Pierwsze w Polsce laboratorium SAP Next-Gen

Pierwsze w Polsce laboratorium SAP Next-Gen

Opublikowany

Wrocławski sektor IT ma szansę znacząco wyróżnić się w skali kraju i Europy Środkowej. W marcu na jednej z wrocławskich uczelni jako pierwsze w Polsce zostanie uruchomione laboratorium SAP Next-Gen. Dzięki temu możliwe będzie kształcenie stale poszukiwanych na rynku pracy specjalistów SAP, a przedsiębiorcy będą mogli realizować innowacyjne, dedykowane dla swoich potrzeb rozwiązania z zakresu zarządzania zasobami.

Technologia SAP znajduje zastosowanie w niemal każdym aspekcie działalności firmy i obsługi jej procesów biznesowych. Zgodnie z badaniami prowadzonymi na świecie, aż 30% dużych firm i korporacji używa systemu SAP jako narzędzia zarządzającego. W Polsce i w Europie odsetek jest jeszcze wyższy i sięga ok. 40%.
Obserwując polski rynek pracy w branży IT, można zauważyć pogłębiający się deficyt specjalistów ds. wdrażania zintegrowanych systemów informatycznych. Znajomość systemów SAP to atut, który odpowiednio wykorzystany, stwarza bardzo dużą przewagę na rynku pracy. Wśród pracodawców z Wrocławia oraz Dolnego Śląska oferujących stanowiska konsultantów, programistów czy specjalistów z różnych modułów funkcyjnych systemu SAP, znajdują się zarówno uznane firmy polskie, jak i międzynarodowe, dla których największym problemem jest znalezienie pracownika o odpowiedniej wiedzy, doświadczeniu i znajomości realiów branży.
Pierwszą uczelnią w Polsce, która nawiązała współpracę z firmą SAP SE na poziomie SAP Next-Gen jest Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu. 

Na naszej uczelni zostanie uruchomione SAP Next-Gen Labs. Będziemy 56. uczelnią na świecie, która współtworzy globalną inicjatywę SAP dla wsparcia innowacji. SAP Next-Gen to inkubator, który ma wspierać projekty akademickie realizowane z przedsiębiorstwami oraz startupami. Nasi studenci, pracownicy dydaktyczni oraz firmy współpracujące z uczelnią, uzyskają dostęp do najnowszego oprogramowania i know-how generowanego przez firmę SAP SE. Dostępne oprogramowanie to m.in. SAP HANA, SAP S4/HANA, SAP Cloud oraz SAP Leonardo. Wykorzystując je, chcemy w szczególności spojrzeć na rozwiązania z zakresu internetu rzeczy, sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego, prognozowania i przetwarzania danych (big data) czy blockchain, który jest podstawą działania np. kryptowalut

– mówi Sebastian Sobczyk, Menedżer kierunku informatyka w WSB we Wrocławiu.

Szerokie zastosowanie systemu SAP sprawia, że jego znajomość stwarza możliwość pracy jako specjalista z obszarów m.in.: logistyka, planowanie produkcji, planowanie zapotrzebowań, dystrybucja i sprzedaż, kontrola i zapewnienie jakości, produkcja, finanse, utrzymanie ruchu, gospodarka remontowa, kontroling finansowy, konsultant wdrożeniowy, architekt procesów biznesowych i wiele innych. Jest to atut, który wykorzystany, może dać bardzo dużą przewagę na rynku pracy. Do rozwiązań firmy SAP będą mieli dostęp studenci wszystkich kierunków studiów w WSB we Wrocławiu, zarówno na studiach I i II stopnia, jak i studiach podyplomowych.
Dla firm SAP Next-Gen jest szansą na tworzenie prototypów nowych rozwiązań, a także uzyskania tzw. proof-of-concept, czyli potwierdzenia słuszności założeń, dzięki czemu możliwe będzie wypracowanie nowego sposobu na rozwiązywanie dotychczasowych problemów, bądź wręcz znalezienie całkowicie nowych dróg do osiągnięcia celów. Jest to również okazja dla firm chcących tworzyć własne rozwiązania, które mogą być zintegrowane z rozwiązaniami systemu SAP. Udostępnienie platformy pozwoli zbudować wokół uczelni ekosystem łączący trzy elementy – wiedzę praktyczną pochodzącą od środowiska biznesowego, pomysłowość i energię środowiska akademickiego oraz doświadczenia firmy SAP. 

Pracując w SAP Research doświadczyłem, jak inspirujące są projekty realizowane przez zespoły złożone z osób doświadczonych zawodowo oraz studentów, wspieranych przez doktoranta lub profesora. Powstaje świetna energia, entuzjazm, doskonałe warunki dla wyznaczenia nowych kierunków pracy, podjęcia ryzyka niezbędnego do rozwiązania nawet najtrudniejszych problemów biznesowych. Nasi studenci będą mogli zdobyć unikalne doświadczenie i umiejętności, a ich prace w czasie studiów będą oparte o rzeczywiste wyzwania biznesu. Prace mogą obejmować zarówno procesy funkcjonalne zaimplementowane w wybranych programach SAP, podejście design thinking, jak również opisy wdrożeń wybranych programów i modułów SAP. SAP Next-Gen daje przedsiębiorcom nową możliwość współpracy na linii nauka-biznes i stanowi wyjście naprzeciw ich oczekiwaniom związanym z zapotrzebowaniem na specjalistów SAP. Nasi absolwenci o konkretnych, cenionych w branży informatycznej kwalifikacjach, wejdą na rynek pracy już za kilka miesięcy

– mówi Wojciech Barczyński, wykładowca WSB, programista i leader zespołu w SMACC, inicjator współpracy uczelni z firmą SAP SE.

WSB zaprasza na otwarcie

Oficjalne otwarcie współpracy z firmą SAP SE odbędzie się 7 marca br. w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu w budynku B w sali 301. Jest to wydarzenie otwarte (obowiązują zapisy elektroniczne), na które uczelnia zaprasza wszystkich zainteresowanych poznaniem najnowszych rozwiązań środowiska SAP w tym firmy konsultingowe oraz organizacje nastawione na inwestowanie w nowe technologie.
W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele SAP SE z Niemiec, gdzie firma ma swoją siedzibę oraz goście specjalni z firm aktywnie współpracujących z uczelnią m.in. Nokii, Gigaset, 3M Global Service Center.

Program

10:00-10:05 |Powitanie gości - dr Tomasz Kopyściański, Dziekan WSB we Wrocławiu
10:05-10:35 | Next Gen Labs - Adam Dudits, SAPUniversity Alliances/Next-Gen manager for Baltics, CEE, Nordics, SEE
10:35-10:50 |SAP Teaching in WSB, an example for SMACC - Wojciech Barczyński, wykładowca WSB we Wrocławiu
10:50-11:20 | SAP Community - Witalij Rudnicki, Community and Developer Relations
11:20-11:30 | Przerwa kawowa
11:30-11:40 | Cooperation with Business Partners – projects and relations - Agnieszka Pijaczyńska, Instytut Współpracy z Biznesem WSB we Wrocławiu
11:40-11:55 | Introduction to IoT backend architecture - Tomasz Tarczyński, Gigaset
11:55-12:10 | Nokia Garage - Konrad Fulawka, Nokia
12:15-12:30 | New SAP technologies in use - Bartosz Szubzda, 3M Global Service Center
12:30-12:55 | SAP innovation in Poland - Tomasz Niebylski, SAP Polska
12:55  | Przerwa kawowa

Więcej informacji:
www.wsb.pl/wroclaw/aktualnosci/sap-next-gen
www.sap.com/corporate/en/company/innovation/next-gen-innovation-platform/university-labs.html
Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu

Z przyjemnością informujemy, że Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu jako pierwsza uczelnia wyższa w Polsce dołączyła do programu SAP Next-Gen. SAP Next-Gen jest platformą dla ekosystemu SAP wokół uczelni wyższych, która umożliwia tworzenie wspólnych, innowacyjnych projektów studenckich i naukowych. SAP Next-Gen łączy trzy elementy: wiedzę praktyczną, pomysłowość i energię środowiska akademickiego oraz technologię i doświadczenia SAP. Wraz z przystąpieniem do programu SAP Next-Gen podnosimy atrakcyjność studiów I i II stopnia oraz studiów podyplomowych. Studenci i wykładowcy WSB we Wrocławiu będą mogli korzystać z najnowszych technologii i oprogramowania SAP (SAP HANA, SAP Cloud, SAP Leonardo), dedykowanych materiałów oraz brać udział w wydarzeniach związanymi z działaniem SAP Next Gen. Dzięki nawiązanej współpracy na naszej uczelni możliwe będzie kreowanie nowatorskich rozwiązań w obszarach m.in. internetu rzeczy, sztucznej Inteligencji i uczenia maszynowego, predykcji, Big Data i blockchain. Przyjdź i zobacz, jakie korzyści płyną z dołączenia do programu SAP Next-Gen ( formularz zgłoszeniowy). Otwarcie laboratorium SAP Next-Gen Oficjalne otwarcie laboratorium SAP Next-Gen odbędzie się 7 marca 2018 w WSB we Wrocławiu w budynku B, sala 301. ➡➡➡ PROGRAM ⬅⬅⬅ ➡ 10:00-10:05 |Powitanianie gości - dr Tomasz Kopyściański, Dziekan WSB we Wrocławiu ➡ 10:05-10:35 | Next Gen Labs - Adam Dudits, SAPUniversity Alliances/Next-Gen manager for Baltics, CEE, Nordics, SEE ➡ 10:35-10:50 |SAP Teaching in WSB, an example for SMACC - Wojciech Barczyński, WSB we Wrocławiu ➡ 10:50-11:20 | SAP Community - Witalij Rudnicki, Community and Developer Relations ➡ 11:20-11:30 | Przerwa kawowa ➡ 11:30-11:40 | Cooperation with Business Partners – projects and relations - Agnieszka Pijaczyńska, Instytut Współpracy z Biznesem WSB we Wrocławiu ➡ 11:40-11:55 | Introduction to IoT backend architecture - Tomasz Tarczyński, Gigaset ➡ 11:55-12:10 | Nokia Garage - Konrad Fulawka, Nokia ➡ 12:15-12:30 | New SAP technologies in use - Bartosz Szubzda, 3M Global Service Center ➡ 12:30-12:55 | SAP innovation in Poland - Tomasz Niebylski, SAP Polska ➡ 12:55 | Przerwa kawowa Więcej informacji i formularz zapisu: https://goo.gl/hJxHjw ⬅⬅⬅

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Logo SAP_Next-gen.jpg

grafika | 9,69 KB

Pobierz
Pierwsze w Polsce laboratorium Sap Next-Gen_WSB_grafika.png

grafika | 1,7 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Make IT simple 2018 – dzień z informatyką

temu

Nie trzeba być geekiem, aby rozumieć informatykę i otaczające nas technologie. O tym, jak zostać programistą lub testerem oprogramowania, jak budować własne sieci komputerowe i inteligentne przedmioty oraz czy można przeprowadzić wywiad z robotem - dowiedzą się tegoroczni maturzyści z Dolnego Śląska. Już 22 marca br. w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu odbędzie się dzień otwarty pod hasłem „Make IT simple 2018”.
Studia z dofinansowaniem UE – trwa rekrutacja we Wrocławiu

temu

W Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu można się zapisać na studia dofinansowane ze środków UE. Do wyboru są specjalności na kierunkach Logistyka inżynierska, Informatyka, Zarządzanie oraz Finanse i rachunkowość. To szansa na dużo tańsze studia, ale trzeba się spieszyć – liczba miejsc jest ograniczona.
Konferencja TEDxWSB 2018

temu

Uczestnicy konferencji TEDxWSB, która odbędzie się 24 kwietnia br. we Wrocławiu, zostaną zabrani do świata przyszłości. Prelegenci opowiedzą o przekraczaniu granic ludzkiej wytrzymałości, podróżach kosmicznych oraz wizji Ziemi bez natury. Nie zabraknie wystąpień związanych z zarządzaniem, marketingiem i biznesem – wszystkie zostaną poruszone w kontekście zmian, jakie niesie rozwój technologii i cywilizacji.
Konferencja „Wellbeing w praktyce”

temu

Dzisiejszy rynek pracy wywraca do góry nogami dotychczasowe wyobrażenie o relacjach pomiędzy pracownikiem a pracodawcą. Po jednej jego stronie stoją organizacje oczekujące zaangażowania, efektywności i lojalności. Po drugiej zaś pracownicy, którzy coraz wyżej cenią swój komfort i czas prywatny. Jak połączyć te sfery z korzyścią dla obu stron? Odpowiedzią jest koncepcja wellbeing, której poświęcona zostanie konferencja we Wrocławiu.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.