XX Inauguracja roku akademickiego w WSB

XX Inauguracja roku akademickiego w WSB

Opublikowany

To już 20 lat odkąd we Wrocławiu działa Wyższa Szkoła Bankowa, która właśnie rozpoczęła swój jubileuszowy rok akademicki. Dwudziesta inauguracja odbyła się w poniedziałek 16 października, uczestniczyło w niej ok. 300 osób – studentów oraz przedstawicieli społeczności akademickiej i świata biznesu. Wykład inauguracyjny poświęcony został prawom człowieka w biznesie.

Tegoroczna inauguracja roku akademickiego rozpoczęła obchody jubileuszu dwudziestolecia uczelni. W wydarzeniu uczestniczyli studenci i absolwenci WSB we Wrocławiu oraz władze wrocławskich uczelni wyższych, przedstawiciele wrocławskich instytucji samorządowych i środowiska biznesowego.

Uroczystego rozpoczęcia roku akademickiego dokonał Rektor prof. zw. dr hab. Stefan Forlicz. Wykład inauguracyjny pt. „Biznes a prawa człowieka” wygłosił prof. dr hab. Zdzisław Kędzia, specjalista z zakresu prawa konstytucyjnego i praw człowieka pełniący funkcję Prezydenta Europejskiego Międzyuniwersyteckiego Centrum Praw Człowieka i Demokratyzacji (EIUC) oraz Wiceprzewodniczącego Komitetu Praw Gospodarczych, Socjalnych i Kulturalnych ONZ w Genewie. Wydarzeniu towarzyszyła oprawa wokalna chóru kameralnego Cantores Minores Wratislavienses, a po inauguracji goście zostali zaproszeni na uroczysty bankiet.

W 1998 roku w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu naukę rozpoczęło około 1000 studentów, w tym 438 przyjętych na I rok studiów, oraz studenci II i III roku, którzy rozpoczynali naukę w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Po dwudziestu latach działalności uczelni liczba ta wielokrotnie wzrosła - do 3200 studentów na studiach pierwszego stopnia oraz jednolitych magisterskich, którzy rozpoczęli naukę w roku akademickim 2017/2018, a sama uczelnia na stałe wpisała się na akademicką mapę Dolnego Śląska oraz w życie gospodarcze regionu.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Inauguracja_WSB_2.jpg

grafika | 17,2 MB

Pobierz
Inauguracja_WSB_1.jpg

grafika | 15,3 MB

Pobierz
Inauguracja_WSB_4.jpg

grafika | 16 MB

Pobierz
Inauguracja_WSB_3.jpg

grafika | 14,5 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Studia na kierunku Inżynieria zarządzania - czym różnią się od innych?

temu

Rozmowa z Menedżerem kierunku Inżynieria zarządzania w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu – dr inż. Julitą Markiewicz-Patkowską.
Konferencja Kapitał i Instrumenty dla Rozwoju

temu

Konferencja „Kapitał i Instrumenty dla Rozwoju” odbędzie się 20 września br. we Wrocławiu. Jej celem jest przybliżenie zmian w systemie zabezpieczenia emerytalnego oraz możliwości rozwoju przedsiębiorstw w oparciu o lokalny i długoterminowy kapitał prywatny. Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne.
Naukowcy z całego świata we Wrocławiu

temu

Przedstawiciele nauki będą dyskutować o wyzwaniach klimatycznych oraz stabilności współczesnych systemów finansowych i gospodarczych. Okazją do wymiany poglądów i szukania rozwiązań dla globalnych problemów, jest konferencja International Society for the Intercommunication of New Ideas, która odbędzie się w dniach 30-31 sierpnia.
Studia z dofinansowaniem UE – trwa rekrutacja we Wrocławiu

temu

W Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu można się zapisać na studia dofinansowane ze środków UE. Do wyboru są specjalności na kierunkach Logistyka inżynierska, Informatyka, Zarządzanie oraz Finanse i rachunkowość. To szansa na dużo tańsze studia, ale trzeba się spieszyć – liczba miejsc jest ograniczona.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.