Jubileuszowy 20 rok akademicki Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku został uroczyście zainaugurowany
Kopiuj tekst

Jubileuszowy 20 rok akademicki Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku został uroczyście zainaugurowany

20 lat temu w Dworze Artusa Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku zainaugurowała swój pierwszy rok akademicki. Wówczas była niewielką niepubliczną uczelnią liczącą niespełna 500 studentów. Teraz plasuje się na III miejscu w Trójmieście pod względem liczby studentów i konkuruje z największymi uczelniami publicznymi.

To już 20 lat odkąd Wyższa Szkoła Bankowa rozpoczęła swoją edukacyjną działalność w Gdańsku. Były to trudne lata dla uczelni niepublicznych, gdyż kandydaci traktowali je jako studia drugiego wyboru, mimo to założyciele, władze i pracownicy Uczelni nie zrażali się. Pracowali nadal z wielkim zapałem udowadniając, swój wkład w dobre przygotowanie przyszłych absolwentów do wejścia na rynek pracy. 

Uroczystego rozpoczęcia 20 roku akademickiego dokonał prof. nadzw. dr hab. Jan Wiśniewski - rektor Uczelni. W swoim przemówieniu podkreślił jak bardzo zmieniła się Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku, zaczynając od powiększeniu oferty edukacyjnej, a kończąc na ogromnej ilości studentów

Mirka Siergiej, Rzecznik Prasowy WSB Gdańsk

Inaugurację jubileuszowego roku akademickiego wzbogacił niesamowity wykład „ Nietransparentne cele zarządzania - dokąd zmierzają Google i Facebook" dr hab. Jana Kreft z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dodatkowo zostały wręczone nagrody władz uczelni dla zasłużonych pracowników oraz nagrody dla najlepszej firmy roku, która to najlepiej współpracowała na rzecz kształcenia biznesowego studentów.Zwieńczeniem uroczystości był solowy występ studentki, należącej do chóru uczelnianego.
Powiązane artykuły
Wielkie Święto Absolwentów, czyli na Galę Akademicką już czas.

Już w najbliższą sobotę 17 listopada br. w Filharmonii Bałtyckiej odbędzie się uroczyste wręczenie dyplomów absolwentom studiów licencjackich, inżynierskich oraz magisterskich. Ponadto po raz pierwszy zostaną wręczone promocje doktorskie Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku
Odlotowe zajęcia! Na lotnisku im. Lecha Wałęsy w Gdańsku

Widok studenta zasypiającego na wielkiej auli podczas nudnego wykładu to już historia. Przynajmniej dla kierunku Turystyka i Rekreacja, Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku.
Nowe trendy w zarządzaniu uczelniami, czy to możliwe?

Uczestnicy międzynarodowej konferencji zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Bankową w Gdańsku wspólnie z przedstawicielami prestiżowej akredytacji IACBE udowodnili, że jak najbardziej tak.
20 lat Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku

Największa na Pomorzu niepubliczna uczelnia wyższa ma już 20 lat - Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku świętuje swój jubileuszowy rok działalności. Z tej okazji na Stadionie Energa odbyła się gala, w której wzięli udział pracownicy, przedstawiciele świata nauki, biznesu oraz administracji publicznej. Wydarzeniu towarzyszyła specjalna atrakcja –koncert Anny Dąbrowskiej. W jubileuszowej gali uczestniczyły władze województwa pomorskiego oraz władze miasta, przedstawiciele środowiska naukowego oraz firm, organizacji i stowarzyszeń zaangażowanych w życie biznesowe regionu.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.