I Wielkopolska Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie

I Wielkopolska Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie

Opublikowany

9 października władze Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu oraz komendanci straży miejskich i gminnych z województwa wielkopolskiego podpisali porozumienie, na mocy którego zorganizowana zostanie I Wielkopolska Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie. Celem przedsięwzięcia jest rozwijanie wśród młodzieży poczucia odpowiedzialności za swoje postępowanie, a główną nagrodą w konkursie - bezpłatne studia w Wyższej Szkole Bankowej.

Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie to projekt od kilku lat z powodzeniem realizowany w województwach pomorskim i kujawsko-pomorskim. Teraz swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa będą mogli również sprawdzić uczniowie szkół średnich z Wielkopolski. Straż Miejska Miasta Poznania, wspólnie z Wyższą Szkołą Bankową w Poznaniu oraz strażami miejskimi i gminnymi z Kalisza, Swarzędza, Murowanej Gośliny, Śremu, Czerwonaka, Ostrzeszowa i Wrześni organizują konkurs, który ma motywować młodych ludzi do podejmowania działań poprawiających poczucie bezpieczeństwa w ich środowiskach lokalnych. Konkurs składać się będzie z 3 etapów, a najlepsi uczestnicy zmierzą się w wielkim finale, który zostanie przeprowadzony pod koniec marca 2018 roku. W tej części będą się musieli wykazać nie tylko wiedzą, ale również własną inicjatywą i kreatywnością, proponując rozwiązania poprawiające poczucie bezpieczeństwa mieszkańców ich najbliższej okolicy.
Wszyscy laureaci otrzymają atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów. Na zwycięzcę czeka symboliczny indeks na studia licencjackie na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne w Wyższej Szkole Bankowej.
Patronat naukowy nad wydarzeniem objął prof. zw. dr hab. Józef Orczyk, Rektor WSB. Patroni honorowi to: Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Starosta Poznański, Starosta Kaliski, Prezydent Miasta Poznania, Kurator Oświaty w Poznaniu, Miasto Kalisz, Powiat Śremski, Gmina Śrem, Miasto Swarzędz, Miasto Murowana Goślina i Gmina Czerwonak.

Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu

Mamy przyjemność poinformować, że dziś Władze Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu podpisały porozumienie ze Strażą Miejską Miasta Poznania oraz ośmioma innymi strażami miejskimi i gminnymi z województwa wielkopolskiego, efektem którego będzie organizacja I Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie. Nagrodą główną w konkursie będą 3-letnie studia licencjackie na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne w WSB. I etap Olimpiady odbędzie się już 12 grudnia!

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

wsb_podpisanie_porozumienia_2.jpg

grafika | 1,03 MB

Pobierz
wsb_podpisanie_porozumienia_1.jpg

grafika | 915 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
WSB na targach edukacyjnych w Poznaniu

temu

Już w najbliższy weekend, w dniach 23-25 marca, w Poznaniu odbędą się targi edukacyjne Fun&Education. Jednym z wystawców będzie Wyższa Szkoła Bankowa, która dla zwiedzających przygotowała na swoim stoisku liczne atrakcje.
Czego życzyć współczesnym Kobietom?

temu

Dzień Kobiet to święto obchodzone od 1910 roku. W Polsce szczególnie popularne było w czasach PRLu. Kiedyś kobiety otrzymywały goździki, dziś najczęściej są to tulipany, róże i drobne upominki. W Dniu Kobiet chciałabym zwrócić uwagę na problemy i wyzwania, które stoją przed kobietami, i które dziś, w XXI wieku, wciąż są aktualne. Czego należy życzyć współczesnym Kobietom?
Zimowe Absolutorium w Wyższej Szkole Bankowej

temu

21 lutego odbyło się zimowe Absolutorium w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu – dla absolwentów studiów licencjackich z rekrutacji zimowej oraz absolwentów studiów inżynierskich. Mury uczelni opuszcza ponad 350 osób. Podczas uroczystości zarówno sami bohaterowie, jak i ich bliscy, nie kryli wzruszenia, dumy i radości.
Jak nie dać się zwariować podczas wyprzedaży

temu

Zaraz po Świętach Bożego Narodzenia sieci handlowe ogłaszają okres wielkich wyprzedaży. Kusząc atrakcyjnymi promocjami, rabatami cenowymi i gratisami, przyciągają tłumy klientów. Niestety zakupowe szaleństwo często kończy się pustym portfelem i wózkiem wypełnionym niepotrzebnymi rzeczami. Karolina Oleksa-Marewska, psycholog i wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu podpowiada, jak nie dać się zwariować i zakupy robić z głową:

Pierwsza gra VR w dydaktyce

Pack Rage to nowa gra logistyczna zaprojektowana dla młodzieży ponadgimnazjalnej oraz dla studentów Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Jej zadaniem jest wprowadzenie młodych ludzi w branżę logistyczną, wirtualny świat dostaw i magazynowania. Premiera gry już 6 grudnia.