Dr Piotr Majewski

Dr Piotr Majewski

Opublikowany

Ekspert w dziedzinie ubezpieczeń majątkowych i komunikacyjnych, przestępczości ubezpieczeniowej, rynku ubezpieczeniowego oraz praw konsumenta.

Dr nauk ekonomicznych, od 2007 r. wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu w Katedrze Finansów i Bankowości. Od 2002 roku związany z branżą ubezpieczeniową i motoryzacyjną. Autor kilkudziesięciu publikacji z dziedziny ubezpieczeń, przestępczości ubezpieczeniowej i gospodarczej, propagowania edukacji finansowej, między innymi: - Poziom świadomości ubezpieczeniowej, a przyzwolenie społeczne na przestępstwa ubezpieczeniowe (Szczecin 2010), - Zagrożenie bankowości korporacyjnej z organizowaną przestępczością gospodarczą (Warszawa 2011), - Analiza danych dotyczących przestępstw ujawnionych w latach 2001-2011 w związku z działalnością zakładów ubezpieczeń - członków Polskiej Izby Ubezpieczeń (Warszawa, 2012), - „Kompensacja szkód z tytułu ubytku wartości handlowej pojazdów poddanych naprawie – aspekt makroekonomiczny”, (Toruń 2012) Poza działalnością naukową dr Piotr Majewski od 2004 roku związany jest z Polską Izbą Ubezpieczeń. Jako ekspert z dziedziny ubezpieczeń współpracuje także z zakładami ubezpieczeń oraz organami ścigania.

Tematy komentarzy eksperckich:

  1. Ubezpieczenia komunikacyjne
  2. Ubezpieczenia majątkowe
  3. Przestępczość ubezpieczeniowa i bankowa
  4. Edukacja i świadomość ubezpieczeniowa
  5. Ubezpieczenia pojazdów zabytkowych

Ekspert w mediach:

  1. Ponad 2,5 tys. samochodów na Międzynarodowym Zlocie Miłośników Citroëna 2CV w Toruniu
  2. Przez kilka ostatnich dni Toruń był stolicą zabytkowych aut. Bawiło się tam 2,5 tys. właścicieli citroënów 2CV
  3. Przybywa w Polsce zabytkowych pojazdów. Kolekcjonerzy łączą pasję z inwestycją
  4. Ubezpieczyciele nadal tracą na komunikacyjnych polisach OC. Polskich kierowców czekają kolejne podwyżki
  5. Osoba, która spowodowała wypadek po alkoholu, musi sama pokryć koszty leczenia ofiar. Większość kierowców nie jest tego świadoma
Jesteś zainteresowany współpracą z Ekspertem WSB?
Skontaktuj się z nami.

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Majewski2.jpg

grafika | 69,2 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.