Studenci WSB konstruują czujniki monitorujące zanieczyszczenie powietrza

WSB Gdańsk

Studenci WSB konstruują czujniki monitorujące zanieczyszczenie powietrza

Opublikowany

Trójmiasto zyska dziewiętnaście czujników monitorujących zanieczyszczenie powietrza. Jest to efekt współpracy Wyższej Szkoły Bankowej, firmy LPP oraz stowarzyszeń Forum Rozwoju Aglomeracji Gdańskiej oraz Miasto Moje.

Dzięki sponsorowi – firmie LPP, w marcu 2018 roku pojawi się 15 czujników Airly, 10 na terenie Gdańska, 5 w Gdyni oraz 4 urządzenia AirQ skonstruowane przez studentów Wyższej Szkoły Bankowej. Urządzenia będą badały poziom najczęściej występujących zanieczyszczeń powietrza tj. pyłu PM2,5 oraz PM10. Wyniki pomiarów będzie można śledzić na stronie internetowej FRAG-u. Czujniki sponsorowane przez firmę LPP, ustawione zostaną w miejscach które wskażą mieszkańcy Trójmiasta. Zgłoszeń punktów monitoringu można dokonywać na stronie internetowej frag.org.pl/trojmiastooddycha. Zgłoszenia będą zbierane do 19 marca. Czujniki skonstruowane przez studentów Wyższej Szkoły Bankowej będą montowane na terenie Dolnego Miasta Gdańsk
Prace projektowe

Prace projektowe

Fazy projektu

Fazy projektu

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
20 lat Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku

temu

Największa na Pomorzu niepubliczna uczelnia wyższa ma już 20 lat - Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku świętuje swój jubileuszowy rok działalności. Z tej okazji na Stadionie Energa odbyła się gala, w której wzięli udział pracownicy, przedstawiciele świata nauki, biznesu oraz administracji publicznej. Wydarzeniu towarzyszyła specjalna atrakcja –koncert Anny Dąbrowskiej. W jubileuszowej gali uczestniczyły władze województwa pomorskiego oraz władze miasta, przedstawiciele środowiska naukowego oraz firm, organizacji i stowarzyszeń zaangażowanych w życie biznesowe regionu.
Studia on-line w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku

temu

"Chcę studiować, rozwijać się, ale nie mam czasu na dojazdy". W dobie mobilnego pędu życia, w którym jesteśmy stale on-line,  znaleźliśmy i na tą bolączkę dzisiejszych czasów ciekawe rozwiązanie.
Dane w sieci - czy wymogi RODO zmienią ich zabezpieczenie?

temu

Postęp informatyczny oprócz szerokiej gamy zastosowań w biznesie, medycynie i edukacji, potęguje również nowe zagrożenia. Jednym z nich jest przechowywanie i ochrona danych osobowych, którymi posługujemy się w sieci. Obecnie zbierają je nie tylko instytucje publiczne, ale przede wszystkim są narzędziem marketingowym, którego nieumiejętne zabezpieczenie owocuje problemami przedsiębiorstwa.
Studenci Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku z nowoczesnym laboratorium tradingowym

temu

OSTC, największa firma tradingowa w Polsce handlująca m.in. na giełdach w Londynie, Nowym Jorku i Frankfurcie, wraz z Wyższą Szkołą Bankową w Gdańsku otwierają pierwsze laboratorium tradingowe na uczelni niepublicznej w Polsce. Dla studentów to nie tylko szansa na zdobycie wiedzy i doświadczenia, ale także pracy.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.