Uniwersytet Każdego Wieku w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy świętuje 10-lecie powstania.
Uniwersytet Każdego Wieku w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy świętuje 10-lecie powstania.

Uniwersytet Każdego Wieku w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy świętuje 10-lecie powstania.

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2018/19 Uniwersytetu Każdego Wieku w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy rozpocznie się we wtorek 9 października o godz. 16:30. Inauguracja będzie wyjątkowa, ponieważ połączona z obchodami 10-lecia powstania uniwersytetu.

Uniwersytet Każdego Wieku sposobem aktywizacji seniorów w regionie. 

Uniwersytet Każdego Wieku to rewelacyjne rozwiązanie dla ludzi na emeryturze, którzy mają za sobą lata aktywności zawodowej, a ich dzieci od dawna żyją już swoim własnym życiem. Wolny czas trzeba zagospodarować, a mózg zmusić do pracy, by utrzymać go w dobrej formie.
Seniorzy na Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy działają prężnie już od 10 lat. W wielu przypadkach studenci mogliby się uczyć zaangażowania i energii do życia od swoich starszych kolegów i koleżanek. To właśnie dzięki tej energii słuchacze Uniwersytetu Każdego Wieku mieli okazję uczestniczyć w wielu ciekawych wykładach, seansach filmowych, pokazach oraz wycieczkach. Nie zabrakło również ćwiczeń fizycznych oraz spotkań z ekspertami m.in. od zdrowego żywienia,  czy fizjoterapeutów, którzy doradzali co robić by tej pozytywnej energii i zdrowia nigdy nie zabrakło.

Inauguracja Roku Akademickiego 2018/19 Uniwersytetu Każdego Wieku w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy.

Już w najbliższy wtorek o godz. 16:30 na auli w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy odbędzie się inauguracja kolejnego Roku Akademickiego dla seniorów z Uniwersytetu Każdego Wieku. W programie między innymi wystąpienia władz WSB w Bydgoszczy oraz wykład inauguracyjny pt. "Polska muzyka filmowa z perspektywy kompozytora", który wygłosi kompozytor, pianista i dyrygent dr hab. Piotr Salaber, prof. nadzw. Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Punktem obowiązkowym będzie oczywiście, zgodnie z tradycją, otwarcie przewodów doktorskich, których dokona Pani Grażyna Lewandowska. Całą uroczystość uświetni chór pod dyrekcją Michała Hajduczeni.

Po części oficjalnej goście zaproszeni zostaną na recital Sary Pach i Rafała "Zwierzaka" Zielińskiego, który odbędzie się na holu przed aulą. W trakcie recitalu, uczestnicy uraczeni zostaną lampką szampana i słodkim poczęstunkiem.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.