Wyższa Szkoła Bankowa na pierwszym miejscu w rankingu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego

INFORMACJA PRASOWA

Wyższa Szkoła Bankowa na pierwszym miejscu w rankingu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Opublikowany

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowało raport o wynikach rekrutacji na studia na rok akademicki 2017/2018. Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie i Katowicach, jako wydział zamiejscowy poznańskiej WSB, jest najczęściej wybieraną uczelnią niepubliczną w kraju przez kandydatów na studia niestacjonarne. 

W roku akademickim 2017/2018 o przyjęcie na studia I stopnia i jednolite magisterskie w trybie niestacjonarnym w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu oraz jej wydziałach łącznie aplikowało aż 4 740 kandydatów. Uczelnie znalazły się również w czołówce prywatnych szkół wyższych najczęściej wybieranych przez kandydatów na studia stacjonarne. O przyjęcie na studia w tym trybie aplikowało 1 447 kandydatów.

W rekrutacji na rok akademicki 2017/2018 w śląskim wydziale Wyższej Szkole Bankowej największą popularnością cieszyły się kierunki: informatyka, zarządzanie, finanse i rachunkowość oraz logistyka. Jednym z rekrutacyjnych hitów była również kryminologia z elementami kryminalistyki - nowość wśród specjalności na kierunku bezpieczeństwo narodowe.

Wyniki tegorocznej rekrutacji świadczą o stabilnej pozycji, a wręcz intensywnym rozwoju Wyższej Szkoły Bankowej na rynku edukacyjnym. Cieszy nas, że osoby zainteresowane studiami zauważają i doceniają nasze działania, w celu upraktyczniania kształcenia w naszej uczelni. Studenci Wyższej Szkoły Bankowej już w trakcie studiów zdobywają doświadczenie zawodowe dzięki stażom zawodowym, w ramach których otrzymują  wynagrodzenie! Oprócz tego biorą udział w wizytach studyjnych w firmach partnerskich, a na zajęciach korzystają ze specjalistycznego oprogramowania w nowoczesnych pracowniach komputerowych.

Andrzej Janiak, wicekanclerz WSB w Chorzowie i Katowicach

Wyższe Szkoły Bankowe są najczęściej wybieranymi uczelniami niepublicznymi w Polsce. Potwierdzają to dane dotyczące wyników rekrutacji na studia na rok akademicki 2017/2018 w uczelniach nadzorowanych przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Łączna liczba zgłoszeń kandydatów na studia pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie, w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, daje pierwsze miejsce wśród uczelni niepublicznych Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku, drugie - Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, a trzecie - WSB we Wrocławiu.

Tegoroczny raport MNiSW o wynikach rekrutacji na studia na rok akademicki 2017/2018 jest dostępny na stronie internetowej ministerstwa.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

7360x4912_Wyższa Szkoła Bankowa.jpg

grafika | 5,08 MB

Pobierz
7272x4853_Wyższa Szkoła Bankowa.jpg

grafika | 2,68 MB

Pobierz
5520x3680_Wyższa Szkoła Bankowa.jpg

grafika | 2 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
W Wyższej Szkole Bankowej ruszyła rekrutacja na studia. Zajęcia od października

temu

Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie i Katowicach rozpoczęła nabór na studia licencjackie, inżynierskie, magisterskie i podyplomowe. Na rok akademicki 2018/2019 uczelnia przygotowała nowe kierunki: marketing i sprzedaż na studiach I stopnia oraz pedagogika na studiach II stopnia, a także studia I stopnia w języku angielskim. Osoby zainteresowane nauką w Bankowej przy zapisie skorzystają ze zniżek w czesnym i opłacie wpisowej, a nawet będą mogły studiować zupełnie za darmo.
Kiedy na studia? Podpowiada doradca zawodowy

temu

Czasy, w których decyzja o rozpoczęciu studiów podejmowana była prawie wyłącznie bezpośrednio po maturze dawno już minęły. Wraz ze zmianami gospodarczymi i podążającym za nimi rynkiem pracy, dostępnych i realizowanych jest wiele modeli rozwoju kariery. Na przykład, kiedy decyzję o studiowaniu podejmuje się po kilkuletniej przerwie w edukacji, mając już niemałe doświadczenie zawodowe, a przede wszystkim pewne ukierunkowanie na rynku pracy. 
21 marca Światowym Dniem Zespołu Downa

temu

Szacuje się, że w Polsce żyje około sześćdziesiąt tysięcy osób z zespołem Downa. Przyczyną tego schorzenia jest obecność u człowieka dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze. Stąd Europejskie Stowarzyszenie Zespołu Downa nieprzypadkowo wybrało datę 21 marca (21.03) na obchody Światowego Dnia Zespołu Downa. Jak przebiega rozwój dziecka z zespołem Downa? W jaki sposób rodzice i nauczyciele mogą wspomóc go w procesie edukacji? Wyjaśnia Iwona Łukasiewicz - pedagog specjalny, menedżer kierunku pedagogika w Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie i Katowicach.
To już ostatnie dni, żeby zacząć studiować w Wyższej Szkole Bankowej

temu

W Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie i Katowicach trwa rekrutacja zimowa na studia wyższe. To opcja dla osób, które z różnych przyczyn nie mogły wcześniej rozpocząć nauki lub zastanawiają się nad zmianą kierunku czy uczelni. Dzięki prowadzonemu naborowi nie muszą czekać do października, aby zacząć studiować. Pierwsze zajęcia w WSB odbędą się już w marcu.

Dobra strona mocy w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu

Studenci, absolwenci, pracownicy i wykładowcy Uczelni ruszyli ze świąteczną pomocą najbardziej potrzebującym. W tym roku na Uczelni dzieje się wyjątkowo dużo.