Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku najczęściej wybieraną uczelnią niepubliczną w Polsce

Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku najczęściej wybieraną uczelnią niepubliczną w Polsce

Opublikowany

Podczas tegorocznej rekrutacji Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku odnotowała 7265 zgłoszeń kandydatów na studia I stopnia i jednolite studia magisterskie. Jest to niemal dwa razy więcej zgłoszeń kandydatów niż w roku akademickim 2016/2017.  Najbardziej obleganymi kierunkami na studiach I stopnia były Informatyka, Zarządzanie oraz Logistyka. Jakość uczelni potwierdza nie tylko wybór studentów, ale także międzynarodowe organizacje.

W roku 2017 Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku uzyskała akredytację IACBE (International Accreditation Council for Business Education) dla czterech kierunków studiów licencjackich i magisterskich: Zarządzanie, Logistyka, Turystyka i Rekreacja, Finanse i Rachunkowość, która certyfikuje wysoką jakość kształcenia na kierunkach biznesowych. W ten sposób Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku dołączyła do globalnej grupy uczelni biznesowych rozpoznawanych w środowisku, jako przekazujące swoim studentom profesjonalną wiedzę i umiejętności.

Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku z Wydziałem Ekonomii i Zarządzania w Gdyni rozpoczęła dwudziesty rok działalności. Obecnie na 18 kierunkach studiów I stopnia i II stopnia oraz 70 kierunkach studiów podyplomowych studiuje ponad 12 000 studentów i słuchaczy.  

Według informacji o wynikach rekrutacji na studia na rok akademicki 2017/2018 w uczelniach nadzorowanych przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Wyższe Szkoły Bankowe są najczęściej wybieranymi uczelniami niepublicznymi w Polsce. Na studia pierwszego stopnia na uczelniach niepublicznych zdecydowało się w tym roku niemal 78 tys. kandydatów w całej Polsce, 30% z nich wybrało Wyższe Szkoły Bankowe.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Dane w sieci - czy wymogi RODO zmienią ich zabezpieczenie?

temu

Postęp informatyczny oprócz szerokiej gamy zastosowań w biznesie, medycynie i edukacji, potęguje również nowe zagrożenia. Jednym z nich jest przechowywanie i ochrona danych osobowych, którymi posługujemy się w sieci. Obecnie zbierają je nie tylko instytucje publiczne, ale przede wszystkim są narzędziem marketingowym, którego nieumiejętne zabezpieczenie owocuje problemami przedsiębiorstwa.
Studenci Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku z nowoczesnym laboratorium tradingowym

temu

OSTC, największa firma tradingowa w Polsce handlująca m.in. na giełdach w Londynie, Nowym Jorku i Frankfurcie, wraz z Wyższą Szkołą Bankową w Gdańsku otwierają pierwsze laboratorium tradingowe na uczelni niepublicznej w Polsce. Dla studentów to nie tylko szansa na zdobycie wiedzy i doświadczenia, ale także pracy.
Studenci WSB konstruują czujniki monitorujące zanieczyszczenie powietrza

temu

Trójmiasto zyska dziewiętnaście czujników monitorujących zanieczyszczenie powietrza. Jest to efekt współpracy Wyższej Szkoły Bankowej, firmy LPP oraz stowarzyszeń Forum Rozwoju Aglomeracji Gdańskiej oraz Miasto Moje.
Fintech - pomysł na biznes?

temu

Polska najmocniejsza w Europie Środkowej w sektorze technologii finansowych. Firma konsultingowa Deloitte obliczyła wartość rynku fintech w Polsce na ponad 850 mln euro wobec 2,2 mld euro w całym regionie.

Wyższa Szkoła Bankowa na pierwszym miejscu w rankingu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowało raport o wynikach rekrutacji na studia na rok akademicki 2017/2018. Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie i Katowicach, jako wydział zamiejscowy poznańskiej WSB, jest najczęściej wybieraną uczelnią niepubliczną w kraju przez kandydatów na studia niestacjonarne.