Kilkanaście tysięcy złotych dla studenta? Tak, ale tylko na studiach dualnych.

Kilkanaście tysięcy złotych dla studenta? Tak, ale tylko na studiach dualnych.

Opublikowany

Poznańska Wyższa Szkoła Bankowa jest kolejną uczelnią, która od października proponuje  studentom studia dualne. Ten dość nowy model nauczania, z roku na rok, staje się coraz bardziej popularny na polskim rynku szkolnictwa wyższego. Dlaczego? Student zyskuje w nim nie tylko wyższe wykształcenie i doświadczenie zawodowe, ale także może zarobić dodatkowe pieniądze. Nawet kilkanaście tysięcy złotych.

- W założeniu studia dualne działają dwutorowo: dostarczają studentowi wiedzy teoretycznej i jednocześnie zapewniają mu bezpośredni kontakt z rynkiem pracy. W praktyce oznacza to, że poza zajęciami na uczelni, student ma zagwarantowany 7-miesięczny płatny staż w firmie z danej branży. Wynagrodzenie, za 3/4 etatu, to ponad 1.600 złotych miesięcznie. Finalnie, w trakcie trzech lat studiów, daje to sumę ponad 11 tysięcy złotych na rękę. Nawet jeśli odliczymy, od tej kwoty, trzyletnie koszty czesnego to i tak w kieszeni studenta zostanie ponad 6,5 tysiąca - tłumaczy dr Maria Golec, menedżer kierunku finanse i rachunkowość w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu.

Jak to możliwe? Po pierwsze uczelnia musi postarać się o unijne dofinansowanie na studia dualne. Wtedy student, za cały okres studiów, zapłaci tylko 1/3 kwoty. Po drugie konieczne są porozumienia z firmami z danej branży, które zapewnią studentom miejsce na stażu. W czasach, kiedy coraz trudniej o dobrego pracownika, przedsiębiorcy chętnie angażują się w takie przedsięwzięcia, upatrując w tym korzyści również dla siebie.

 - Często zdarza się, że studenci, którzy trafiają do nas na staż, zostają w firmie na dłużej. Taka inwestycja jest korzystna zarówno dla jednej, jak i drugiej strony, dlatego w kolejnych latach na pewno będziemy angażować się w staże na studiach dualnych, jak i inne formy współpracy z uczelniami wyższymi – mówi Monika Łosiewicz, menadżer ds. rekrutacji Grant Thornton Frąckowiak.

W projekt zaangażowały się także inne firmy z obszaru finansów i rachunkowości m.in. BDO, B-think, MAN, Mexichem, Morison Finansista, Figures Kancelaria Rachunkowa, KWB Gabrusewicz i Wspólnicy Tomasz czy PFK.

Ale to nie koniec korzyści. Najlepsi studenci studiów dualnych mogą liczyć także na dofinansowanie zakwaterowania w czasie odbywania stażu oraz szereg certyfikowanych kursów językowych i zawodowych. W nadchodzącym roku akademickim WSB w Poznaniu na studia dualne (stacjonarne, licencjackie) na kierunku finanse i rachunkowość, może przyjąć setkę studentów.

Rekrutacja potrwa do końca września, chyba że limit miejsc zostanie wyczerpany wcześniej.

Więcej informacji na www.wsb.pl/poznan/
Dr Małgorzata Kluska-Nowicka, wicekanclerz WSB w Poznaniu

Dr Małgorzata Kluska-Nowicka, wicekanclerz WSB w Poznaniu

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Studia, dzięki którym można zarobić nawet 21 tysięcy złotych

temu

Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie i Katowicach na nadchodzący rok akademicki proponuje swoim przyszłym studentom nowość – studia dualne na kierunku inżynierskim logistyka. Jest to innowacyjny model kształcenia. Student jednocześnie uczy się, zdobywa doświadczenie zawodowe podczas stażu w firmie logistycznej i otrzymuje za swoją pracę comiesięczną pensję. Uczelnia sfinansuje dla niego 3,5-letnie studia inżynierskie, a on sam w ciągu tego okresu może zarobić na rękę nawet 21 tysięcy złotych.
WSB na targach edukacyjnych w Poznaniu

temu

Już w najbliższy weekend, w dniach 23-25 marca, w Poznaniu odbędą się targi edukacyjne Fun&Education. Jednym z wystawców będzie Wyższa Szkoła Bankowa, która dla zwiedzających przygotowała na swoim stoisku liczne atrakcje.
Czego życzyć współczesnym Kobietom?

temu

Dzień Kobiet to święto obchodzone od 1910 roku. W Polsce szczególnie popularne było w czasach PRLu. Kiedyś kobiety otrzymywały goździki, dziś najczęściej są to tulipany, róże i drobne upominki. W Dniu Kobiet chciałabym zwrócić uwagę na problemy i wyzwania, które stoją przed kobietami, i które dziś, w XXI wieku, wciąż są aktualne. Czego należy życzyć współczesnym Kobietom?
Zimowe Absolutorium w Wyższej Szkole Bankowej

temu

21 lutego odbyło się zimowe Absolutorium w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu – dla absolwentów studiów licencjackich z rekrutacji zimowej oraz absolwentów studiów inżynierskich. Mury uczelni opuszcza ponad 350 osób. Podczas uroczystości zarówno sami bohaterowie, jak i ich bliscy, nie kryli wzruszenia, dumy i radości.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.