Spotkanie biznesowe dla obywateli Ukrainy

Startup Poland Camp: Biznes w Polsce dla obcokrajowców, aktualizacja programu 06.08.2018

Spotkanie biznesowe dla obywateli Ukrainy

Jak założyć firmę w Polsce, czy potrzebne jest obywatelstwo i jakie pomysły biznesowe mają szansę powodzenia na polskim rynku? Odpowiedzi otrzymają uczestnicy spotkania Startup Poland Camp: Biznes w Polsce dla obcokrajowców, które odbędzie się 7 sierpnia br. Wydarzenie prowadzone będzie w języku polskim, rosyjskim i ukraińskim. Wstęp wolny.

Coraz więcej obcokrajowców przyjeżdża do Polski na studia i do pracy. Wielu z nich ma pomysły na własny biznes, który chcieliby prowadzić w Polsce, jednak napotykają trudności administracyjne i językowe. To właśnie dla nich organizowane jest spotkanie Startup Poland Camp: Biznes w Polsce dla obcokrajowców. 
Startup Poland Camp: Biznes w Polsce dla obcokrajowców
Termin: 07.08.2018 r. godz. 17:30.
Miejsce: WSB we Wrocławiu, ul. Fabryczna 29-31, budynek A, aula 110 A.
Strona wydarzenia i zapisy (link).
Wydarzenie zostało objęte patronatem Konsula Honorowego Ukrainy we Wrocławiu Grzegorza Dzika. Poprowadzone zostanie w trzech językach – polskim, rosyjskim i ukraińskim. Wstęp jest bezpłatny, do uczestnictwa zaproszeni są wszyscy zainteresowani założeniem własnej firmy w Polsce oraz nawiązaniem znajomości biznesowych. Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują zapisy.

Program

17:30 - 18:00 Rejestracja
18:00 - 18:05 Przywitanie gości i partnerów
18:05 - 18:10 Otwarcie wydarzenia przez przedstawiciela WSB we Wrocławiu
18:10 - 18:30 Aspekty prawne założenia i prowadzenia firmy przez obcokrajowców w Polsce - Maksym Wołosewicz (Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej)
18:30 - 18:50 Rynek startupów w Polsce: nowe możliwości dla obcokrajowców - Łukasz Solarski (Startup Poland)
18:50 - 19:00 Przerwa networkingowa
19:00 - 19:15 Pomysły na Twój pierwszy biznes w Polsce - Natalia Shevchenko (portal YAVP.PL)
19:15 - 19:35 Źródła finansowania biznesu w Polsce - Tomasz Trochowski (Bank Credit Agricole)
19:35 - 19:55 Legalizacja pobytu oraz zatrudnianie pracowników w Polsce - Aleksandra Godek
19:55 - 20:15 Biznes w Polsce oczami Ukraińskiego przedsiębiorcy - Michał Owsiany (GreenPolis)
20:15 - 20:30 Elevator pitch – krótkie wystąpienia gości z sali
20:30 - 21:00 Networking przy poczęstunku

Studia w Polsce przyciągają młodych

Młodzi ludzie z Ukrainy oraz innych krajów Europy Wschodniej chętnie wybierają studia w Polsce i często zostają tu po ich ukończeniu. W Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu studiuje obecnie ok. 650 Ukraińców. Studenci doceniają fakt, że zajęcia prowadzą praktycy, osoby, które poza uczelnią realizują się również w biznesie i mogą przekazać nie tylko swoją wiedzę, lecz również cenne doświadczenie.

Budowanie postaw przedsiębiorczych i wrażliwości międzykulturowej rozpoczyna się już na studiach. W momencie, gdy młodzi ludzie decydują się na podjęcie nauki za granicą, otwierają się przed nimi wielkie możliwości, to samo dotyczy studiujących w Polsce Polaków, którzy angażują się w projekty międzynarodowe. Na uczelni takiej jak WSB we Wrocławiu, w której studiuje wielu obcokrajowców, studenci mogą poznawać inne kultury, nawiązywać znajomości z osobami z całego świata oraz efektywnie uczyć się języków obcych. Nasza uczelnia ma charakter biznesowy, przekazujemy nie tylko praktyczną wiedzę ale też pomagamy zdobyć doświadczenie, zarówno w kraju jak i za granicą. W organizowanych przez nas wyjazdach Erasmus+ coraz chętniej uczestniczą nie tylko studenci z Polski, ale też z Ukrainy. Również dużym zainteresowaniem cieszy się projekt Business Week, który realizujemy wspólnie z pracodawcami i uczelniami z całej Europy. W ramach projektu odbywają się intensywne, wyjazdowe kursy, które prowadzone są pod okiem ekspertów branżowych i wykładowców. Podczas Business Week studenci uczą się w środowisku międzynarodowym, mają możliwość rozwijania kompetencji i zdobycia wiedzy z zakresu m.in. zarządzania, marketingu czy public relations, która z pewnością przyda im się w tworzeniu własnych firm

wyjaśnia Jarosław Tomaszewski, Dyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej w WSB we Wrocławiu.

Organizatorem spotkania jest Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej oraz Startup Poland Camp we współpracy z partnerami – Wyższą Szkołą Bankową we Wrocławiu, Agencją Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, Credit Agricole, Global Ventures, IT Corner, Evestor.
grafika z CA.png
Załączniki

Pobierz wszystkie

(RU) Program Startup Poland Camp WRO III.pdf

pdf | 607 KB

Pobierz
(PL) Program Startup Poland Camp WRO III.pdf

pdf | 360 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Sprzedaż w startupie

Doświadczeni przedsiębiorcy już 28 czerwca opowiedzą, jak zorganizować procesy sprzedażowe w firmie i z wykorzystaniem internetu skalować zasięg sprzedaży na rynek globalny. Spotkanie Startup Poland Camp będzie okazją do poznania i uczenia się od praktyków biznesu.
Konferencja Kapitał i Instrumenty dla Rozwoju

Konferencja „Kapitał i Instrumenty dla Rozwoju” odbędzie się 20 września br. we Wrocławiu. Jej celem jest przybliżenie zmian w systemie zabezpieczenia emerytalnego oraz możliwości rozwoju przedsiębiorstw w oparciu o lokalny i długoterminowy kapitał prywatny. Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne.
Od pedagogiki przez zarządzanie po IT – rusza cykl bezpłatnych warsztatów

Już we wrześniu odbędą się warsztaty Progress Days. To cztery dni spotkań z praktykami, którzy podzielą się unikalną wiedzą i doświadczeniem. Każdy dzień poświęcony został innemu obszarowi od HR-u przez IT, biznes po pedagogikę i edukację. Uczestnictwo jest bezpłatne.
Targi Pracy Sprint do kariery

Trzy dni popołudniowych spotkań z pracodawcami w formie szybkich rekrutacji, warsztatów rekrutacyjnych i szkoleń specjalistycznych, konsultacje w zakresie zakładania firmy oraz doradztwo zawodowe – to program Targów Pracy Sprint do kariery, które odbędą się w dniach 26-2
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.