Najchętniej wybierane uczelnie w Polsce. Bankowa nr 1 w regionie. 
Najchętniej wybierane uczelnie w Polsce. Bankowa nr 1 w regionie. 

Najchętniej wybierane uczelnie w Polsce. Bankowa nr 1 w regionie. 

Opublikowany

MNiSW opublikowało raport dotyczący wyników rekrutacji na studia wyższe w roku akademickim 2016/2017. Wyższa Szkoła Bankowa jest jedyną uczelnią z regionu ujętą w zestawieniu. 

WSB jest piątą uczelnią, w skali kraju, pod względem popularności wśród osób, które decydują się na studia I i II stopnia, w formie niestacjonarnej,  na uczelniach niepublicznych. Uczelnia awansowała z siódmego na piąte miejsce  w zestawieniu. Corocznie jest pierwszą wśród uczelni niepublicznych z regionu. Praktyczny profil kształcenia doceniają studenci, zwłaszcza Ci którzy łączą pracę z nauką i studiują w weekendy.

"Od początku istnienia Uczelni, przede wszystkim dzięki zaangażowaniu firm z regionu, kierunki proponowane przez Wydziały w Toruniu i w Bydgoszczy zyskały praktyczny profil kształcenia. Jako pierwsi w regionie powołaliśmy Rady Programowe, które w większości stanowili przedstawiciele sektora biznesu. Upraktycznienie kształcenia i współpraca z firmami pozwoliło nam na dokładne rozpoznanie potrzeb rynku pracy i dostosowywanie oferty do jego wymagań. Wysokie miejsca w rankingu MNSiW to między innymi efekt tych działań." - mówi Anna Kocikowska, Kanclerz Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu

Obecnie Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy to:
- uprawnienia do prowadzenia 12 kierunków studiów I stopnia (w tym studia inżynierskie) oraz 4 kierunków studiów II stopnia (w tym studia inżynierskie)
-wyróżniające oceny Polskiej Komisji Akredytacyjnej dla kierunków tj. Logistyka i Zarządzanie -pierwsza uczelnia wyższa w regionie, która opracowała i wdrożyła System Zarządzania Jakością zgodny z normą ISO 9001:2008
- ponad 70 kierunków studiów podyplomowych, w tym corocznie uruchamiane studia MBA - Centrum Języków Obcych oraz Centrum Szkoleń Uniwersytet Każdego Wieku – ponad 200 słuchaczy rocznie
- ponad 9500 tys. absolwentów Wydziału w Bydgoszczy (studia I, II i podyplomowe) od 2007
- 4500 tys. studentów – to liczba studentów i słuchaczy (dane GUS za 2016 r.)
- ponad 2000 -  to liczba tegorocznych kandydatów

Zobacz cały raport

W pierwszej "szóstce" zestawienia są również inne Wyższe Szkoły Bankowe, wchodzące w skład największego holdingu edukacyjnego w Polsce, grupy WSB. Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Jak nie zostać intelektualnym piratem? Czyli krótki przewodnik po prawie autorskim. 

temu

Ostatni tydzień kwietnia ma w kalendarzu dwie ważne daty: Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich oraz Dzień Własności Intelektualnej. Nie ulega wątpliwości, że obowiązkiem każdego czytelnika korzystającego z cudzej twórczości jest poszanowanie praw własności intelektualnej. Z tej okazji warto zastanowić się ile my, czytelnicy, wiemy o prawach autorów? Tych którzy wiedzą niewiele i tych którzy chcą wiedzieć więcej  zapraszam do zapoznania się z cyklem artykułów pt. „ Jak nie zostać intelektualnym piratem czyli krótki przewodnik po prawie autorskim”. 
Wyższa Szkoła Bankowa już rekrutuje. Zarezerwuj miejsce na studia!

temu

Bydgoska Bankowa rozpoczęła tegoroczną rekrutację na nowy rok akademicki. W stale rozwijającej się ofercie uczelni, przyszli studenci mają do wyboru szereg kierunków i specjalności licencjackich, inżynierskich, magisterskich oraz podyplomowych. 
Światowy Dzień Ochrony Konsumenta| Rozwiązania krajowe 

temu

Światowy Dzień Konsumenta obchodzony jest corocznie 15 marca na pamiątkę wystąpienia Prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki Johna F. Kennedy’ego, który w tym dniu w 1962 r. na forum Kongresu Stanów Zjednoczonych, prezentując projekt ustawy o prawach konsumentów, powiedział m.in., że „Wszyscy, z definicji, jesteśmy konsumentami”.
V Forum Edukacyjne| Zespół jak orkiestra

temu

Jakie znaczenie dla realizacji zadań mają role poszczególnych członków zespołu? Czym jest zarządzanie projektem w edukacji? Te i inne zagadnienia są tematem przewodnim V Forum Edukacyjnego, które w tym roku dotyczy zasad i wartości współpracy zespołowej. 

Studenci zza wschodniej granicy rozpoczną studia w WSB

Blisko 30 osób z Białorusi i Ukrainy zakończyło kurs adaptacyjno – językowy i od października rozpocznie studia w WSB. Młodzież w wieku maturalnym oraz po pierwszym stopniu studiów zaczęła przygotowania do roku akademickiego na początku września, z uwagi na podniesienie kompetencji z języka polskiego do poziomu B1 - minimalny dla podjęcia studiów w języku polskim.W ramach kursu oprócz zajęć językowych odbywały się warsztaty z budowania zespołu,poznawania kultury Polskiej, zajęcia integracyjne, wycieczki do Bydgoszczy i Torunia,spotkania z Policją, NFZ i Urzędem Wojewódzkim. Studenci byli zakwaterowani w bursie akademickiej Caritas w Przysieku. Na miejscu mieli zapewnione posiłki, integrowali się z młodzieżą Polską podczas gier, zabaw, wspólnego gotowania i wieczornych ognisk.Niektórzy z nich zostaną tam na cały rok akademicki, a reszta zamieszka w Toruniu lub w Bydgoszczy.Od października nasi Goście rozpoczną studia na różnych kierunkach w języku polskim na Wydziale Toruńskim i Bydgoskim - Zarządzanie, Turystyka i Rekrutacja, Informatyka w Biznesie i in. Na WSB w Toruniu i Bydgoszczy w tym roku rozpocznie studia około 30 osób z Ukrainy i Białorusi. Oficjalna inauguracja roku akademickiego w WSB w Toruniu odbędzie się 7 października.