Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku najczęściej wybieraną uczelnią niepubliczną w Polsce

Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku najczęściej wybieraną uczelnią niepubliczną w Polsce

Opublikowany

Podczas tegorocznej rekrutacji Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku odnotowała 7265 zgłoszeń kandydatów na studia I stopnia i jednolite studia magisterskie. Jest to niemal dwa razy więcej zgłoszeń kandydatów niż w roku akademickim 2016/2017.  Najbardziej obleganymi kierunkami na studiach I stopnia były Informatyka, Zarządzanie oraz Logistyka. Jakość uczelni potwierdza nie tylko wybór studentów, ale także międzynarodowe organizacje.

W roku 2017 Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku uzyskała akredytację IACBE (International Accreditation Council for Business Education) dla czterech kierunków studiów licencjackich i magisterskich: Zarządzanie, Logistyka, Turystyka i Rekreacja, Finanse i Rachunkowość, która certyfikuje wysoką jakość kształcenia na kierunkach biznesowych. W ten sposób Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku dołączyła do globalnej grupy uczelni biznesowych rozpoznawanych w środowisku, jako przekazujące swoim studentom profesjonalną wiedzę i umiejętności.

Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku z Wydziałem Ekonomii i Zarządzania w Gdyni rozpoczęła dwudziesty rok działalności. Obecnie na 18 kierunkach studiów I stopnia i II stopnia oraz 70 kierunkach studiów podyplomowych studiuje ponad 12 000 studentów i słuchaczy.  

Według informacji o wynikach rekrutacji na studia na rok akademicki 2017/2018 w uczelniach nadzorowanych przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Wyższe Szkoły Bankowe są najczęściej wybieranymi uczelniami niepublicznymi w Polsce. Na studia pierwszego stopnia na uczelniach niepublicznych zdecydowało się w tym roku niemal 78 tys. kandydatów w całej Polsce, 30% z nich wybrało Wyższe Szkoły Bankowe.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
20 lat Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku

temu

Największa na Pomorzu niepubliczna uczelnia wyższa ma już 20 lat - Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku świętuje swój jubileuszowy rok działalności. Z tej okazji na Stadionie Energa odbyła się gala, w której wzięli udział pracownicy, przedstawiciele świata nauki, biznesu oraz administracji publicznej. Wydarzeniu towarzyszyła specjalna atrakcja –koncert Anny Dąbrowskiej. W jubileuszowej gali uczestniczyły władze województwa pomorskiego oraz władze miasta, przedstawiciele środowiska naukowego oraz firm, organizacji i stowarzyszeń zaangażowanych w życie biznesowe regionu.
Studia on-line w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku

temu

"Chcę studiować, rozwijać się, ale nie mam czasu na dojazdy". W dobie mobilnego pędu życia, w którym jesteśmy stale on-line,  znaleźliśmy i na tą bolączkę dzisiejszych czasów ciekawe rozwiązanie.
Dane w sieci - czy wymogi RODO zmienią ich zabezpieczenie?

temu

Postęp informatyczny oprócz szerokiej gamy zastosowań w biznesie, medycynie i edukacji, potęguje również nowe zagrożenia. Jednym z nich jest przechowywanie i ochrona danych osobowych, którymi posługujemy się w sieci. Obecnie zbierają je nie tylko instytucje publiczne, ale przede wszystkim są narzędziem marketingowym, którego nieumiejętne zabezpieczenie owocuje problemami przedsiębiorstwa.
Studenci Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku z nowoczesnym laboratorium tradingowym

temu

OSTC, największa firma tradingowa w Polsce handlująca m.in. na giełdach w Londynie, Nowym Jorku i Frankfurcie, wraz z Wyższą Szkołą Bankową w Gdańsku otwierają pierwsze laboratorium tradingowe na uczelni niepublicznej w Polsce. Dla studentów to nie tylko szansa na zdobycie wiedzy i doświadczenia, ale także pracy.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.