Wykłady, warsztaty i gry biznesowe dla maturzystów
Wykłady, warsztaty i gry biznesowe dla maturzystów

Bezpłatne zajęcia z okazji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

Wykłady, warsztaty i gry biznesowe dla maturzystów

Ponad czterdzieści godzin bezpłatnych zajęć dla uczniów udostępnia Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu z okazji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Uczelnia przygotowała interaktywne lekcje do uczestnictwa, w których zaprasza klasy z dolnośląskich szkół średnich. Zapisy ruszają 25 października.

Tydzień Przedsiębiorczości w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu odbędzie się w dniach 13-16 listopada br. Zajęcia zaplanowano od wtorku do piątku w godzinach 10:00-14:00 w budynku B na kampusie przy ul. Fabrycznej 29-31.
Patronat merytoryczny nad wydarzeniem objęła Okręgowa Komisja Egzaminacyjna we Wrocławiu.

Warto wspierać wszelkiego rodzaju akcje i przedsięwzięcia, które dostarczają rzetelnej i aktualnej wiedzy na tematy dotyczące przedsiębiorczości czyli te, które skierowane są na rozwój nie tylko młodego pokolenia ale także nauczycieli

– mówi Piotr Świędrych, Dyrektor OKE we Wrocławiu.

Zaproponowane przez uczelnię zajęcia obejmą tematykę szeroko rozumianej przedsiębiorczości, nowych technologii oraz zagadnienia z obszarów IT, logistyki, marketingu, filologii, prawa, bezpieczeństwa, finansów i rachunkowości a także turystyki i rekreacji. Na wydarzenie zaproszeni są uczniowie dolnośląskich szkół średnich z klas maturalnych.
Będzie to dla nich okazja do poszerzenia wiedzy w interesujących ich obszarach oraz przyjrzenia się kierunkom studiów, o których wyborze zadecydują już w przyszłym roku. Tydzień Przedsiębiorczości to propozycja urozmaicenia lekcji przedsiębiorczości przeprowadzanych w szkołach oraz dodatkowa inspiracja dla nauczycieli szukających nowych tematów zajęć i sposobów pracy z młodzieżą.

Uczniowie odwiedzający nas podczas Tygodnia Przedsiębiorczości nie będą się nudzić, przygotowaliśmy zajęcia, które trafią do młodzieży zainteresowanej różnymi dziedzinami. Fani nowych technologii będą mieć okazję do dyskusji na temat bezpieczeństwa danych w social media i kariery w branży IT, zagrania w grę Pack Rage opartą na technologii wirtualnej rzeczywistości, poznania internetu rzeczy lub stworzenia aplikacji na iPhone’a. Odbędzie się wykład poświęcony modzie, który przeprowadzimy w języku angielskim. Pasjonaci podróżowania będą mogli się dowiedzieć jak to możliwe, że bilety lotnicze kosztują 29,99 zł i jaki wpływ mają różnice kulturowe na pracę w branży turystycznej. Do wyboru jest też wiele zajęć, które pobudzają kreatywność biznesową, znajomość prawa, źródeł finansowania czy marketingowych technik wpływu na konsumenta. Do poprowadzenia zajęć zaprosiliśmy praktyków, którzy będą dzielić się wiedzą i doświadczeniem oraz ubarwiać zajęcia ciekawymi case studies.

– mówi Katarzyna Saranek, rzecznik prasowy WSB we Wrocławiu.

Program Tygodnia Przedsiębiorczości oraz informacje o zapisach dostępne są na stronie www.wsb.pl/wroclaw w aktualnościach.
Załączniki

Pobierz wszystkie

A4.jpg

grafika | 1,36 MB

Pobierz
A4 dzien przedsiegiorczosci.pdf

pdf | 1,59 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.