Naukowcy z całego świata we Wrocławiu

Naukowcy o globalnych wyzwaniach klimatycznych, finansowych i gospodarczych

Naukowcy z całego świata we Wrocławiu

Opublikowany

Przedstawiciele nauki będą dyskutować o wyzwaniach klimatycznych oraz stabilności współczesnych systemów finansowych i gospodarczych. Okazją do wymiany poglądów i szukania rozwiązań dla globalnych problemów, jest konferencja International Society for the Intercommunication of New Ideas, która odbędzie się w dniach 30-31 sierpnia.

Międzynarodowa, interdyscyplinarna konferencja naukowa International Society for the Intercommunication of New Ideas (ISINI) odbędzie się w dniach 30-31 sierpnia 2018 r. Gospodarzem spotkania jest Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu.

Wydarzenie organizuje Stowarzyszenie ISINI, od którego nazwy pochodzi tytuł konferencji. Celem Stowarzyszenia jest wspieranie formułowania i upowszechniania nowych idei oraz rozwiązań w dziedzinie ekonomii i nauk społecznych, a następnie badanie ich zastosowania do rozwiązywania problemów współczesnego świata. Stowarzyszenie dąży do realizacji tego celu poprzez integrację środowiska uczonych z różnych dyscyplin na rzecz wymiany poglądów oraz zaangażowania we wspólne inicjatywy i projekty.

Tegoroczne dwudniowe wydarzenie to już XIII edycja konferencji, która w tym roku poświęcona będzie m.in. wyzwaniom klimatycznym (w tym wdrożeniu postanowień porozumienia paryskiego przyjętego na konferencji klimatycznej w Paryżu w grudniu 2015 r.), zagadnieniom stabilności współczesnych systemów finansowych i gospodarczych oraz roli środowiska akademickiego w promowaniu zrównoważonego rozwoju.
logo_isini.jpg

Konferencja ISINI 2018 to nie tylko znakomita okazja do dyskusji i wymiany poglądów w przedmiocie najbardziej aktualnych problemów gospodarczych i społecznych, lecz także do integracji środowiska akademickiego na rzecz wypracowywania alternatywnych dla nich rozwiązań

- zauważa Przewodniczący Stowarzyszenia ISINI prof. WSB dr hab. Johannes Platje.

W konferencji udział zapowiedzieli eksperci z polskich i zagranicznych jednostek naukowych, w tym z Austrii, Belgii, Chile, Holandii, Kanady, Meksyku, Stanów Zjednoczonych i Turcji.

Więcej informacji na stronie konferencji: www.isini.info.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Studia z dofinansowaniem UE – trwa rekrutacja we Wrocławiu

temu

W Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu można się zapisać na studia dofinansowane ze środków UE. Do wyboru są specjalności na kierunkach Logistyka inżynierska, Informatyka, Zarządzanie oraz Finanse i rachunkowość. To szansa na dużo tańsze studia, ale trzeba się spieszyć – liczba miejsc jest ograniczona.
Od pedagogiki przez zarządzanie po IT – rusza cykl bezpłatnych warsztatów

temu

Już we wrześniu odbędą się warsztaty Progress Days. To cztery dni spotkań z praktykami, którzy podzielą się unikalną wiedzą i doświadczeniem. Każdy dzień poświęcony został innemu obszarowi od HR-u przez IT, biznes po pedagogikę i edukację. Uczestnictwo jest bezpłatne.
Sprzedaż w startupie

temu

Doświadczeni przedsiębiorcy już 28 czerwca opowiedzą, jak zorganizować procesy sprzedażowe w firmie i z wykorzystaniem internetu skalować zasięg sprzedaży na rynek globalny. Spotkanie Startup Poland Camp będzie okazją do poznania i uczenia się od praktyków biznesu.
MBA Day we Wrocławiu

temu

Już 20 czerwca w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu odbędzie się dzień otwarty dla osób zainteresowanych rozpoczęciem studiów MBA. Gościem wydarzenia, który wygłosie prelekcję pt. "Lider - strateg - negocjator" będzie ekonomista dr Krzysztof Koj. Zapraszamy na MBA Day!
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.