Nowoczesne technologie w edukacji

Studia podyplomowe dla nauczycieli i dyrektorów szkół

Nowoczesne technologie w edukacji

Opublikowany

Pojęcie nowoczesnej edukacji nierozerwalnie wiąże się z nowymi technologiami, bez których współczesna szkoła wydaje się i uczniom, i rodzicom dość archaiczna.

Trudno dziś wyobrazić sobie szkołę bez komputerów, połączenia z Internetem, programów edukacyjnych. Jednak nie samo wyposażenie placówki decyduje o jakości nowoczesnego kształcenia. Współczesna technologia wspiera i umożliwia tworzenie środowisk pracy oraz rozwoju uczniów i nauczycieli. Umożliwia indywidualizację, zapewnia równe szanse, pozwala na naukę w dowolnym miejscu i czasie.

Oprogramowanie, tablice interaktywne - to tylko narzędzia w rękach nauczyciela, który odpowiednio przygotowany, może uczynić swoje zajęcia atrakcyjnymi dla nowego pokolenia uczniów. Jeszcze kilka lat temu kwalifikacje nauczyciela bazowały na klasycznym modelu przekazywania wiedzy i kształcenia umiejętności. By mógł działać z duchem czasu, zdany był raczej na siebie w doskonaleniu swojego nowoczesnego warsztatu pracy dydaktycznej.

W ciągu ostatnich lat pojawiły się oferty kursów i szkoleń w zakresie TIK (technologie komunikacyjno-informacyjne), jednak ich jakość i zawartość merytoryczna jest bardzo zróżnicowana. Dziś trudno sobie wyobrazić pracę nauczyciela bez korzystania z choćby najprostszych programów i aplikacji, a tablica interaktywna stała się dość powszechnym sprzętem w sali lekcyjnej. Jednak jak korzystać z dobrodziejstw cyfrowych, aby profesjonalnie zaktywizować uczniów?

Jeśli szukasz nowych inspiracji w zakresie metod nauczania i chcesz w swojej pracy profesjonalnie wdrażać nowe technologie – zapisz się na studia dyplomowe Szkoła liderów edukacji. Kierunek oferuje kreatywnym nauczycielom najnowszą wiedzę z zakresu TIK. Webinary, platformy e-learningowe, animacje, story-board, quizy, prezntacje, cyfrowe mapy myśli, infografiki, wykorzystanie aplikacji mobilnych, grywalizacja – to tylko niektóre z naszych propozycji. Poznaj i wybierz najlepsze metody dla swoich uczniów!

Studia podyplomowe

Studia podyplomowe Szkoła liderów edukacji przeznaczone dla nauczycieli i dyrektorów, którzy wciąż poszukują nowych rozwiązań edukacyjnych, chcą dzielić się swoją wiedzą jako trenerzy edukacyjni oraz pragną zagospodarować swoją przestrzeń osobistą, postawić na rozwój zawodowo-emocjonalny i brać udział w tworzeniu nowatorskiej bazy sprawdzonych praktyk i działań.

Więcej informacji o kierunku znajduje się na stronie Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu: https://www.wsb.pl/wroclaw/kandydaci/studia-podyplomowe/kierunki/szkola-liderow-edukacji.
Autorką artykułu jest Paulina Łotoczko, wykładowca kierunku Szkoła liderów edukacji w WSB we Wrocławiu, dyplomowana nauczycielka języka polskiego i angielskiego ze specjalizacją filmoznawczą. Laureatka Nagród Dyrektora Szkoły i Nagrody Prezydenta Wrocławia za osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej, z imponującym dorobkiem zawodowym. Organizatorka licznych konkursów językowych i literackich o zasięgu pozaszkolnym. Autorka Programu rozwijania zainteresowań i uzdolnień uczniów oraz programu pt. "Jak skutecznie przygotować uczniów do sprawdzianu szóstoklasisty?". Koordynatorka wielu inicjatyw angażujących społeczność uczniowską, m.in. Szkoła dbająca o bezpieczeństwo, Przerwa pełna atrakcji, Dolnośląski Festiwal Nauki. Opiekunka praktykantów i nauczycieli stażystów, która chętnie dzieli się wiedzą i doświadczeniem w zakresie nowatorskich metod nauczania i innowacji pedagogicznych. Pasjonatka przeglądów filmowych kina europejskiego.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Szkoła liderów edukacji - banner.jpg

grafika | 287 KB

Pobierz

Nowości w WSB Szczecin

Wyższa Szkoła Bankowa to uczelnia, która stawia na rozwój swoich studentów. Pomaga im również znaleźć po studiach jak najlepsze miejsce pracy. Dlatego wychodząc naprzeciw potrzebom rynku pracy, WSB uruchamia kierunki studiów, które nadają wysokie kwalifikacje i tytuł inż