Studenci WSB konstruują czujniki monitorujące zanieczyszczenie powietrza

WSB Gdańsk

Studenci WSB konstruują czujniki monitorujące zanieczyszczenie powietrza

Opublikowany

Trójmiasto zyska dziewiętnaście czujników monitorujących zanieczyszczenie powietrza. Jest to efekt współpracy Wyższej Szkoły Bankowej, firmy LPP oraz stowarzyszeń Forum Rozwoju Aglomeracji Gdańskiej oraz Miasto Moje.

Dzięki sponsorowi – firmie LPP, w marcu 2018 roku pojawi się 15 czujników Airly, 10 na terenie Gdańska, 5 w Gdyni oraz 4 urządzenia AirQ skonstruowane przez studentów Wyższej Szkoły Bankowej. Urządzenia będą badały poziom najczęściej występujących zanieczyszczeń powietrza tj. pyłu PM2,5 oraz PM10. Wyniki pomiarów będzie można śledzić na stronie internetowej FRAG-u. Czujniki sponsorowane przez firmę LPP, ustawione zostaną w miejscach które wskażą mieszkańcy Trójmiasta. Zgłoszeń punktów monitoringu można dokonywać na stronie internetowej frag.org.pl/trojmiastooddycha. Zgłoszenia będą zbierane do 19 marca. Czujniki skonstruowane przez studentów Wyższej Szkoły Bankowej będą montowane na terenie Dolnego Miasta Gdańsk
Prace projektowe

Prace projektowe

Fazy projektu

Fazy projektu

Kopiuj tekst

Udostępnij

Światowy Dzień Ochrony Konsumenta| Rozwiązania krajowe 

Światowy Dzień Konsumenta obchodzony jest corocznie 15 marca na pamiątkę wystąpienia Prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki Johna F. Kennedy’ego, który w tym dniu w 1962 r. na forum Kongresu Stanów Zjednoczonych, prezentując projekt ustawy o prawach konsumentów, powiedział m.in., że „Wszyscy, z definicji, jesteśmy konsumentami”.