Poznań gości Bałtycką Europę

Poznań gości Bałtycką Europę

Opublikowany

Od wczoraj Poznań jest gospodarzem międzynarodowej konferencji naukowej Current Challenges of Local and Regional Development organizowanej przez Uniwersytet Bałtycki -  organizację skupiającą ponad 200-ście uczelni z regionu Morza Bałtyckiego. Współorganizatorami konferencji są dwie poznańskie uczelnie: Uniwersytet im. Adama Mickiewicz oraz Wyższa Szkoła Bankowa.

-  Uniwersytet Bałtycki już po raz trzeci wybrał Poznań na miejsce swojej konferencji. W tym roku tematem przewodnim spotkania będą współczesne wyzwania w rozwoju lokalnym i regionalnym - mówi dr Tomasz Brańka z Uniwersytety im. Adama Mickiewicza, jeden z organizatorów konferencji.  

Do Poznania zjechali naukowcy reprezentujący 30-ści uniwersytetów i 12 państw głównie regionu Morza Bałtyckiego. Są to przedstawiciele Finlandii, Szwecji, Niemiec, Litwy, Łotwy, Rosji, ale  także Ukrainy, Białorusi, Czech, Holandii i Uzbekistanu. Uczestnicy konferencji dyskutować będą o wyzwaniach w obszarze rozwoju lokalnego i regionalnego oraz o problemach z jakimi borykać się muszą współczesne aglomeracje miejskie.

- W programie konferencji znalazły się tematy związane z planowaniem przestrzennym, transportem miejskim, zagadnieniami zrównoważonego rozwoju, wykorzystywania i przetwarzania informacji, a także kwestie bezpieczeństwa w miastach, czy dostępu do zasobów - mówi dr hab. Arnold Bernaciak z Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, jeden z organizatorów konferencji.

Goście z Bałtyckiej Europy zostaną w Poznaniu do czwartku 13-go września. Konferencja wpisuje się w obchody 100-lecia istnienia Uniwersytety im. A. Mickiewicza oraz 25-cia poznańskiej Wyższej Szkoły Bankowej.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, Prezydent Miasta Poznania oraz Komitet Przestrzennego Zagospodarowania Kraju Polskiej Akademii Nauk.

Więcej na stronie WSB Poznań oraz  Baltic Universiti Programme
Poznań będzie gościł Bałtycką Europę

Poznań będzie gościł Bałtycką Europę

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Studia na kierunku Inżynieria zarządzania - czym różnią się od innych?

temu

Rozmowa z Menedżerem kierunku Inżynieria zarządzania w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu – dr inż. Julitą Markiewicz-Patkowską.
20 lat Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku

temu

Największa na Pomorzu niepubliczna uczelnia wyższa ma już 20 lat - Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku świętuje swój jubileuszowy rok działalności. Z tej okazji na Stadionie Energa odbyła się gala, w której wzięli udział pracownicy, przedstawiciele świata nauki, biznesu oraz administracji publicznej. Wydarzeniu towarzyszyła specjalna atrakcja –koncert Anny Dąbrowskiej. W jubileuszowej gali uczestniczyły władze województwa pomorskiego oraz władze miasta, przedstawiciele środowiska naukowego oraz firm, organizacji i stowarzyszeń zaangażowanych w życie biznesowe regionu.
Program Firma w Wyższej Szkole Bankowej

temu

Firmy, które wiedzą, że inwestycja w rozwój pracowników szybko się zwraca i procentuje, mogą liczyć na pakiet korzyści oferowany przez Wyższą Szkołę Bankową.
Kilkanaście tysięcy złotych dla studenta? Tak, ale tylko na studiach dualnych.

temu

Poznańska Wyższa Szkoła Bankowa jest kolejną uczelnią, która od października proponuje  studentom studia dualne. Ten dość nowy model nauczania, z roku na rok, staje się coraz bardziej popularny na polskim rynku szkolnictwa wyższego. Dlaczego? Student zyskuje w nim nie tylko wyższe wykształcenie i doświadczenie zawodowe, ale także może zarobić dodatkowe pieniądze. Nawet kilkanaście tysięcy złotych.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.