Inauguracja Roku Akademickiego w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy.

Inauguracja Roku Akademickiego w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy.

Inauguracja Roku Akademickiego to ważne spotkanie studentów, dydaktyków, pracowników i zaproszonych gości uczelni, mające podkreślić rozpoczęcie kolejnego roku pracy i nauki. W Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy, tegoroczna uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego odbędzie się w środę 3 października o godzinie 12:00.

Rekrutacja jeszcze nie zakończyła się ale wszystko wskazuje na to, że liczba wszystkich studentów i słuchaczy będzie zbliżona do zeszłorocznej. Wśród najchętniej wybieranych kierunków największą popularnością cieszą się kierunki takie jak: Logistyka, Zarządzanie, Bezpieczeństwo wewnętrzne oraz Finanse i rachunkowość. Ruszają także studia MBA oraz studia podyplomowe. Nasze kierunki to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku pracy. W związku z tym na studiach II stopnia pojawiły się dwa nowe kierunki: Informatyka w biznesie i Inżynieria zarządzania, z czego ponad połowa specjalności na tych kierunkach została objęta dofinansowaniem. Wśród specjalności pojawiło się aż 10 nowości. Nowe technologie w designie, Developer aplikacji mobilnych, IT Manager, Technologie informatyczne w logistyce, Pedagogika szkolna z socjoterapią i terapią pedagogiczną to tylko kilka pozycji z nowych specjalności wprowadzonych na potrzeby rynku pracy.
Nastawiamy się na studentów pracujących i jesteśmy na nich otwarci. Staramy się dopasować organizację procesu kształcenia do tej grupy studentów. WSB w Bydgoszczy jest uczelnią nie tylko przyjazną studentom pod względem organizacji toku studiów, ale przede wszystkim stawiającą na praktykę. Przy tworzeniu programów zajęć i organizowaniu staży, uczelnia współpracuje z firmami i instytucjami, których obszary działania związane są z kierunkami realizowanych w Wyższej Szkole Bankowej studiów.

Zależy nam, by nasi absolwenci kończyli naukę nie tylko z wiedzą merytoryczną, ale także umiejętnością zastosowania jej w rzeczywistym świecie. Kadra praktyków stanowiąca 80% naszych wykładowców niewątpliwie przekłada się na praktyczne podejście do zajęć i łatwiejsze ich przełożenie w życiu zawodowym.

Prodziekan Wydziału Finansów i Zarządzania w Bydgoszczy
dr Karolina Marchlewska-Patyk

Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2018/2019 w Wyższej Szkole Bankowej odbędzie się w środę 3 października w Auli WSB w Bydgoszczy, ul. Fordońska 74. Początek uroczystości o godz. 12:00.
Powiązane artykuły
Uniwersytet Każdego Wieku w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy świętuje 10-lecie powstania.

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2018/19 Uniwersytetu Każdego Wieku w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy rozpocznie się we wtorek 9 października o godz. 16:30. Inauguracja będzie wyjątkowa, ponieważ połączona z obchodami 10-lecia powstania uniwersytetu.
WSB w Toruniu inauguruje i rekrutuje

Studenci, którzy wybrali w tym roku Wyższą Szkołę Bankową w Toruniu, mają już pewne studia. Uczelnia uruchamia wszystkie kierunki studiów I i II stopnia. Rekrutacja jeszcze nie zakończyła się ale wszystko wskazuje na to, że liczba wszystkich studentów i słuchaczy będzie zbliżona lub przekroczy zeszłoroczny wynik ( 8 500 os). Wśród najchętniej wybieranych kierunków największą popularnością cieszą się kierunki takie jak: Finanse i rachunkowość, Bezpieczeństwo wewnętrzne, Inżynieria zarządzania, Pedagogika, Turystyka i rekreacja oraz Zarządzanie. Ruszają także studia MBA oraz studia podyplomowe. Nasze kierunki to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku pracy. Nastawiamy się na studentów pracujących i jesteśmy na nich otwarci. Staramy się dopasować organizację procesu kształcenia do tej grupy studentów. Dodatkowo wdrażamy i wykorzystujemy innowacyjne narzędzia IT, które ułatwiają i umożliwiają studentom oraz słuchaczom kontakt z Uczelnią - Rektor WSB prof. Marek Jacek Stankiewicz Warto wiedzieć, że wśród studentów WSB znajdą się również goście zza granicy. Głównie z Białorusi i Ukrainy, którzy po przejściu kursu adaptacyjno – integracyjnego, zaliczeniu egzaminu z języka polskiego min. na poziomie b1 rozpoczną studia na takich kierunkach jak finanse i rachunkowość turystyka i rekreacja, zarządzanie, Czas na studia, czas na pracę, czas na życie Obecnie młodzi ludzie decydując się na studia wyższe wybierają kierunki, które w przyszłości zapewnią im pewny start w życiu zawodowym. Niewątpliwym atutem Wyższej Szkoły Bankowej jest ścisła współpraca z przedstawicielami świata biznesu. Pracodawcy mają duży wpływ na programy kształcenia prowadzą także zajęcia ze studentami.  Przedstawiciele przedsiębiorców zasiadają u nas w komisjach ds. jakości kształcenia poszczególnych kierunków. Kadra praktyków stanowi 80% naszych wykładowców. Wykładają osoby, które pracują w biurach rachunkowych, bankach, instytucjach finansowych, izbach skarbowych, urzędach skarbowych, działach finansowych przedsiębiorstw; także audytorzy, czy też doradcy podatkowi.  - Rektor WSB prof. Marek Jacek Stankiewicz
WSB w Toruniu Inauguruje i rekrutuje

Inauguracja 21. roku akademickiego w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu zwieńczy 20 - lecie istnienia uczelni. 
Studia na kierunku Inżynieria zarządzania - czym różnią się od innych?

Rozmowa z Menedżerem kierunku Inżynieria zarządzania w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu – dr inż. Julitą Markiewicz-Patkowską.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.