Jubileuszowa Inauguracja Roku Akademickiego

Jubileuszowa Inauguracja Roku Akademickiego

Opublikowany

Ten rok akademicki jest dla Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu wyjątkowy, świętujemy jubileusz 10 lat WSB w Opolu. Obchody rozpoczęliśmy uroczystą galą, zaś kolejną ważną uroczystością była Inauguracja Roku Akademickiego 2017/2018.

We wtorek 17 października, Władze WSB wraz z wykładowcami, przedstawicielami studentów pierwszego roku, pracownikami uczelni i zaproszonymi gośćmi, uroczyście zainaugurowali kolejny rok akademicki w opolskiej WSB.  Inauguracja to oficjalna i bardzo ważna dla życia uczelni uroczystość – bowiem w tym dniu studenci pierwszego roku składają na ręce Władz uczelni uroczyste ślubowanie, stanowiące symboliczne potwierdzenie przyjęcia ich do grona studentów.

W WSB mamy zwyczaj, że ślubowanie w imieniu wszystkich studentów i studentek pierwszego roku, rozpoczynających w danym roku akademickim studia, składa kilkuosobowa grupa reprezentantów studentów pierwszego roku. Ślubowanie poprzedza oficjalna część - wystąpienia władz WSB i zaproszonych gości honorowych. Po części oficjalnej, wszyscy zgromadzeni wysłuchali  wykładu pana dr hab. Mariusz Czekała, prof. WSB,  "Ryzykowne kontrakty, czyli opcje w praktyce". Uroczystość opatrzona byał także oprawą muzyczną - w wykonaniu chóru i kwartetu smyczkowego.

W tym roku Inauguracja w bankowej miała dodatkowo jubileuszowy charakter - z racji dziesięciu lat obecności Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu.  Obchody jubileuszowego dla WSB w Opolu roku akademickiego rozpoczęliśmy uroczystą galą. Hasłem  przewodnim tegorocznych obchodów jest "10 lat razem dla biznesu" – współpraca  nauki i biznesu jest dla WSB bardzo ważna, umożliwia bowiem Uczelni wpieranie i rozwój najlepszych kompetencji naszych studentów i słuchaczy. 

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.