Make IT simple 2018 – dzień z informatyką

Make IT simple 2018 – dzień z informatyką

Opublikowany

Nie trzeba być geekiem, aby rozumieć informatykę i otaczające nas technologie. O tym, jak zostać programistą lub testerem oprogramowania, jak budować własne sieci komputerowe i inteligentne przedmioty oraz czy można przeprowadzić wywiad z robotem - dowiedzą się tegoroczni maturzyści z Dolnego Śląska. Już 22 marca br. w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu odbędzie się dzień otwarty pod hasłem „Make IT simple 2018”.

690x310 (1).jpg
To już kolejna edycja dnia otwartego adresowanego do uczniów szkół średnich i techników, którzy interesują się branżą IT. Kierując się hasłem „Make IT simple” Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu wraz z partnerami biznesowymi z branży IT pragnie przybliżyć młodym ludziom świat najnowszych technologii i nie tylko wyjaśnić jak one działają, lecz również zachęcić do ich rozwijania i w przyszłości kreowania własnych innowacji.
Na uczestników dnia z informatyką czekają bezpłatne wykłady i warsztaty prowadzone przez praktyków – specjalistów pracujących w branży IT, z których wielu prowadzi również zajęcia na studiach w WSB we Wrocławiu.
Z okazji obchodzonego w tym roku jubileuszu 20-lecia uczelni dla uczestników przygotowano również niespodziankę – wywiad z gościem specjalnym. Będzie nim humanoidalny, mobilny i bardzo towarzyski robot EuGenius.
fot. General Robotics Sp. z o.o.

fot. General Robotics Sp. z o.o.

Organizatorem wydarzenia jest Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu wraz z kołami naukowymi SAP-PORT i SafeITNet. Partnerami wydarzenia są firmy NOKIA, IBM, SAP, Hicron, Gigaset, General Robotics, Testerzy.pl oraz Mój Mac Magazyn.
logo partnerzy.JPG
Dzień z informatyką „Make IT simple 2018” odbędzie się 22 marca br. w WSB we Wrocławiu, przy ul. Fabrycznej 29-31, w budynku A.

PROGRAM

Tematyka zajęć inspirowana jest programami studiów realizowanymi na kierunku informatyka w WSB we Wrocławiu.
 • 9.40-10.10 „U mnie działa! – czyli o zapewnieniu jakości w IT” | Maciej Lorenc, Hicron
 • 10.10-10.40 „Robotyka vs. informatyka - subiektywne argumenty poparte przykładami” | Wywiad z robotem EuGeniusem | Łukasz Leśniak, General Robotics
 • 10.40 – 11.10 „Cybersecurity with IBM” | Arkadii Kosoburov, IBM
 • 11.20 – 12.10 WARSZTATY
  "Ogarnij swoją własną infrastrukturę sieciową" | Marcin Pieleszek, wykładowca WSB
  "Mikrokontrolery, czyli od mrugającej diodki, po centrum sterowania Światem" | Jaromir Kopp, Programista, dziennikarz technologiczny Mój Mac Magazynu i MyApple.pl 
 • 12.15 – 12.45 „10 powodów, dla których warto zostać testerem oprogramowania” | Michał Grobelny, Gigaset
 • 12.45 – 13.15 „DS18B20 do Cyfrowego Bliźniaka: witamy w Internecie Rzeczy!” | Witalij Rudnicki, SAP P&I, CTO Office, SAP Developer Center, Wrocław, Poland
 • 13.25 – 14.20 WARSZTATY
  "Mikrokontrolery, czyli od mrugającej diodki, po centrum sterowania Światem" | Jaromir Kopp, Programista, bloger, podcaster, dziennikarz technologiczny Mój Mac Magazynu i MyApple.pl
  „Jak zostać programistą – podstawowe zagadnienia” | Karolina Herlender, NOKIA 
Informacje o zapisach i wolnych miejscach oraz sylwetki prelegentów i opisy warsztatów  znajdują się na stronie:
http://www.wsb.pl/wroclaw/aktualnosci/make-it-simple-2018-dzien-z-informatyka

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Make_IT_simple_progarm_.pdf

pdf | 73,1 KB

Pobierz
Make_IT_siple_grafika.jpg

grafika | 21,6 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Pierwsze w Polsce laboratorium SAP Next-Gen

temu

Wrocławski sektor IT ma szansę znacząco wyróżnić się w skali kraju i Europy Środkowej. W marcu na jednej z wrocławskich uczelni jako pierwsze w Polsce zostanie uruchomione laboratorium SAP Next-Gen. Dzięki temu możliwe będzie kształcenie stale poszukiwanych na rynku pracy specjalistów SAP, a przedsiębiorcy będą mogli realizować innowacyjne, dedykowane dla swoich potrzeb rozwiązania z zakresu zarządzania zasobami.
Studia z dofinansowaniem UE – trwa rekrutacja we Wrocławiu

temu

W Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu można się zapisać na studia dofinansowane ze środków UE. Do wyboru są specjalności na kierunkach Logistyka inżynierska, Informatyka, Zarządzanie oraz Finanse i rachunkowość. To szansa na dużo tańsze studia, ale trzeba się spieszyć – liczba miejsc jest ograniczona.
Konferencja TEDxWSB 2018

temu

Uczestnicy konferencji TEDxWSB, która odbędzie się 24 kwietnia br. we Wrocławiu, zostaną zabrani do świata przyszłości. Prelegenci opowiedzą o przekraczaniu granic ludzkiej wytrzymałości, podróżach kosmicznych oraz wizji Ziemi bez natury. Nie zabraknie wystąpień związanych z zarządzaniem, marketingiem i biznesem – wszystkie zostaną poruszone w kontekście zmian, jakie niesie rozwój technologii i cywilizacji.
Konferencja „Wellbeing w praktyce”

temu

Dzisiejszy rynek pracy wywraca do góry nogami dotychczasowe wyobrażenie o relacjach pomiędzy pracownikiem a pracodawcą. Po jednej jego stronie stoją organizacje oczekujące zaangażowania, efektywności i lojalności. Po drugiej zaś pracownicy, którzy coraz wyżej cenią swój komfort i czas prywatny. Jak połączyć te sfery z korzyścią dla obu stron? Odpowiedzią jest koncepcja wellbeing, której poświęcona zostanie konferencja we Wrocławiu.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.