Dolnoślązaczka walczy o tytuł Miss Świata na Wózku

Dolnoślązaczka walczy o tytuł Miss Świata na Wózku

Opublikowany

Weronika Wróbel jest finalistką konkursu Miss Polski na Wózku, a teraz walczy o udział w międzynarodowym konkursie piękności Miss Świata na Wózku - Miss Wheelchair World 2017. Żeby wystartować w tym wyjątkowym konkursie, musi wygrać plebiscyt, który trwa do 18 sierpnia br.

W międzynarodowym konkursie Miss Wheelchair World 2017 nasz kraj będą reprezentowały dwie finalistki konkursu Miss Polski na Wózku organizowanego przez Fundację Jedyna Taka – Adrianna Zawadzińska Miss Polski na Wózku 2016 oraz jedna z finalistek konkursu w latach 2013-2016. O tym, która z kandydatek weźmie udział w konkursie na Miss Świata, zadecydują fani, którzy oddają głosy za pośrednictwem SMS lub adresów e-mail. Plebiscyt na drugą finalistkę trwa do 18 sierpnia br.

Jedną z kandydatek jest 23-letnia Weronika Wróbel, która pochodzi ze Świdnicy a mieszka we Wrocławiu. Porusza się na wózku od dziecka, jednak to nie przeszkadza jej w nauce, pracy i podążaniu za marzeniami. Na co dzień pracuje w Punkcie Foto w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu, gdzie rozwija swoją fotograficzną pasję i zamiłowanie do modelingu. W 2013 r. zdobyła tytuł II Wicemiss Polski na Wózku, Miss Publiczności oraz Miss Internetu. Piękna dziewczyna jest też sportsmenką, ma tytuł Mistrzyni Polski w  podnoszeniu ciężarów i działa jako wolontariuszka w wypożyczalni rowerów integracyjnych typu handbike działającej przy Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu (http://www.roweryintegracyjne.pl). Poza tym bierze udział w pokazach mody, sesjach zdjęciowych, wystąpiła też w teledysku (Arturinio - ON'a) oraz zagrała w serialu „Ślubna gorączka”.

- Kocham sport, podróże i wyzwania, w najbliższym czasie chcę skoczyć ze spadochronem. Aktualnie startuję w eliminacji do konkursu Miss Świat na Wózku. Biorąc udział w Miss Polski chciałam przełamać swoją nieśmiałość i  stereotypy dotyczące osób niepełnosprawnych. W konkursie Miss Świata chciałabym nagłośnić problem turystyki osób niepełnosprawnych i niewystarczającego przystosowania hoteli oraz architektury do naszych potrzeb. Jestem osobą pełną energii i poczucia humoru. W życiu wykorzystuję czas, aby spełniać swoje marzenia, jestem ciekawa świata a moje motto to „carpe diem”. 

– mówi Weronika Wróbel.

Jak głosować

Aby oddać głos na Weronikę, należy wysłać SMS o treści TC.JEDYNA.5 na numer 72068 (koszt SMS 2,46 zł) lub wysłać e-mail przez stronę konkursu konkursu: http://jedyna-taka.pl/miss,5,weronika-wrobel-.html. Z jednego adresu e-mail/nr tel. można oddać tylko jeden głos dziennie, czyli maksymalnie 2 głosy za pośrednictwem dwóch kanałów głosowania na jedną osobę.

Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych w WSB we Wrocławiu

Punkt Foto, w którym pracuje Weronika Wróbel działa głównym gmachu Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Punkt współpracuje z uczelnianym Biurem ds. Osób Niepełnosprawnych, w którym prowadzone są stałe dyżury Pełnomocnika Rektora ds. Osób Niepełnosprawnych. Kandydaci na studia, studenci i absolwenci z niepełnosprawnościami mają możliwość skorzystania z porad Pełnomocnika oraz skonsultowania bieżących spraw. Konsultacje prowadzi Stanisław Kośnik pełniący funkcję Pełnomocnika, kontakt z nim możliwy jest pod nr tel. tel. 71 376 23 77 lub adresem e-mail bon@wsb.wroclaw.pl.

Na terenie uczelni jest dostępny sprzęt specjalistyczny dla osób z różnymi niepełnosprawnościami – począwszy od dyktafonów, poduszek sensomotorycznych, po wysoko zaawansowany sprzęt typu dotykowy monitor, komputery w Czytelni dostosowane do pracy osób słabowidzących i niewidomych oraz z trudnościami manualnymi (TrackBall), a także klawiaturę brajlowską, syntezator mowy. Dzięki tym i innym elementom infrastruktury, studenci z niepełnosprawnościami uczą się i cieszą życiem studenckim na równi z pełnosprawnymi kolegami i koleżankami.
Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu

Weronika Wróbel z naszego PUNKT FOTO walczy o udział w wyborach Miss Świata na Wózku! 👑 #StudenciWSB, #absolwenciWSB przyłączcie się do głosowania na Weronikę - tu oddacie głos: http://jedyna-taka.pl/miss,5,weronika-wrobel-.html Może już ją poznaliście przy okazji zdjęć do dyplomu 📸 ale czy wiecie, że ta dziewczyna ma tytuł II Wicemiss Polski na Wózku, Miss Publiczności i Miss Internetu? Weronika to prawdziwy 💎 i właśnie sięga po kolejny tytuł, głosujemy codziennie do 18.08.2017!

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Powietrzne akrobacje i koncert Raz Dwa Trzy na 20 lecie WSB we Wrocławiu

temu

Największa na Dolnym Śląsku niepubliczna uczelnia wyższa ma już 20 lat - Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu świętuje swój jubileuszowy rok działalności. Z tej okazji w Teatrze Polskim odbyła się gala, w której wzięli udział pracownicy, przedstawiciele świata nauki, biznesu oraz administracji publicznej. Wydarzeniu towarzyszyły specjalne atrakcje – spektakl Teatru Ocelot oraz koncert zespołu Raz Dwa Trzy.
Wykład otwarty pt. Anatomia samobójstwa z perspektywy prawa karnego i psychologii

temu

Zapraszamy na wykład otwarty pt. „Anatomia samobójstwa z perspektywy prawa karnego i psychologii”, który poprowadzi gość specjalny zaproszony przez Koło Naukowe Prawa w WSB we Wrocławiu – psycholog i adwokat Agnieszka Szmigielska.
MBA Day we Wrocławiu

temu

Już 20 czerwca w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu odbędzie się dzień otwarty dla osób zainteresowanych rozpoczęciem studiów MBA. Gościem wydarzenia, który wygłosie prelekcję pt. "Lider - strateg - negocjator" będzie ekonomista dr Krzysztof Koj. Zapraszamy na MBA Day!
Bądź świadomy i odpowiedzialny, bądź fair trade

temu

Świat zmienia się coraz szybciej, ale czy na pewno o taki rozwój świata nam chodzi? Skala ubóstwa i nierówności na świecie rośnie a sukces, który stał się domeną dobrego życia, nierzadko osiągany jest kosztem wykorzystywania ludzi w biednych częściach globu. Na ten problem warto zwrócić uwagę szczególnie 12 maja, kiedy obchodzimy Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu.

Linux Day już 27 czerwca

We Wrocławiu rusza nowy cykl spotkań o tematyce informatycznej – Linux Days. Do uczestnictwa zaproszeni są wszyscy fani i użytkownicy rozwiązań typu Open Source. Pierwsze spotkanie odbędzie się 27 czerwca o godz. 17:00 w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu.