Zrób sobie Hell Week

Informacja prasowa

Zrób sobie Hell Week

Opublikowany

Chcą zatrzymać się w codziennej gonitwie, wyłamać z rutyny dnia powszedniego oraz sprawdzić granice własnych możliwości. Takie cele ma ponad siedemset osób z całej Polski, które wezmą udział w II edycji ogólnopolskiej akcji „Hell Week”. Przed uczestnikami cztery tygodnie przygotowań, aby 5 marca każdy z nich mógł rozpocząć swój Piekielny Tydzień.

Nazwa akcji - „Hell Week”, nawiązuje do wojskowego piekielnego tygodnia, który przechodzą żołnierze w elitarnych jednostkach specjalnych. Twórcą mentalnej wersji tego treningu jest Erik Bertrand Larssen - mówca motywacyjny, który dawniej służył w wojskach spadochronowych. Choć w cywilnej wersji uczestnicy wykonują odmienne czynności co wojskowi na poligonie, a wszystko odbywa się w domowym lub biurowym zaciszu, idea jest wspólna.

Uczestnicy będą dawać z siebie wszystko w najważniejszych rolach i obszarach swojego życia. Wszystko po to, by odkryć, że stać ich na więcej oraz wypracować nowe, korzystne dla nich samych nawyki. Ten tydzień określa się jako piekielny, ponieważ większość z nas nie przepada za wychodzeniem ze swojej strefy komfortu i zrywaniem z dotychczasowymi przyzwyczajeniami. Raczej lubimy to, co znane i sprawdzone, nawet jeśli na poziomie racjonalnym zdajemy sobie sprawę, że nam szkodzi – mówi Marzena Jankowska, psycholog z Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie i Katowicach, współorganizator akcji.

Na czym polega „Hell Week”? Przez siedem dni, od poniedziałku do niedzieli, uczestnicy mają za zadanie wykonywać określone przez Larssena czynności. Głównymi zasadami są m.in.: pobudka o godz. 5.00, codzienne uprawianie sportu (przez 60 min.), zdrowe odżywianie, zakaz oglądania telewizji, odbierania sms-ów, telefonów od rodziny i znajomych czy korzystania z mediów społecznościowych w czasie pracy. O godz. 22.00 każdy powinien już szykować się do snu. Wyjątkiem jest noc z czwartku na piątek, kiedy w ogóle się nie śpi. Zamiast tego uczestnik ma za zadanie popracować nad zaległymi sprawami.

W ten sposób sprawdzi swoją wytrzymałość i dowie się, gdzie leżą granice jego własnych możliwości. Taka samoświadomość jest szczególnie przydatna w pracy zawodowej – wyjaśnia Marzena Jankowska.

W akcji „Hell Week” udział może wziąć każda dorosła osoba, która chce spróbować dokonać zmian w swoim życiu. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie www.wsb.pl/chorzow. Zapisany uczestnik otrzyma mailowo darmowy e-book z poradami, jak odpowiednio przygotować się do Piekielnego Tygodnia.

Nad prawidłowym przebiegiem przygotowań do Hell Weeka oraz siedmiu dni Piekielnego Tygodnia czuwa grono psychologów i trenerów biznesu.  

W pierwszej edycji, którą zorganizowaliśmy w listopadzie ubiegłego roku, uczestniczyli studenci, psychologowie, osoby pracujące w domu, sportowcy, menedżerowie, pracownicy administracyjni, przedsiębiorcy, artyści, informatycy - ludzie niemal z każdej branży. Natomiast przeciwwskazaniem do udziału mogą być aspekty zdrowotne – zaznacza Marzena Jankowska.

Powstała również dedykowana grupa „Zrób sobie Hell Week” w jednym z serwisów społecznościowych, aby zapewniać wsparcie podczas przygotowań oraz w trakcie Piekielnego Tygodnia.

–  Dzięki Hell Weekowi i niesamowitym członkom facebookowej grupy w listopadzie zacząłem biegać. Kilka dni temu zaliczyłem swój pierwszy w życiu półmaraton! Nigdy nie wierzyłem, że to będzie możliwe. Zawsze myślałem, że jestem absolutnie beznadziejny w sporcie. Po Hell Weeku zmiany zachodzą nie tylko w nas samych. Zmienia się również nastawienie rodziny, znajomych, przełożonych, którzy ewidentnie czerpią korzyści z naszej pracy i dobrej energii – mówi Patryk Walica, uczestnik I edycji akcji.

II edycja „Hell Week” rozpocznie się 5 marca i potrwa do 11 marca br. Akcja ma zasięg ogólnopolski, a udział w niej jest bezpłatny. Partnerami wydarzenia są: Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie i Katowicach, Polskie Towarzystwo Trenerów Biznesu oraz Wydawnictwo „Smak Słowa”.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

hell_week_wsb_chorzow_katowice_1200x628.jpg

grafika | 606 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Beata Adamczyk-Nowak

temu

Ekspert z zakresu psychologii społecznej i zarządzania zasobami ludzkimi.. O Ekspercie. Trener biznesu, psycholog , coach, doradca personalny, sekretarz generalny Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu.. Tematyka komentarzy eksperckich. Psychologia sp
Marzena Jankowska

temu

Trener biznesu. Coach. Psycholog. Przedsiębiorca.. O Ekspercie. Certyfikowany trener siły i odporności psychicznej metodą 7Cs™. Współautorka książki pt. „Automotywacja. Odkryj w sobie siłę do działania”. Członek-założyciel Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu
Studia, dzięki którym można zarobić nawet 21 tysięcy złotych

temu

Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie i Katowicach na nadchodzący rok akademicki proponuje swoim przyszłym studentom nowość – studia dualne na kierunku inżynierskim logistyka. Jest to innowacyjny model kształcenia. Student jednocześnie uczy się, zdobywa doświadczenie zawodowe podczas stażu w firmie logistycznej i otrzymuje za swoją pracę comiesięczną pensję. Uczelnia sfinansuje dla niego 3,5-letnie studia inżynierskie, a on sam w ciągu tego okresu może zarobić na rękę nawet 21 tysięcy złotych.
Na Śląsku powstał nowy kierunek studiów dla pasjonatów marketingu, PR-u i sprzedaży

temu

Wyższa Szkoła Bankowa jako pierwsza uczelnia na Śląsku w najbliższym roku akademickim 2018/2019 planuje uruchomić nowy kierunek studiów licencjackich – marketing i sprzedaż. Już od października przyszli studenci pod okiem ekspertów będą zgłębiać tajniki nowoczesnego marketingu oraz komunikacji opartej na nowych technologiach.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.