Dni Międzynarodowe w WSB

Dni Międzynarodowe w WSB

Opublikowany

Konkursy, podróże kulinarne, prezentacja programu Erasmus, warsztaty na temat współpracy międzynarodowej  - to tylko niektóre z atrakcji Dni Międzynarodowych, które już 3 i 5 marca zostaną zorganizowane w Wyższej Szkole Bankowej w Opolu.

Dni Międzynarodowe to cykliczne wydarzenie dla studentów WSB w Opolu, organizowane przez ich koleżanki i kolegów z Samorządu Studenckiego wspólnie z Centrum Współpracy Międzynarodowej WSB oraz Bizneslingua Centrum Języków Obcych.

Program wydarzenia obejmuje zarówno gry i zabawę, jak również warsztaty i wykłady. Dzięki temu studenci będą mieć szansę na poznanie zwyczajów w innych krajach w pełni przystępny sposób. To na pewno pomoże im w podjęciu decyzji o udziale w jednym z proponowanych na uczelni programów międzynarodowych. Do czego serdecznie studentów zachęcamy.  

W ramach części poświęconej zabawie, studenci będą mogli odwiedzić tematyczne stoliki kulinarne i skosztować przysmaków z różnych stron świata. Wśród gier, które zostały przygotowane na dni międzynarodowe, zapewne tak jak co roku dużym zainteresowaniem cieszyć się będzie  quiz o zwyczajach w innych krajach.  Bardzo ważne są dla nas te formy gier i zabaw, gdzie studenci mogą wymienić się swoimi doświadczeniami w podróżowaniu – tym prywatnym, m.in. w ramach konkursu fotograficznego „pokaż nam gdzie byłeś”, a także naukowym – m.in. na spotkaniu z koleżankami, które brały udział w wyjazdach zagranicznych organizowanych w ramach uczelni.

Ponieważ WSB jest uczelnią biznesu stawiającą na praktyczność, wśród warsztatów i wykładów nie mogło zabraknąć bardzo praktycznych tematów. Nasi studenci będą mogli wziąć udział w warsztatach na temat rozmów kwalifikacyjnych w języku angielskim i niemieckim, a także współpracy przy projektach w międzynarodowym zespole. To pozwoli porównać dotychczasowe doświadczenia zawodowe z oczekiwaniami, z jakimi spotkają się na międzynarodowym rynku pracy.

Ważną częścią Dni Międzynarodowych jest spotkanie informacyjne „studiuj za granicą” - w trakcie spotkania eksperci Centrum Studiów Międzynarodowych opowiedzą z jakich programów i wyjazdów międzynarodowych mogą korzystać studenci WSB. By ułatwić naszym studentom skorzystanie z ciekawego programu i propozycji spotkań w ramach Dni Międzynarodowych, zdecydowaliśmy się na ich organizację w weekend – w sobotę 3 marca – oraz w tygodniu – w poniedziałek 5 marca.

Na Dni Międzynarodowe nie obowiązują zapisy – wystarczy być studentem WSB. Serdecznie zapraszamy do udziału!

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.