Nowe Rady Kierunków studiów w Wyższej Szkole Bankowej

INFORMACJA PRASOWA

Nowe Rady Kierunków studiów w Wyższej Szkole Bankowej

Opublikowany

Co zrobić, by studia były jeszcze bardziej praktyczne? Na ten temat rozmawiały Władze Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie z przedstawicielami firm, instytucji i organizacji partnerskich. Okazją do spotkania były posiedzenia Rad Kierunków, które odbyły się 17 marca br. w siedzibie chorzowskiej uczelni.

Działające w Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie Rady Kierunków biorą udział
w tworzeniu programów studiów oraz praktyk zawodowych.

Wszystko po to, aby w jak największym stopniu nasi studenci, kończąc naukę, mieli rozwinięte kompetencje i umiejętności odpowiadające potrzebom i oczekiwaniom ich przyszłych pracodawców.

JOANNA DINGES, DYREKTOR BIURA KARIER I PRAKTYK W WYŻSZEJ SZKOLE BANKOWEJ

W skład Rad wchodzą przedstawiciele firm, instytucji i organizacji partnerskich chorzowskiej WSB o zasięgu nie tylko regionalnym, ale też ogólnopolskim, a nawet międzynarodowym, takich jak ArcelorMittal, IBM, Deloitte czy PwC.

Obecnie funkcjonuje dziewięć Rad dla poszczególnych kierunków studiów, m.in. logistyki, inżynierii zarządzania, finansów i rachunkowości, turystyki i rekreacji oraz zarządzania.

Podczas marcowego spotkania powstały Rady Kierunku Bezpieczeństwo Narodowe, Informatyka, Pedagogika, Psychologia w Biznesie oraz Prawo w Biznesie.

Chorzowska uczelnia programy praktyk zawodowych również konsultuje z członkami Rad Kierunków. Dzięki temu studenci podczas praktyk mają szansę wykonywać zadania, które
na co dzień należą do obowiązków pracownika na danym stanowisku, a także poznać „od kuchni” funkcjonowanie przedsiębiorstwa.

Łącznie firm, instytucji i organizacji partnerskich, które czynnie współpracują z Wyższą Szkołą Bankową w Chorzowie jest siedemdziesiąt.

Podpisy do zdjęć:

Photo_1 – Posiedzenie Rady Kierunku Finanse i Rachunkowość
Photo_2 – Posiedzenie Rady Kierunku Bezpieczeństwo Narodowe

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Photo_1_W chorzowskiej WSB pracodawcy dyskutowali o rozwoju upraktycznienia studiów_WSB Chorzów.jpg

grafika | 2,28 MB

Pobierz
Photo_2_W chorzowskiej WSB pracodawcy dyskutowali o rozwoju upraktycznienia studiów_WSB Chorzów.jpg

grafika | 2,17 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
W Wyższej Szkole Bankowej ruszyła rekrutacja na studia. Zajęcia od października

temu

Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie i Katowicach rozpoczęła nabór na studia licencjackie, inżynierskie, magisterskie i podyplomowe. Na rok akademicki 2018/2019 uczelnia przygotowała nowe kierunki: marketing i sprzedaż na studiach I stopnia oraz pedagogika na studiach II stopnia, a także studia I stopnia w języku angielskim. Osoby zainteresowane nauką w Bankowej przy zapisie skorzystają ze zniżek w czesnym i opłacie wpisowej, a nawet będą mogły studiować zupełnie za darmo.
Kiedy na studia? Podpowiada doradca zawodowy

temu

Czasy, w których decyzja o rozpoczęciu studiów podejmowana była prawie wyłącznie bezpośrednio po maturze dawno już minęły. Wraz ze zmianami gospodarczymi i podążającym za nimi rynkiem pracy, dostępnych i realizowanych jest wiele modeli rozwoju kariery. Na przykład, kiedy decyzję o studiowaniu podejmuje się po kilkuletniej przerwie w edukacji, mając już niemałe doświadczenie zawodowe, a przede wszystkim pewne ukierunkowanie na rynku pracy. 
21 marca Światowym Dniem Zespołu Downa

temu

Szacuje się, że w Polsce żyje około sześćdziesiąt tysięcy osób z zespołem Downa. Przyczyną tego schorzenia jest obecność u człowieka dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze. Stąd Europejskie Stowarzyszenie Zespołu Downa nieprzypadkowo wybrało datę 21 marca (21.03) na obchody Światowego Dnia Zespołu Downa. Jak przebiega rozwój dziecka z zespołem Downa? W jaki sposób rodzice i nauczyciele mogą wspomóc go w procesie edukacji? Wyjaśnia Iwona Łukasiewicz - pedagog specjalny, menedżer kierunku pedagogika w Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie i Katowicach.
To już ostatnie dni, żeby zacząć studiować w Wyższej Szkole Bankowej

temu

W Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie i Katowicach trwa rekrutacja zimowa na studia wyższe. To opcja dla osób, które z różnych przyczyn nie mogły wcześniej rozpocząć nauki lub zastanawiają się nad zmianą kierunku czy uczelni. Dzięki prowadzonemu naborowi nie muszą czekać do października, aby zacząć studiować. Pierwsze zajęcia w WSB odbędą się już w marcu.

Zdajesz w tym roku maturę? Skorzystaj z bezpłatnych lekcji wideo online z matematyki

Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie stworzyła dla maturzystów kurs wideo online z matematyki. Ma on ułatwić uczniom przygotowania do matury z tego przedmiotu.