Konferencja TEDxWSB 2018

Konferencja TEDxWSB już 24 kwietnia br. we Wrocławiu

Konferencja TEDxWSB 2018

Opublikowany

Uczestnicy konferencji TEDxWSB, która odbędzie się 24 kwietnia br. we Wrocławiu, zostaną zabrani do świata przyszłości. Prelegenci opowiedzą o przekraczaniu granic ludzkiej wytrzymałości, podróżach kosmicznych oraz wizji Ziemi bez natury. Nie zabraknie wystąpień związanych z zarządzaniem, marketingiem i biznesem – wszystkie zostaną poruszone w kontekście zmian, jakie niesie rozwój technologii i cywilizacji.

logo_prowly.PNG
To będzie już piąta edycja konferencji TEDxWSB organizowanej przez Wyższą Szkołę Bankową we Wrocławiu, odbędzie się we wtorek 24 kwietnia br. pod hasłem „Made in the future”. Wydarzenie z roku na rok cieszy się rosnącym zainteresowaniem a organizator za każdym razem zaskakuje widzów atrakcjami i niezwykłymi gośćmi.

W gronie prelegentów konferencji znajdują się osoby znane w Polsce i za granicą – zarówno rozpoznawalne w przestrzeni publicznej, jak i działające w wąskich lub wysoce wyspecjalizowanych branżach, w których dokonują rzeczy przełomowych lub wręcz niemożliwych. Konferencja TEDxWSB to okazja by ich spotkać i posłuchać przemówień, w których dzielą swoimi doświadczeniami, opowiadają o realizowanych projektach, ogłaszają wyniki prowadzonych badań lub motywują do działania.

Przykładem jest wystąpienie Jacka Walkiewicza pt. „Pełna moc możliwości”, które zostało wygłoszone na pierwszej konferencji TEDxWSB w 2012 r. – do dziś w serwisie YouTube.com odtworzono je ponad 2,6 mln razy i uznawane jest za jedno z najlepszych wystąpień w historii polskich konferencji TEDx.

Jak będzie w tym roku

Hasło wiodące tegorocznej konferencji TEDxWSB to „Made in the future”, co można przetłumaczyć, jako „stworzone w przyszłości”.

Pokażemy m.in. podwodnego drona, opowiemy o wydobyciu w kosmosie i o projektowaniu robotów, które pomagają dzieciom uczyć się języków obcych, a to tylko część przygotowanych atrakcji

– mówi dr Danuta Studencka-Derkacz, koordynator konferencji TEDxWSB.

Zaplanowanych zostało osiemnaście wystąpień, które podzielone są na cztery sesje, jedna z nich w całości będzie przeprowadzona w języku angielskim. W gronie prelegentów są osoby znane wrocławianom, jak Radosław Ratajszczak Prezes Zarządu wrocławskiego ZOO, który opowie o tym, co czeka naszą planetę, jeśli zniknie z niej natura. O tym, jak realizuje się powietrzne spektakle teatralne oraz o zarządzaniu kryzysowym opowie Beata Zając Wiceprezes Ocelot Foundation, znanej na świecie z organizacji zapierających dech w piersiach pokazów akrobatycznych.

Przedstawicieli branży marketingowej i informacyjnej z pewnością zainteresuje wystąpienie Anny Miotk specjalizującej się w mierzeniu skuteczności działań komunikacji biznesowej, znanej blogerki branżowej i Dyrektor ds. komunikacji w firmie Polskie Badania Internetu.

Nie zabraknie wystąpień ludzi, których pasją jest przekraczanie granic ludzkich możliwości – freedivera i mistrza świata w nurkowaniu na bezdechu Mateusza Maliny, himalaisty, płetwonurka i pływaka Bogusława Ogrodnika, czy Leszka Orzechowskiego założyciela Grupy Projektowej Space is More zajmującej się kolonizacją kosmosu.

W 2016 r. konferencja odbyła się w walentynki 14 lutego pod hasłem „Serce czy rozum?”. Jednym z prelegentów był wówczas humanoidalny Robot EuGenius. Również w tym roku uczestnikom zostaną udostępnione nowoczesne technologie.

Każdy uczestnik nadchodzącej konferencji TEDxWSB będzie sam mógł spróbować gier VR i AR, zobaczyć jak działa #HappyHeart Store – specjalnie przygotowany sklep motywujący uczestników do poznawania się i wymiany doświadczeń, każdy uczestnik może liczyć na kosmiczne gadżety i dobrą zabawę

– mówi dr Danuta Studencka-Derkacz.

Czym jest konferencja TEDx

Konferencja TEDxWSB organizowana jest na licencji konferencji TED, której nazwa pochodzi od słów Technology, Entertainment and Design – Technologia, Rozrywka i Design. Jest to marka konferencji organizowanych przez fundację non-profit Sapling Foundation. Każdego roku w siedzibie fundacji w Vancouver odbywa się główna konferencja TED, lokalnie zaś organizowane są niezależne konferencje TEDx. Bazują one na formule TED, która zakłada m.in.: bezpłatny dla uczestników wstęp, nagranie wystąpień prelegentów, które nie powinny trwać dłużej niż 18 minut a następnie udostępnienie ich w internecie na licencji Creative Commons.

Konferencje TED i TEDx wyróżniają się na tle podobnych przedsięwzięć swoim mottem „ideas worth spreading” zachęcającym do głoszenia „idei wartych upowszechniania”. Wszystkie wystąpienia są publicznie dostępne i tłumaczone na wiele języków, co przyczynia się do popularyzacji nauki i pozwala dotrzeć z przekazem do odbiorców na całym świecie.

Zapisy trwają

Konferencja TEDxWSB Made in the future odbędzie się 24 kwietnia 2018 r. w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Wydarzenie ma charakter niekomercyjny i odbywa się dzięki sponsorom – WSB we Wrocławiu, Nokia, Storytel, Park Hotel Diament Wrocław.

Wstęp jest bezpłatny, obowiązuje rejestracja poprzez formularz online na stronie: https://tedxwsb.pl/.
Informacje o konferencji dostępne są również na Facebooku na oficjalnym fanpage’u TEDxWSB https://www.facebook.com/TEDxWSB/ oraz wydarzeniu TEDxWSB Made in the future https://www.facebook.com/events/402839056857617/.
Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu

Czy już wiecie? Zapraszamy! Zabierzemy Was w przyszłość :) #TEDxWSB #TEDx #iloveWSB

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

TEDxWSB_grafika_1440x770px.jpg

grafika | 608 KB

Pobierz
Tomasz Bednarkiewicz.PNG

grafika | 273 KB

Pobierz
Witalij Rudnicki.PNG

grafika | 264 KB

Pobierz
Wojciech Gańcza.PNG

grafika | 246 KB

Pobierz
Radosław Ratajszczak.PNG

grafika | 264 KB

Pobierz
Michał Biskup.PNG

grafika | 279 KB

Pobierz
Leszek Orzechowski.PNG

grafika | 246 KB

Pobierz
Jakub Korczyński.PNG

grafika | 256 KB

Pobierz
Barbara Widera.PNG

grafika | 282 KB

Pobierz
Bogusław Ogrodnik.PNG

grafika | 264 KB

Pobierz
Karolina Kałużna.PNG

grafika | 448 KB

Pobierz
Elżbieta Krokosz.PNG

grafika | 252 KB

Pobierz
Artur Jóskowiak.PNG

grafika | 319 KB

Pobierz
Agnieszka Maziarz-Lipka.PNG

grafika | 260 KB

Pobierz
Anna Miotk.PNG

grafika | 245 KB

Pobierz
Mateusz Malina.PNG

grafika | 262 KB

Pobierz
Krzysztof Kubasek.PNG

grafika | 266 KB

Pobierz
Tomasz Palak.PNG

grafika | 251 KB

Pobierz
Beata Zając.PNG

grafika | 264 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Konferencja „Wellbeing w praktyce”

temu

Dzisiejszy rynek pracy wywraca do góry nogami dotychczasowe wyobrażenie o relacjach pomiędzy pracownikiem a pracodawcą. Po jednej jego stronie stoją organizacje oczekujące zaangażowania, efektywności i lojalności. Po drugiej zaś pracownicy, którzy coraz wyżej cenią swój komfort i czas prywatny. Jak połączyć te sfery z korzyścią dla obu stron? Odpowiedzią jest koncepcja wellbeing, której poświęcona zostanie konferencja we Wrocławiu.
Make IT simple 2018 – dzień z informatyką

temu

Nie trzeba być geekiem, aby rozumieć informatykę i otaczające nas technologie. O tym, jak zostać programistą lub testerem oprogramowania, jak budować własne sieci komputerowe i inteligentne przedmioty oraz czy można przeprowadzić wywiad z robotem - dowiedzą się tegoroczni maturzyści z Dolnego Śląska. Już 22 marca br. w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu odbędzie się dzień otwarty pod hasłem „Make IT simple 2018”.
Pierwsze w Polsce laboratorium SAP Next-Gen

temu

Wrocławski sektor IT ma szansę znacząco wyróżnić się w skali kraju i Europy Środkowej. W marcu na jednej z wrocławskich uczelni jako pierwsze w Polsce zostanie uruchomione laboratorium SAP Next-Gen. Dzięki temu możliwe będzie kształcenie stale poszukiwanych na rynku pracy specjalistów SAP, a przedsiębiorcy będą mogli realizować innowacyjne, dedykowane dla swoich potrzeb rozwiązania z zakresu zarządzania zasobami.
Sprzedaż w startupie

temu

Doświadczeni przedsiębiorcy już 28 czerwca opowiedzą, jak zorganizować procesy sprzedażowe w firmie i z wykorzystaniem internetu skalować zasięg sprzedaży na rynek globalny. Spotkanie Startup Poland Camp będzie okazją do poznania i uczenia się od praktyków biznesu.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.