Konferencja „Wellbeing w praktyce”

Konferencja odbędzie się 12 kwietnia 2018 r. w WSB we Wrocławiu

Konferencja „Wellbeing w praktyce”

Opublikowany

Dzisiejszy rynek pracy wywraca do góry nogami dotychczasowe wyobrażenie o relacjach pomiędzy pracownikiem a pracodawcą. Po jednej jego stronie stoją organizacje oczekujące zaangażowania, efektywności i lojalności. Po drugiej zaś pracownicy, którzy coraz wyżej cenią swój komfort i czas prywatny. Jak połączyć te sfery z korzyścią dla obu stron? Odpowiedzią jest koncepcja wellbeing, której poświęcona zostanie konferencja we Wrocławiu.

Wellbeing wydaje się kolejnym hasłem obok mindfullness, wellness i work life balance, które przywędrowało do Polski wraz z rozwojem wiedzy na temat zarządzania zasobami ludzkimi i modą na samorozwój. W dużej mierze tak jest, jednak wellbeing zawiera w sobie wszystkie wymienione pojęcia – należy go rozumieć jako poczucie dobrostanu jednostki, które wpływa na jakość życia i wykonywanej pracy zawodowej.

Stworzenie środowiska pracy motywującego do działania, rozwijającego, dającego poczucie samorealizacji pracownika, to wyzwanie przed którym stoją współczesne organizacje. Dzieje się tak, ponieważ pracownicy mogą z dużą łatwością zmieniać miejsca pracy, a nawet branżę. W tej sytuacji firmy muszą dokładać starań, aby zdobyć ich lojalność i zaangażowanie. Dbanie o pracownika to nie tylko zapewnienie mu benefitów i prywatnej opieki medycznej, choć to oczywiście ma duże znaczenie. Ważna jest również kultura organizacyjna, czyli stworzenie takiego miejsca pracy, do którego chce się przyjść. Powinno to być miejsce, gdzie panują oparte na szacunku relacje międzyludzkie, jest wspierające środowisko, dające perspektywy rozwoju nie tylko w wymiarze awansu, ale również podnoszenia kompetencji, zdobywania doświadczenia czy rozwoju osobistego. W takim miejscu pracownik ma poczucie, że jest ważną częścią organizacji

– mówi Agnieszka Czerkawska, organizatorka konferencji Wellbeing w praktyce, wykładowca WSB we Wrocławiu.

Czym jest wellbeing w organizacji

To holistyczne podejście do pracownika i jego potrzeb w miejscu pracy, którego fundamentami są miedzy innymi:
  • tworzenie kultury organizacyjnej w oparciu o wartości,
  • odpowiedzialność za dobre samopoczucie pracownika i zespołów,
  • dbanie o pozytywne emocje oraz dobrą atmosferę w pracy,
  • poczucie sensu i wspólnoty wśród pracowników,
  • zapewnienie pracownikom odpowiednich możliwości rozwoju,
  • dbanie o bezpieczeństwo oraz zdrowie pracowników.
Elementy te tworzą całość, która warunkuje tzw. dobrostan pracowników, a w dalszej perspektywie wpływa na ich zatrzymanie w organizacji, wzrost zaangażowania, motywacji i efektywności.

Wellbeing na Dolnym  Śląsku

We Wrocławiu swoje siedziby mają międzynarodowe korporacje, silnie rozwija się branża IT, którą cechuje wysoka specjalizacja pracowników i atrakcyjne zarobki.

To idealne, bo otwarte środowisko do wdrażania innowacyjnych rozwiązań z zakresu human resources, takich jak wellbeing. Dobrostan pracownika mającego poczucie, że pracuje w przyjaznej firmie, która nie egzekwuje od niego bezlitośnie kolejnych celów i projektów, tylko traktuje jak swoje cenne ogniwo, owocuje wzrostem subiektywnego poczucia szczęścia i wiary w siebie. Z tym zaś wiąże się większa samodzielność pracownika, otwartość umysłu, odporność na zmiany i wyzwania. Można powiedzieć, że wellbeing to taka wzajemna troska, na której zyskują obie strony

– mówi dr Katarzyna Kulig-Moskwa, wykładowca WSB we Wrocławiu.

Aby uczyć organizacje, jak dbać o pracowników w świetle wyzwań współczesnego rynku pracy w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu powstały studia podyplomowe o kierunku wellbeing w organizacji. W kadrze dydaktycznej kierunku są najlepsi polscy specjaliści z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, psychologii i przywództwa m.in. ekonomista, przedsiębiorca i Członek Europejskiej Akademii Nauk prof. Andrzej Jacek Blikle oraz psycholog, psychoterapeuta, coach i trener Wojciech Eichelberger.

Konferencja o wellbeing już 12 kwietnia

Pierwsze w Polsce studia podyplomowe poświęcone wellbeing stały się inspiracją do zorganizowania konferencji o tej tematyce. Konferencja „Wellbeing w praktyce” odbędzie się 12 kwietnia br. w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Celem wydarzenia jest dostarczenie wiedzy, inspiracji oraz innowacyjnych i praktycznych rozwiązań związanych z dobrostanem pracowników. W gronie prelegentów znajdą się polscy liderzy koncepcji wellbeing oraz wykładowcy studiów podyplomowych w WSB we Wrocławiu.
Konferencja przeznaczona jest dla właścicieli i zarządów firm, kadry menadżerskiej, liderów, pracowników działów HR, CSR, EB, coachów, trenerów biznesu, doradców personalnych, psychologów pracy, konsultantów zarządzania, a także wszystkich osób zainteresowanych problematyką dobrostanu psychofizycznego (wellbeingu) i szczęścia pracowników.

Program

08:30 Rejestracja uczestników, poranna kawa/networking
09:00 Otwarcie konferencji
09:20 Sesja inspiracji: Moc pozytywności i wellbeing – Agnieszka Czerkawska
09:35 Sesja dobrych praktyk: Wellbeing szarych komórek – czyli jak zatrzymać młodość umysłu – Elżbieta Trypka
10:05 Sesja dobrych praktyk: Redukcja stresu i profilaktyka depresji oparta o Mindfulness – Tomasz Kryszczyński
10:30-11:00 Przerwa kawowa/networking
11:00 WELLBEING INDEX CONTROL™ Prezentacja narzędzia diagnostycznego do badania wellbeingu
11:20 Sesja inspiracji: Love Brand – firma, którą pokochają pracownicy – Beata Kapcewicz
11:50 Sesja inspiracji: Najpierw rzeczy najważniejsze… – Ewa Foley
12:20-13:00 Przerwa kawowa/networking
13:00 Sesja dobrych praktyk: Jak móc więcej, dłużej, lepiej i mniejszym kosztem – Wojciech Eichelberger
14:15-14:30 Sesja pytań i odpowiedzi po prelekcji
14:30-15:00 Przerwa kawowa/networking
15:00-16:00 Panel ekspertów: Jak dbać o wellbeing pracowników, moderacja dr Katarzyna Kulig-Moskwa
16:00-16:30 Sesja pytań i odpowiedzi
16:30 Zakończenie konferencji i losowanie nagród
Więcej informacji na stronie konferencji: www.wellbeingwpraktyce.pl.
Konferencja

Konferencja "Wellbeing w praktyce"

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Wellbeing w parktyce_konferencja_WSB we Wrocławiu_plakat.pdf

pdf | 4,85 MB

Pobierz
Wellbeing w praktyce_konferencja_WSB we Wrocławiu_grafika.jpg

grafika | 421 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Konferencja TEDxWSB 2018

temu

Uczestnicy konferencji TEDxWSB, która odbędzie się 24 kwietnia br. we Wrocławiu, zostaną zabrani do świata przyszłości. Prelegenci opowiedzą o przekraczaniu granic ludzkiej wytrzymałości, podróżach kosmicznych oraz wizji Ziemi bez natury. Nie zabraknie wystąpień związanych z zarządzaniem, marketingiem i biznesem – wszystkie zostaną poruszone w kontekście zmian, jakie niesie rozwój technologii i cywilizacji.
Pochwała lenistwa – kiedy zwalniam, przyśpieszam

temu

W dzieciństwie pewnie nie raz słyszeliśmy od rodziców i nauczycieli o leniu na tapczanie. W naszej kulturze bardzo długo lenistwo było uosobieniem nieróbstwa i najgorszych cnót, co znajduje potwierdzenie również w kościele katolickim, postrzegającym lenistwo jako jeden z grzechów głównych. Pewnie nie bez przyczyny z lenistwem mamy skojarzenia negatywne. Ale, czy w kontekście „pędzącego” świata nie warto spojrzeć na lenistwo w innym, bardziej pozytywnym świetle?
Od pedagogiki przez zarządzanie po IT – rusza cykl bezpłatnych warsztatów

temu

Już we wrześniu odbędą się warsztaty Progress Days. To cztery dni spotkań z praktykami, którzy podzielą się unikalną wiedzą i doświadczeniem. Każdy dzień poświęcony został innemu obszarowi od HR-u przez IT, biznes po pedagogikę i edukację. Uczestnictwo jest bezpłatne.
Make IT simple 2018 – dzień z informatyką

temu

Nie trzeba być geekiem, aby rozumieć informatykę i otaczające nas technologie. O tym, jak zostać programistą lub testerem oprogramowania, jak budować własne sieci komputerowe i inteligentne przedmioty oraz czy można przeprowadzić wywiad z robotem - dowiedzą się tegoroczni maturzyści z Dolnego Śląska. Już 22 marca br. w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu odbędzie się dzień otwarty pod hasłem „Make IT simple 2018”.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.