V Forum Edukacyjne| Zespół jak orkiestra
V Forum Edukacyjne| Zespół jak orkiestra

Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy wraz z Kujawsko Pomorskim Centrum Nauczycieli zapraszają na coroczne Forum  dedykowane dla sektora edukacji w regionie. 

V Forum Edukacyjne| Zespół jak orkiestra

Opublikowany

Jakie znaczenie dla realizacji zadań mają role poszczególnych członków zespołu? Czym jest zarządzanie projektem w edukacji? Te i inne zagadnienia są tematem przewodnim V Forum Edukacyjnego, które w tym roku dotyczy zasad i wartości współpracy zespołowej. 

Forum odbędzie się 15 marca w siedzibie WSB w Bydgoszczy o godzinie 14.00. Kierowane jest w szczególności do osób zawodowo związanych z dydaktyką, pedagogiką, psychologią i neurodydaktyką, a także do zainteresowanych tą tematyką lub planujących czy rozwijających swoją karierę w tym obszarze.

Tradycyjnie Forum będzie składać się z dwóch części : wykładowej i warsztatowej. Wykład specjalny pt. Zespoły produktywne i kreatywne: komunikacja, decyzyjność, przywództwo
wygłosi prof. UAM, Maciej Bałaszak, kognitywista, biolog, doktor habilitowany nauk humanistycznych, stypendysta Uniwersytetu w Kilonii, Uniwersytetu w Edynburgu  i Uniwersytetu Berkeley.  W pierwszej części wydarzenia pojawią się również wyjątkowe warsztaty pracy zespołowej, które poprowadzi dr hab. Piotr Wajrak, wybitny dyrygent i pedagog, profesor nadzwyczajny Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i Dyrektor Artystyczny Filharmonii Lubelskiej. Jego obecność jest nieprzypadkowa. Wspólnie z Mariuszem Grudniem, wykładowcą i trenerem biznesu poprowadzą warsztaty pt. "Zespół jak orkiestra".

- Ed Deming powiedział kiedyś, że praca zespołowa przypomina grę w orkiestrze symfonicznej. Taka orkiestra składa się z utalentowanych muzyków, którzy muszą zrezygnować z udowadniania swoich zdolności w celu zachowania harmonii w orkiestrze. Jak zatem stworzyć efektywny zespół? Taki, w którym cele osobiste poszczególnych członków nie przesłaniają wspólnej wizji, do realizacji której ten zespół został powołany? Na te pytania będziemy odpowiadać podczas Forum i jestem przekonana, że tegoroczne propozycje wystąpień zaproszonych gości nie zawiodą uczestników - mówi Magdalena Krysiak, Wicekanclerz Uczelni.

W drugiej części spotkania organizatorzy proponują uczestnictwo w warsztatach. Jest sześć do wyboru. Uczestnicy mogą wybrać tematy zarządzania projektem, neurodydaktki, nauczania języków obcych, czy komunikacji w zespole. Warsztaty przygotowali wykładowcy WSB oraz eksperci i nauczyciele Kujawsko Pomorskiego Centrum Nauczycieli w Bydgoszczy, współorganizatora konferencji.

Szczegóły dotyczące V Forum Edukacyjnego wraz z informacjami o zapisach znajdują się na stronie WSB w Bydgoszczy. 

Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy jest organizatorem Forum po raz piąty. W minionych edycjach wśród zaproszonych gości byli min. prof. Jerzy Vetulani, dr Marzena Żylińska, i Maria Rotkiel. WSB, współpracując z ekspertami branży,  rozwija również ofertę studiów podyplomowych kierowanych do sektora edukacji i kadry pedagogicznej, nie tylko w regionie.


Udostępnij

Powiązane artykuły
Jak nie zostać intelektualnym piratem? Czyli krótki przewodnik po prawie autorskim. 

temu

Ostatni tydzień kwietnia ma w kalendarzu dwie ważne daty: Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich oraz Dzień Własności Intelektualnej. Nie ulega wątpliwości, że obowiązkiem każdego czytelnika korzystającego z cudzej twórczości jest poszanowanie praw własności intelektualnej. Z tej okazji warto zastanowić się ile my, czytelnicy, wiemy o prawach autorów? Tych którzy wiedzą niewiele i tych którzy chcą wiedzieć więcej  zapraszam do zapoznania się z cyklem artykułów pt. „ Jak nie zostać intelektualnym piratem czyli krótki przewodnik po prawie autorskim”. 
Wyższa Szkoła Bankowa już rekrutuje. Zarezerwuj miejsce na studia!

temu

Bydgoska Bankowa rozpoczęła tegoroczną rekrutację na nowy rok akademicki. W stale rozwijającej się ofercie uczelni, przyszli studenci mają do wyboru szereg kierunków i specjalności licencjackich, inżynierskich, magisterskich oraz podyplomowych. 
Światowy Dzień Ochrony Konsumenta| Rozwiązania krajowe 

temu

Światowy Dzień Konsumenta obchodzony jest corocznie 15 marca na pamiątkę wystąpienia Prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki Johna F. Kennedy’ego, który w tym dniu w 1962 r. na forum Kongresu Stanów Zjednoczonych, prezentując projekt ustawy o prawach konsumentów, powiedział m.in., że „Wszyscy, z definicji, jesteśmy konsumentami”.
Dzień bezpiecznego internetu: czyli jak wzmacniać swoje bezpieczeństwo w sieci?

temu

Dziś chyba nikomu nie trzeba już tłumaczyć jak ważna jest ochrona prywatności w Internecie, a także świadomość tego co i komu w nim udostępniamy. Informacja stała się towarem, który w wielu dziedzinach cywilnych i wojskowych cenniejszy jest od dóbr materialnych. Warto jednak przypominać i utrwalać zasady bezpiecznego korzystania z internetu, szczególnie w dobie social media.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.