Studenci zaoczni wybierają Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu

Studenci zaoczni wybierają Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu

Opublikowany

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowało raport o wynikach rekrutacji na studia w roku akademickim 2017/2018. Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu była najczęściej wybieraną uczelnią niepubliczną w kraju przez kandydatów na studia niestacjonarne.  

W roku akademickim 2017/2018 o przyjęcie na studia I stopnia i jednolite magisterskie w trybie niestacjonarnym w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu aplikowało aż 4740 kandydatów. Poznańska WSB wraz z wydziałem ekonomicznym w Szczecinie i wydziałem zamiejscowym w Chorzowie znalazła się również w gronie uczelni prywatnych najczęściej wybieranych przez kandydatów na studia stacjonarne. O przyjęcie na studia w tym trybie aplikowało łącznie 1447 kandydatów.
W rekrutacji na rok akademicki 2017/2018 w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu największą popularnością cieszyły się: informatyka, zarządzanie, finanse i rachunkowość oraz logistyka. Jednym z rekrutacyjnych hitów była również kryminalistyka – nowość wśród specjalności na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne.
- Dobre wyniki rekrutacji, pomimo niżu demograficznego, to dla nas powód do radości oraz dowód stabilnej pozycji Wyższej Szkoły Bankowej na rynku edukacyjnym. Cieszymy się, że kandydaci na studia zauważają i doceniają nasze starania, które mają na celu budowanie partnerskich relacji ze studentami, zapewnianie atrakcyjnych form nauczania (m.in. warsztatów, gier symulacyjnych) i kształtowanie dobrego, przyjaznego klimatu – podkreśla dr Małgorzata Kluska-Nowicka, wicekanclerz uczelni.
1 grudnia w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu rozpoczęła się już zimowa rekrutacja. Kandydaci mogą aplikować na studia I stopnia, studia II stopnia, w tym studia w trybie online oraz wybrane kierunki studiów podyplomowych. Nowością w zimowej rekrutacji są 3-semestralne studia magisterskie dla absolwentów studiów inżynierskich.
Według informacji o wynikach rekrutacji na studia na rok akademicki 2017/2018 w uczelniach nadzorowanych przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Wyższe Szkoły Bankowe to najczęściej wybierane uczelnie niepubliczne w Polsce. Łączna liczba zgłoszeń kandydatów na studia pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie, w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym daje pierwsze miejsce wśród uczelni niepublicznych Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku, drugie – Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, a trzecie – WSB we Wrocławiu.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Raport MNiSW - grafika.jpg

grafika | 331 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Kilkanaście tysięcy złotych dla studenta? Tak, ale tylko na studiach dualnych.

temu

Poznańska Wyższa Szkoła Bankowa jest kolejną uczelnią, która od października proponuje  studentom studia dualne. Ten dość nowy model nauczania, z roku na rok, staje się coraz bardziej popularny na polskim rynku szkolnictwa wyższego. Dlaczego? Student zyskuje w nim nie tylko wyższe wykształcenie i doświadczenie zawodowe, ale także może zarobić dodatkowe pieniądze. Nawet kilkanaście tysięcy złotych.
Coś na jesienną chandrę, czyli darmowy warsztat z psychologii pozytywnej

temu

Wyższa Szkołą Bankowa w Poznaniu zaprasza 9 października na warsztat otwarty z psychologii pozytywnej. Poprowadzi do psycholożką Sabina Sadecka, która opowie o naszym pesymistycznym umyśle oraz o psychologii pozytywnej, która potrafi sobie z nim poradzić.. Psycholog
Poznań gości Bałtycką Europę

temu

Od wczoraj Poznań jest gospodarzem międzynarodowej konferencji naukowej Current Challenges of Local and Regional Development organizowanej przez Uniwersytet Bałtycki -  organizację skupiającą ponad 200-ście uczelni z regionu Morza Bałtyckiego. Współorganizatorami konferencji są dwie poznańskie uczelnie: Uniwersytet im. Adama Mickiewicz oraz Wyższa Szkoła Bankowa.
WSB na targach edukacyjnych w Poznaniu

temu

Już w najbliższy weekend, w dniach 23-25 marca, w Poznaniu odbędą się targi edukacyjne Fun&Education. Jednym z wystawców będzie Wyższa Szkoła Bankowa, która dla zwiedzających przygotowała na swoim stoisku liczne atrakcje.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.