Nowoczesne technologie w edukacji

Studia podyplomowe dla nauczycieli i dyrektorów szkół

Nowoczesne technologie w edukacji

Pojęcie nowoczesnej edukacji nierozerwalnie wiąże się z nowymi technologiami, bez których współczesna szkoła wydaje się i uczniom, i rodzicom dość archaiczna.

Trudno dziś wyobrazić sobie szkołę bez komputerów, połączenia z Internetem, programów edukacyjnych. Jednak nie samo wyposażenie placówki decyduje o jakości nowoczesnego kształcenia. Współczesna technologia wspiera i umożliwia tworzenie środowisk pracy oraz rozwoju uczniów i nauczycieli. Umożliwia indywidualizację, zapewnia równe szanse, pozwala na naukę w dowolnym miejscu i czasie.

Oprogramowanie, tablice interaktywne - to tylko narzędzia w rękach nauczyciela, który odpowiednio przygotowany, może uczynić swoje zajęcia atrakcyjnymi dla nowego pokolenia uczniów. Jeszcze kilka lat temu kwalifikacje nauczyciela bazowały na klasycznym modelu przekazywania wiedzy i kształcenia umiejętności. By mógł działać z duchem czasu, zdany był raczej na siebie w doskonaleniu swojego nowoczesnego warsztatu pracy dydaktycznej.

W ciągu ostatnich lat pojawiły się oferty kursów i szkoleń w zakresie TIK (technologie komunikacyjno-informacyjne), jednak ich jakość i zawartość merytoryczna jest bardzo zróżnicowana. Dziś trudno sobie wyobrazić pracę nauczyciela bez korzystania z choćby najprostszych programów i aplikacji, a tablica interaktywna stała się dość powszechnym sprzętem w sali lekcyjnej. Jednak jak korzystać z dobrodziejstw cyfrowych, aby profesjonalnie zaktywizować uczniów?

Jeśli szukasz nowych inspiracji w zakresie metod nauczania i chcesz w swojej pracy profesjonalnie wdrażać nowe technologie – zapisz się na studia dyplomowe Szkoła liderów edukacji. Kierunek oferuje kreatywnym nauczycielom najnowszą wiedzę z zakresu TIK. Webinary, platformy e-learningowe, animacje, story-board, quizy, prezntacje, cyfrowe mapy myśli, infografiki, wykorzystanie aplikacji mobilnych, grywalizacja – to tylko niektóre z naszych propozycji. Poznaj i wybierz najlepsze metody dla swoich uczniów!

Studia podyplomowe

Studia podyplomowe Szkoła liderów edukacji przeznaczone dla nauczycieli i dyrektorów, którzy wciąż poszukują nowych rozwiązań edukacyjnych, chcą dzielić się swoją wiedzą jako trenerzy edukacyjni oraz pragną zagospodarować swoją przestrzeń osobistą, postawić na rozwój zawodowo-emocjonalny i brać udział w tworzeniu nowatorskiej bazy sprawdzonych praktyk i działań.

Więcej informacji o kierunku znajduje się na stronie Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu: https://www.wsb.pl/wroclaw/kandydaci/studia-podyplomowe/kierunki/szkola-liderow-edukacji.
Autorką artykułu jest Paulina Łotoczko, wykładowca kierunku Szkoła liderów edukacji w WSB we Wrocławiu, dyplomowana nauczycielka języka polskiego i angielskiego ze specjalizacją filmoznawczą. Laureatka Nagród Dyrektora Szkoły i Nagrody Prezydenta Wrocławia za osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej, z imponującym dorobkiem zawodowym. Organizatorka licznych konkursów językowych i literackich o zasięgu pozaszkolnym. Autorka Programu rozwijania zainteresowań i uzdolnień uczniów oraz programu pt. "Jak skutecznie przygotować uczniów do sprawdzianu szóstoklasisty?". Koordynatorka wielu inicjatyw angażujących społeczność uczniowską, m.in. Szkoła dbająca o bezpieczeństwo, Przerwa pełna atrakcji, Dolnośląski Festiwal Nauki. Opiekunka praktykantów i nauczycieli stażystów, która chętnie dzieli się wiedzą i doświadczeniem w zakresie nowatorskich metod nauczania i innowacji pedagogicznych. Pasjonatka przeglądów filmowych kina europejskiego.
Załączniki

Pobierz wszystkie

Szkoła liderów edukacji - banner.jpg

grafika | 287 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Targi Pracy Sprint do kariery

Trzy dni popołudniowych spotkań z pracodawcami w formie szybkich rekrutacji, warsztatów rekrutacyjnych i szkoleń specjalistycznych, konsultacje w zakresie zakładania firmy oraz doradztwo zawodowe – to program Targów Pracy Sprint do kariery, które odbędą się w dniach 26-2
Naukowcy z całego świata we Wrocławiu

Przedstawiciele nauki będą dyskutować o wyzwaniach klimatycznych oraz stabilności współczesnych systemów finansowych i gospodarczych. Okazją do wymiany poglądów i szukania rozwiązań dla globalnych problemów, jest konferencja International Society for the Intercommunication of New Ideas, która odbędzie się w dniach 30-31 sierpnia.
Studia z dofinansowaniem UE – trwa rekrutacja we Wrocławiu

W Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu można się zapisać na studia dofinansowane ze środków UE. Do wyboru są specjalności na kierunkach Logistyka inżynierska, Informatyka, Zarządzanie oraz Finanse i rachunkowość. To szansa na dużo tańsze studia, ale trzeba się spieszyć – liczba miejsc jest ograniczona.
Od pedagogiki przez zarządzanie po IT – rusza cykl bezpłatnych warsztatów

Już we wrześniu odbędą się warsztaty Progress Days. To cztery dni spotkań z praktykami, którzy podzielą się unikalną wiedzą i doświadczeniem. Każdy dzień poświęcony został innemu obszarowi od HR-u przez IT, biznes po pedagogikę i edukację. Uczestnictwo jest bezpłatne.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.