Studenci zaoczni wybierają Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu

Studenci zaoczni wybierają Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu

Opublikowany

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowało raport o wynikach rekrutacji na studia w roku akademickim 2017/2018. Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu była najczęściej wybieraną uczelnią niepubliczną w kraju przez kandydatów na studia niestacjonarne.  

W roku akademickim 2017/2018 o przyjęcie na studia I stopnia i jednolite magisterskie w trybie niestacjonarnym w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu aplikowało aż 4740 kandydatów. Poznańska WSB wraz z wydziałem ekonomicznym w Szczecinie i wydziałem zamiejscowym w Chorzowie znalazła się również w gronie uczelni prywatnych najczęściej wybieranych przez kandydatów na studia stacjonarne. O przyjęcie na studia w tym trybie aplikowało łącznie 1447 kandydatów.
W rekrutacji na rok akademicki 2017/2018 w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu największą popularnością cieszyły się: informatyka, zarządzanie, finanse i rachunkowość oraz logistyka. Jednym z rekrutacyjnych hitów była również kryminalistyka – nowość wśród specjalności na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne.
- Dobre wyniki rekrutacji, pomimo niżu demograficznego, to dla nas powód do radości oraz dowód stabilnej pozycji Wyższej Szkoły Bankowej na rynku edukacyjnym. Cieszymy się, że kandydaci na studia zauważają i doceniają nasze starania, które mają na celu budowanie partnerskich relacji ze studentami, zapewnianie atrakcyjnych form nauczania (m.in. warsztatów, gier symulacyjnych) i kształtowanie dobrego, przyjaznego klimatu – podkreśla dr Małgorzata Kluska-Nowicka, wicekanclerz uczelni.
1 grudnia w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu rozpoczęła się już zimowa rekrutacja. Kandydaci mogą aplikować na studia I stopnia, studia II stopnia, w tym studia w trybie online oraz wybrane kierunki studiów podyplomowych. Nowością w zimowej rekrutacji są 3-semestralne studia magisterskie dla absolwentów studiów inżynierskich.
Według informacji o wynikach rekrutacji na studia na rok akademicki 2017/2018 w uczelniach nadzorowanych przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Wyższe Szkoły Bankowe to najczęściej wybierane uczelnie niepubliczne w Polsce. Łączna liczba zgłoszeń kandydatów na studia pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie, w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym daje pierwsze miejsce wśród uczelni niepublicznych Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku, drugie – Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, a trzecie – WSB we Wrocławiu.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Raport MNiSW - grafika.jpg

grafika | 331 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
WSB na targach edukacyjnych w Poznaniu

temu

Już w najbliższy weekend, w dniach 23-25 marca, w Poznaniu odbędą się targi edukacyjne Fun&Education. Jednym z wystawców będzie Wyższa Szkoła Bankowa, która dla zwiedzających przygotowała na swoim stoisku liczne atrakcje.
Czego życzyć współczesnym Kobietom?

temu

Dzień Kobiet to święto obchodzone od 1910 roku. W Polsce szczególnie popularne było w czasach PRLu. Kiedyś kobiety otrzymywały goździki, dziś najczęściej są to tulipany, róże i drobne upominki. W Dniu Kobiet chciałabym zwrócić uwagę na problemy i wyzwania, które stoją przed kobietami, i które dziś, w XXI wieku, wciąż są aktualne. Czego należy życzyć współczesnym Kobietom?
Zimowe Absolutorium w Wyższej Szkole Bankowej

temu

21 lutego odbyło się zimowe Absolutorium w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu – dla absolwentów studiów licencjackich z rekrutacji zimowej oraz absolwentów studiów inżynierskich. Mury uczelni opuszcza ponad 350 osób. Podczas uroczystości zarówno sami bohaterowie, jak i ich bliscy, nie kryli wzruszenia, dumy i radości.
Jak nie dać się zwariować podczas wyprzedaży

temu

Zaraz po Świętach Bożego Narodzenia sieci handlowe ogłaszają okres wielkich wyprzedaży. Kusząc atrakcyjnymi promocjami, rabatami cenowymi i gratisami, przyciągają tłumy klientów. Niestety zakupowe szaleństwo często kończy się pustym portfelem i wózkiem wypełnionym niepotrzebnymi rzeczami. Karolina Oleksa-Marewska, psycholog i wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu podpowiada, jak nie dać się zwariować i zakupy robić z głową:

Marzena Jankowska

Trener biznesu. Coach. Psycholog. Przedsiębiorca.
. O Ekspercie
. Certyfikowany trener siły i odporności psychicznej metodą 7Cs™. Współautorka książki pt. „Automotywacja. Odkryj w sobie siłę do działania”. Członek-założyciel Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu