XX Inauguracja roku akademickiego w WSB

XX Inauguracja roku akademickiego w WSB

Opublikowany

To już 20 lat odkąd we Wrocławiu działa Wyższa Szkoła Bankowa, która właśnie rozpoczęła swój jubileuszowy rok akademicki. Dwudziesta inauguracja odbyła się w poniedziałek 16 października, uczestniczyło w niej ok. 300 osób – studentów oraz przedstawicieli społeczności akademickiej i świata biznesu. Wykład inauguracyjny poświęcony został prawom człowieka w biznesie.

Tegoroczna inauguracja roku akademickiego rozpoczęła obchody jubileuszu dwudziestolecia uczelni. W wydarzeniu uczestniczyli studenci i absolwenci WSB we Wrocławiu oraz władze wrocławskich uczelni wyższych, przedstawiciele wrocławskich instytucji samorządowych i środowiska biznesowego.

Uroczystego rozpoczęcia roku akademickiego dokonał Rektor prof. zw. dr hab. Stefan Forlicz. Wykład inauguracyjny pt. „Biznes a prawa człowieka” wygłosił prof. dr hab. Zdzisław Kędzia, specjalista z zakresu prawa konstytucyjnego i praw człowieka pełniący funkcję Prezydenta Europejskiego Międzyuniwersyteckiego Centrum Praw Człowieka i Demokratyzacji (EIUC) oraz Wiceprzewodniczącego Komitetu Praw Gospodarczych, Socjalnych i Kulturalnych ONZ w Genewie. Wydarzeniu towarzyszyła oprawa wokalna chóru kameralnego Cantores Minores Wratislavienses, a po inauguracji goście zostali zaproszeni na uroczysty bankiet.

W 1998 roku w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu naukę rozpoczęło około 1000 studentów, w tym 438 przyjętych na I rok studiów, oraz studenci II i III roku, którzy rozpoczynali naukę w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Po dwudziestu latach działalności uczelni liczba ta wielokrotnie wzrosła - do 3200 studentów na studiach pierwszego stopnia oraz jednolitych magisterskich, którzy rozpoczęli naukę w roku akademickim 2017/2018, a sama uczelnia na stałe wpisała się na akademicką mapę Dolnego Śląska oraz w życie gospodarcze regionu.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Inauguracja_WSB_2.jpg

grafika | 17,2 MB

Pobierz
Inauguracja_WSB_1.jpg

grafika | 15,3 MB

Pobierz
Inauguracja_WSB_4.jpg

grafika | 16 MB

Pobierz
Inauguracja_WSB_3.jpg

grafika | 14,5 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Powietrzne akrobacje i koncert Raz Dwa Trzy na 20 lecie WSB we Wrocławiu

temu

Największa na Dolnym Śląsku niepubliczna uczelnia wyższa ma już 20 lat - Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu świętuje swój jubileuszowy rok działalności. Z tej okazji w Teatrze Polskim odbyła się gala, w której wzięli udział pracownicy, przedstawiciele świata nauki, biznesu oraz administracji publicznej. Wydarzeniu towarzyszyły specjalne atrakcje – spektakl Teatru Ocelot oraz koncert zespołu Raz Dwa Trzy.
Wykład otwarty pt. Anatomia samobójstwa z perspektywy prawa karnego i psychologii

temu

Zapraszamy na wykład otwarty pt. „Anatomia samobójstwa z perspektywy prawa karnego i psychologii”, który poprowadzi gość specjalny zaproszony przez Koło Naukowe Prawa w WSB we Wrocławiu – psycholog i adwokat Agnieszka Szmigielska.
MBA Day we Wrocławiu

temu

Już 20 czerwca w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu odbędzie się dzień otwarty dla osób zainteresowanych rozpoczęciem studiów MBA. Gościem wydarzenia, który wygłosie prelekcję pt. "Lider - strateg - negocjator" będzie ekonomista dr Krzysztof Koj. Zapraszamy na MBA Day!
Bądź świadomy i odpowiedzialny, bądź fair trade

temu

Świat zmienia się coraz szybciej, ale czy na pewno o taki rozwój świata nam chodzi? Skala ubóstwa i nierówności na świecie rośnie a sukces, który stał się domeną dobrego życia, nierzadko osiągany jest kosztem wykorzystywania ludzi w biednych częściach globu. Na ten problem warto zwrócić uwagę szczególnie 12 maja, kiedy obchodzimy Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu.

Najchętniej wybierane uczelnie w Polsce. Bankowa nr 1 w regionie. 

MNiSW opublikowało raport dotyczący wyników rekrutacji na studia wyższe w roku akademickim 2016/2017. Wyższa Szkoła Bankowa jest jedyną uczelnią z regionu ujętą w zestawieniu.