Dobra strona mocy w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu

Dobra strona mocy w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu

Opublikowany

Studenci, absolwenci, pracownicy i wykładowcy Uczelni ruszyli ze świąteczną pomocą najbardziej potrzebującym. W tym roku na Uczelni dzieje się wyjątkowo dużo. 

Grudniowa mobilizacja

Od początku grudnia w Uczelni trwają intensywne przygotowania do czasu świąt Bożego Narodzenia. Wszyscy pracownicy wraz z Rektorem szykują odpowiedź na listy dzieci jednego z ośrodków wychowawczych przesłane do Uczelni. Co roku każdy z działów lub pracowników przygotowuję prezent, który jest spełnieniem dziecięcych marzeń opisanych przez najmłodszych. Wśród podarków pojawią się m.in samochody, lalki, słodycze... zaskoczeniem jest wyrzynarka do drewna. - Z taką prośbą zwróciła się jedna z dziewczynek, która zaznaczyła, że to pomoże w spełnieniu jej pasji na warsztatach platycznych. - tłumaczy p. Agnieszka z Biura Finansowej Obsługi Studenta, która otrzymała list. Prośba została oczywiście zrealizowana. Bywają też prezenty nie mające materialnej postaci. Co roku jeden z pracowników, organizuje dzieciom wycieczki i wejścia do ciekawych miejsc w Toruniu. - Chcę, aby oprócz wspaniałych prezentów dzieci zyskały również emocje i wiedzę, która pozostanie im na długie lata. 

Dobra wola wystarczy, żeby otworzyć serce...

Uczelniane Biuro Informacji i Rekrutacji samodzielnie zorganizowało zbiórkę dla hospicjum Nadzieja w Toruniu. - Na odpowiedź nie musiałyśmy długo czekać. Wystarczyło, że nagrałyśmy krótki film, który został opublikowany na uczelnianym profilu facebook. W krótkim czasie kosze ustawione pod uczelnianą choinką zaczęły się zapełniać. - mówi p. Anna. Każdy chętny może się dołączyć. Zbieramy do 15 stycznia, lista potrzebnych rzeczy jest dostępna na naszej stronie 
Zespół Biura i Rekrutacji Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu

Zespół Biura i Rekrutacji Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu

Szlachetna paczka po studencku

Samorząd Studencki Wyższej Szkoły Bankowej także nie próżnuje. Studenci czynnie włączyli się w akcję Szlachetna Paczka. Bardzo potrzebująca rodzina potrzebowała produktów codziennego użytków, chemii oraz pralki. Studenci jak sami powiedzieli... ogarnęli to!
Przedstawiciele Samorządu Studenckiego krótko po oddaniu darów. 

Przedstawiciele Samorządu Studenckiego krótko po oddaniu darów. 

W rytmie kolęd dla Nadii 

Oprócz osobowego zaangażowania Uczelnia także udostępniła nieodpłatnie aule na przeprowadzenie przez organizację Barwy Pomocy koncertu oraz charytatywnej aukcji  dla małej Nadii, która choruje na nieuleczalną chorobę Niemann Pick C. Najsmutniejsza sala to pusta sala... jeśli możemy komuś pomóc to dwa razy nie trzeba nas pytać mówił Paweł Bukowski rzecznik prasowy Uczelni. 
Koncert oraz aukcję przeprowadził Jacek Beszczyński

Koncert oraz aukcję przeprowadził Jacek Beszczyński

Udostępnij

Powiązane artykuły
Dobra strona mocy w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu

temu

Studenci, absolwenci, pracownicy i wykładowcy Uczelni ruszyli ze świąteczną pomocą najbardziej potrzebującym. W tym roku na Uczelni dzieje się wyjątkowo dużo. 
WSB w Toruniu Inauguruje i rekrutuje

temu

Inauguracja 21. roku akademickiego w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu zwieńczy 20 - lecie istnienia uczelni. 
WSB w Toruniu inauguruje i rekrutuje

temu

Studenci, którzy wybrali w tym roku Wyższą Szkołę Bankową w Toruniu, mają już pewne studia. Uczelnia uruchamia wszystkie kierunki studiów I i II stopnia. Rekrutacja jeszcze nie zakończyła się ale wszystko wskazuje na to, że liczba wszystkich studentów i słuchaczy będzie zbliżona lub przekroczy zeszłoroczny wynik ( 8 500 os). Wśród najchętniej wybieranych kierunków największą popularnością cieszą się kierunki takie jak: Finanse i rachunkowość, Bezpieczeństwo wewnętrzne, Inżynieria zarządzania, Pedagogika, Turystyka i rekreacja oraz Zarządzanie. Ruszają także studia MBA oraz studia podyplomowe. Nasze kierunki to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku pracy. Nastawiamy się na studentów pracujących i jesteśmy na nich otwarci. Staramy się dopasować organizację procesu kształcenia do tej grupy studentów. Dodatkowo wdrażamy i wykorzystujemy innowacyjne narzędzia IT, które ułatwiają i umożliwiają studentom oraz słuchaczom kontakt z Uczelnią - Rektor WSB prof. Marek Jacek Stankiewicz Warto wiedzieć, że wśród studentów WSB znajdą się również goście zza granicy. Głównie z Białorusi i Ukrainy, którzy po przejściu kursu adaptacyjno – integracyjnego, zaliczeniu egzaminu z języka polskiego min. na poziomie b1 rozpoczną studia na takich kierunkach jak finanse i rachunkowość turystyka i rekreacja, zarządzanie, Czas na studia, czas na pracę, czas na życie Obecnie młodzi ludzie decydując się na studia wyższe wybierają kierunki, które w przyszłości zapewnią im pewny start w życiu zawodowym. Niewątpliwym atutem Wyższej Szkoły Bankowej jest ścisła współpraca z przedstawicielami świata biznesu. Pracodawcy mają duży wpływ na programy kształcenia prowadzą także zajęcia ze studentami.  Przedstawiciele przedsiębiorców zasiadają u nas w komisjach ds. jakości kształcenia poszczególnych kierunków. Kadra praktyków stanowi 80% naszych wykładowców. Wykładają osoby, które pracują w biurach rachunkowych, bankach, instytucjach finansowych, izbach skarbowych, urzędach skarbowych, działach finansowych przedsiębiorstw; także audytorzy, czy też doradcy podatkowi.  - Rektor WSB prof. Marek Jacek Stankiewicz
Dr Hubert Stys

temu

Menedżer kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne, działacz społeczny, autor i redaktor kilku tomów prac zbiorowych z zakresu historii XX wieku, stosunków międzynarodowych, integracji europejskiej.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.