Pierwsza gra VR w dydaktyce

Pierwsza gra VR w dydaktyce

Opublikowany

Pack Rage to nowa gra logistyczna zaprojektowana dla młodzieży ponadgimnazjalnej oraz dla studentów Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Jej zadaniem jest wprowadzenie młodych ludzi w branżę logistyczną, wirtualny świat dostaw i magazynowania. Premiera gry już 6 grudnia.

Celem gry Pack Rage jest nauka przez zabawę. Gracze przeniosą się w świat wirtualnych magazynów, gdzie czeka na nich towar wymagający posortowania na samochody dostawcze. Aby podołać wyzwaniu, gracz musi nauczyć się rozpoznawania stosowanych w logistyce oznaczeń towarowych, ale też wykazać się podzielnością uwagi i szybkością reakcji. Rozgrywka trwa zaledwie 3 minuty, a zadaniem gracza jest uzyskanie jak największej ilości punktów. W efekcie użytkownik kształtuje zdolność szybkiej analizy sytuacji, ćwiczy refleks oraz zdobywa podstawową wiedzę z branży logistycznej.

– Zauważyliśmy, że młodsze pokolenie studentów ma kłopoty z koncentracją i jest wychowane w multitaskingu, czyli wykonuje wiele czynności równolegle. Forma zajęć, która wymaga od nich dłuższego skupienia przestaje się sprawdzać, dlatego idąc z duchem czasu i oczekiwaniami studentów, zaprojektowaliśmy wspólnie z firmą Giant Lazer grę opartą o wirtualną rzeczywistość, która angażuje właściwie wszystkie zmysły i ciało do ruchu.

mówi dr Danuta Studencka-Derkacz, dydaktyk oraz menedżer ds. partnerów strategicznych i relacji w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu.

Współpraca nauki i biznesu

Pack Rage jest grą dydaktyczną, pierwszą w Polsce tego typu grą opartą o wirtualną rzeczywistość. Powstała dzięki współpracy uczelni z firmą Giant Lazer, która specjalizuje się w tworzeniu rozwiązań VR (ang. virtual reality).

– Od dawna chcieliśmy zrealizować projekt edukacyjny, dlatego z entuzjazmem podeszliśmy do współpracy z WSB we Wrocławiu. Spodziewamy się, że gra spotka się z zainteresowaniem uczniów i studentów, bo z jednej strony pozwala na dotknięcie fascynującego wirtualnego świata a z drugiej jest angażująca i ciekawa. Sam sprzęt, z którego korzysta gracz robi wrażenie – są to specjalne okulary, które odcinają go od realnego otoczenia i całkowicie przenoszą zmysły w świat gry. To całkowicie nowy wymiar rozrywki i edukacji

mówi Jakub Korczyński, CEO w firmie Giant Lazer.

Premiera dla uczniów w Mikołajki

Premiera gry nastąpi już w środę 6 grudnia br. w WSB we Wrocławiu przy ul. Fabrycznej 29-31. Na pokaz zaproszeni są przyszłoroczni maturzyści oraz studenci.

– Zapraszamy na premierę oraz późniejsze rozgrywki międzyszkolne wszystkie szkoły ponadgimnazjalne i uczniów z Dolnego Śląska, którzy w przyszłym roku będą zdawać egzamin dojrzałości. Jeszcze w tym roku rozpoczniemy rozgrywki dla szkół, rywalizacja potrwa do 20 czerwca 2018 r.

mówi dr Anna Orzeł, menedżer kierunku Logistyka, Zastępca Dyrektora Instytutu Logistyki WSB we Wrocławiu.

Przedpremiera Pack Rage odbyła się 28 listopada br. na uczelni. Jako pierwsi zagrali i przetestowali grę studenci oraz pracownicy i dydaktycy WSB we Wrocławiu.

Zapisy dla szkół

Ruszyły zapisy dla szkół, które chcą wziąć udział w premierze gry 6 grudnia br. oraz w późniejszych rozgrywkach międzyszkolnych. Aby zgłosić udział w wydarzeniu, wystarczy wysłać zgłoszenie na adres e-mail: info@wsb.wroclaw.pl.
Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu

Już 6 grudnia zapraszamy na premierę pierwszej w Polsce gry dydaktycznej opartej na technologii VR, czyli wirtualnej rzeczywistości! Gra została stworzona przez WSB we Wrocławiu oraz firmę Giant LaZer. ➡ O co chodzi w grze? Pack Rage to gra logistyczna, której celem jest nauka przez zabawę. Gracz przenosi się w przyszłość do świata wirtualnych magazynów, gdzie czeka na niego towar wymagający posortowania na samochody dostawcze. Aby podołać wyzwaniu, gracz musi nauczyć się rozpoznawania stosowanych w logistyce oznaczeń towarowych i wykazać się podzielnością uwagi oraz szybkością reakcji. Rozgrywka trwa 3 minuty a zadaniem gracza jest uzyskanie jak największej ilości punktów. W efekcie użytkownik kształtuje zdolność szybkiej analizy sytuacji, ćwiczy refleks oraz zdobywa podstawową wiedzę z branży logistycznej. Gra została przygotowana z myślą o studentach WSB we Wrocławiu oraz uczniach szkół ponadgimnazjalnych. ➡ Premiera Pokaz premierowy odbędzie się w Mikołajki, czyli w środę 6 grudnia w godz. 10:00-14:00 na parterze w budynku A w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu przy ul. Fabrycznej 29-31. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych! ➡ Informacja dla szkół Na premierę zapraszamy szkoły ponadgimnazjalne i uczniów z Dolnego Śląska, którzy w przyszłym roku będą zdawać egzamin dojrzałości. Aby zgłosić udział klasy w wydarzeniu, wystarczy wysłać zgłoszenie na adres e-mail: info@wsb.wroclaw.pl. Więcej informacji: https://goo.gl/g4R77E

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Pierwsza gra VR w dydaktyce_informacja prasowa_30.11.2017.png

grafika | 4,85 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Studia na kierunku Inżynieria zarządzania - czym różnią się od innych?

temu

Rozmowa z Menedżerem kierunku Inżynieria zarządzania w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu – dr inż. Julitą Markiewicz-Patkowską.
Konferencja Kapitał i Instrumenty dla Rozwoju

temu

Konferencja „Kapitał i Instrumenty dla Rozwoju” odbędzie się 20 września br. we Wrocławiu. Jej celem jest przybliżenie zmian w systemie zabezpieczenia emerytalnego oraz możliwości rozwoju przedsiębiorstw w oparciu o lokalny i długoterminowy kapitał prywatny. Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne.
Naukowcy z całego świata we Wrocławiu

temu

Przedstawiciele nauki będą dyskutować o wyzwaniach klimatycznych oraz stabilności współczesnych systemów finansowych i gospodarczych. Okazją do wymiany poglądów i szukania rozwiązań dla globalnych problemów, jest konferencja International Society for the Intercommunication of New Ideas, która odbędzie się w dniach 30-31 sierpnia.
Studia z dofinansowaniem UE – trwa rekrutacja we Wrocławiu

temu

W Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu można się zapisać na studia dofinansowane ze środków UE. Do wyboru są specjalności na kierunkach Logistyka inżynierska, Informatyka, Zarządzanie oraz Finanse i rachunkowość. To szansa na dużo tańsze studia, ale trzeba się spieszyć – liczba miejsc jest ograniczona.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.