Dolnoślązaczka walczy o tytuł Miss Świata na Wózku

Dolnoślązaczka walczy o tytuł Miss Świata na Wózku

Opublikowany

Weronika Wróbel jest finalistką konkursu Miss Polski na Wózku, a teraz walczy o udział w międzynarodowym konkursie piękności Miss Świata na Wózku - Miss Wheelchair World 2017. Żeby wystartować w tym wyjątkowym konkursie, musi wygrać plebiscyt, który trwa do 18 sierpnia br.

W międzynarodowym konkursie Miss Wheelchair World 2017 nasz kraj będą reprezentowały dwie finalistki konkursu Miss Polski na Wózku organizowanego przez Fundację Jedyna Taka – Adrianna Zawadzińska Miss Polski na Wózku 2016 oraz jedna z finalistek konkursu w latach 2013-2016. O tym, która z kandydatek weźmie udział w konkursie na Miss Świata, zadecydują fani, którzy oddają głosy za pośrednictwem SMS lub adresów e-mail. Plebiscyt na drugą finalistkę trwa do 18 sierpnia br.

Jedną z kandydatek jest 23-letnia Weronika Wróbel, która pochodzi ze Świdnicy a mieszka we Wrocławiu. Porusza się na wózku od dziecka, jednak to nie przeszkadza jej w nauce, pracy i podążaniu za marzeniami. Na co dzień pracuje w Punkcie Foto w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu, gdzie rozwija swoją fotograficzną pasję i zamiłowanie do modelingu. W 2013 r. zdobyła tytuł II Wicemiss Polski na Wózku, Miss Publiczności oraz Miss Internetu. Piękna dziewczyna jest też sportsmenką, ma tytuł Mistrzyni Polski w  podnoszeniu ciężarów i działa jako wolontariuszka w wypożyczalni rowerów integracyjnych typu handbike działającej przy Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu (http://www.roweryintegracyjne.pl). Poza tym bierze udział w pokazach mody, sesjach zdjęciowych, wystąpiła też w teledysku (Arturinio - ON'a) oraz zagrała w serialu „Ślubna gorączka”.

- Kocham sport, podróże i wyzwania, w najbliższym czasie chcę skoczyć ze spadochronem. Aktualnie startuję w eliminacji do konkursu Miss Świat na Wózku. Biorąc udział w Miss Polski chciałam przełamać swoją nieśmiałość i  stereotypy dotyczące osób niepełnosprawnych. W konkursie Miss Świata chciałabym nagłośnić problem turystyki osób niepełnosprawnych i niewystarczającego przystosowania hoteli oraz architektury do naszych potrzeb. Jestem osobą pełną energii i poczucia humoru. W życiu wykorzystuję czas, aby spełniać swoje marzenia, jestem ciekawa świata a moje motto to „carpe diem”. 

– mówi Weronika Wróbel.

Jak głosować

Aby oddać głos na Weronikę, należy wysłać SMS o treści TC.JEDYNA.5 na numer 72068 (koszt SMS 2,46 zł) lub wysłać e-mail przez stronę konkursu konkursu: http://jedyna-taka.pl/miss,5,weronika-wrobel-.html. Z jednego adresu e-mail/nr tel. można oddać tylko jeden głos dziennie, czyli maksymalnie 2 głosy za pośrednictwem dwóch kanałów głosowania na jedną osobę.

Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych w WSB we Wrocławiu

Punkt Foto, w którym pracuje Weronika Wróbel działa głównym gmachu Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Punkt współpracuje z uczelnianym Biurem ds. Osób Niepełnosprawnych, w którym prowadzone są stałe dyżury Pełnomocnika Rektora ds. Osób Niepełnosprawnych. Kandydaci na studia, studenci i absolwenci z niepełnosprawnościami mają możliwość skorzystania z porad Pełnomocnika oraz skonsultowania bieżących spraw. Konsultacje prowadzi Stanisław Kośnik pełniący funkcję Pełnomocnika, kontakt z nim możliwy jest pod nr tel. tel. 71 376 23 77 lub adresem e-mail bon@wsb.wroclaw.pl.

Na terenie uczelni jest dostępny sprzęt specjalistyczny dla osób z różnymi niepełnosprawnościami – począwszy od dyktafonów, poduszek sensomotorycznych, po wysoko zaawansowany sprzęt typu dotykowy monitor, komputery w Czytelni dostosowane do pracy osób słabowidzących i niewidomych oraz z trudnościami manualnymi (TrackBall), a także klawiaturę brajlowską, syntezator mowy. Dzięki tym i innym elementom infrastruktury, studenci z niepełnosprawnościami uczą się i cieszą życiem studenckim na równi z pełnosprawnymi kolegami i koleżankami.
Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu

Weronika Wróbel z naszego PUNKT FOTO walczy o udział w wyborach Miss Świata na Wózku! 👑 #StudenciWSB, #absolwenciWSB przyłączcie się do głosowania na Weronikę - tu oddacie głos: http://jedyna-taka.pl/miss,5,weronika-wrobel-.html Może już ją poznaliście przy okazji zdjęć do dyplomu 📸 ale czy wiecie, że ta dziewczyna ma tytuł II Wicemiss Polski na Wózku, Miss Publiczności i Miss Internetu? Weronika to prawdziwy 💎 i właśnie sięga po kolejny tytuł, głosujemy codziennie do 18.08.2017!

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Studia na kierunku Inżynieria zarządzania - czym różnią się od innych?

temu

Rozmowa z Menedżerem kierunku Inżynieria zarządzania w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu – dr inż. Julitą Markiewicz-Patkowską.
Konferencja Kapitał i Instrumenty dla Rozwoju

temu

Konferencja „Kapitał i Instrumenty dla Rozwoju” odbędzie się 20 września br. we Wrocławiu. Jej celem jest przybliżenie zmian w systemie zabezpieczenia emerytalnego oraz możliwości rozwoju przedsiębiorstw w oparciu o lokalny i długoterminowy kapitał prywatny. Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne.
Naukowcy z całego świata we Wrocławiu

temu

Przedstawiciele nauki będą dyskutować o wyzwaniach klimatycznych oraz stabilności współczesnych systemów finansowych i gospodarczych. Okazją do wymiany poglądów i szukania rozwiązań dla globalnych problemów, jest konferencja International Society for the Intercommunication of New Ideas, która odbędzie się w dniach 30-31 sierpnia.
Studia z dofinansowaniem UE – trwa rekrutacja we Wrocławiu

temu

W Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu można się zapisać na studia dofinansowane ze środków UE. Do wyboru są specjalności na kierunkach Logistyka inżynierska, Informatyka, Zarządzanie oraz Finanse i rachunkowość. To szansa na dużo tańsze studia, ale trzeba się spieszyć – liczba miejsc jest ograniczona.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.