człowieka dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze. Stąd Europejskie Stowarzyszenie Zespołu Downa nieprzypadkowo wybrało datę 21 marca (21.03) na obchody Światowego Dnia Zespołu Downa. Jak przebiega rozwój dziecka z zespołem Downa? W jaki sposób rodzice i nauczyciele mogą wspomóc go w procesie edukacji? Wyjaśnia Iwona Łukasiewicz - pedagog specjalny, menedżer kierunku pedagogika w Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie i Katowicach.
To już ostatnie dni, żeby zacząć studiować w Wyższej Szkole Bankowej

temu

W Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie i Katowicach trwa rekrutacja zimowa na studia wyższe. To opcja dla osób, które z różnych przyczyn nie mogły wcześniej rozpocząć nauki lub zastanawiają się nad zmianą kierunku czy uczelni. Dzięki prowadzonemu naborowi nie muszą czekać do października, aby zacząć studiować. Pierwsze zajęcia w WSB odbędą się już w marcu.

Zimowe Absolutorium w Wyższej Szkole Bankowej

21 lutego odbyło się zimowe Absolutorium w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu – dla absolwentów studiów licencjackich z rekrutacji zimowej oraz absolwentów studiów inżynierskich. Mury uczelni opuszcza ponad 350 osób. Podczas uroczystości zarówno sami bohaterowie, jak i ich bliscy, nie kryli wzruszenia, dumy i radości.