I Wielkopolska Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie

I Wielkopolska Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie

Opublikowany

9 października władze Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu oraz komendanci straży miejskich i gminnych z województwa wielkopolskiego podpisali porozumienie, na mocy którego zorganizowana zostanie I Wielkopolska Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie. Celem przedsięwzięcia jest rozwijanie wśród młodzieży poczucia odpowiedzialności za swoje postępowanie, a główną nagrodą w konkursie - bezpłatne studia w Wyższej Szkole Bankowej.

Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie to projekt od kilku lat z powodzeniem realizowany w województwach pomorskim i kujawsko-pomorskim. Teraz swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa będą mogli również sprawdzić uczniowie szkół średnich z Wielkopolski. Straż Miejska Miasta Poznania, wspólnie z Wyższą Szkołą Bankową w Poznaniu oraz strażami miejskimi i gminnymi z Kalisza, Swarzędza, Murowanej Gośliny, Śremu, Czerwonaka, Ostrzeszowa i Wrześni organizują konkurs, który ma motywować młodych ludzi do podejmowania działań poprawiających poczucie bezpieczeństwa w ich środowiskach lokalnych. Konkurs składać się będzie z 3 etapów, a najlepsi uczestnicy zmierzą się w wielkim finale, który zostanie przeprowadzony pod koniec marca 2018 roku. W tej części będą się musieli wykazać nie tylko wiedzą, ale również własną inicjatywą i kreatywnością, proponując rozwiązania poprawiające poczucie bezpieczeństwa mieszkańców ich najbliższej okolicy.
Wszyscy laureaci otrzymają atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów. Na zwycięzcę czeka symboliczny indeks na studia licencjackie na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne w Wyższej Szkole Bankowej.
Patronat naukowy nad wydarzeniem objął prof. zw. dr hab. Józef Orczyk, Rektor WSB. Patroni honorowi to: Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Starosta Poznański, Starosta Kaliski, Prezydent Miasta Poznania, Kurator Oświaty w Poznaniu, Miasto Kalisz, Powiat Śremski, Gmina Śrem, Miasto Swarzędz, Miasto Murowana Goślina i Gmina Czerwonak.

Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu

Mamy przyjemność poinformować, że dziś Władze Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu podpisały porozumienie ze Strażą Miejską Miasta Poznania oraz ośmioma innymi strażami miejskimi i gminnymi z województwa wielkopolskiego, efektem którego będzie organizacja I Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie. Nagrodą główną w konkursie będą 3-letnie studia licencjackie na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne w WSB. I etap Olimpiady odbędzie się już 12 grudnia!

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

wsb_podpisanie_porozumienia_2.jpg

grafika | 1,03 MB

Pobierz
wsb_podpisanie_porozumienia_1.jpg

grafika | 915 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Coś na jesienną chandrę, czyli darmowy warsztat z psychologii pozytywnej

temu

Wyższa Szkołą Bankowa w Poznaniu zaprasza 9 października na warsztat otwarty z psychologii pozytywnej. Poprowadzi do psycholożką Sabina Sadecka, która opowie o naszym pesymistycznym umyśle oraz o psychologii pozytywnej, która potrafi sobie z nim poradzić.. Psycholog
Kilkanaście tysięcy złotych dla studenta? Tak, ale tylko na studiach dualnych.

temu

Poznańska Wyższa Szkoła Bankowa jest kolejną uczelnią, która od października proponuje  studentom studia dualne. Ten dość nowy model nauczania, z roku na rok, staje się coraz bardziej popularny na polskim rynku szkolnictwa wyższego. Dlaczego? Student zyskuje w nim nie tylko wyższe wykształcenie i doświadczenie zawodowe, ale także może zarobić dodatkowe pieniądze. Nawet kilkanaście tysięcy złotych.
Poznań gości Bałtycką Europę

temu

Od wczoraj Poznań jest gospodarzem międzynarodowej konferencji naukowej Current Challenges of Local and Regional Development organizowanej przez Uniwersytet Bałtycki -  organizację skupiającą ponad 200-ście uczelni z regionu Morza Bałtyckiego. Współorganizatorami konferencji są dwie poznańskie uczelnie: Uniwersytet im. Adama Mickiewicz oraz Wyższa Szkoła Bankowa.
WSB na targach edukacyjnych w Poznaniu

temu

Już w najbliższy weekend, w dniach 23-25 marca, w Poznaniu odbędą się targi edukacyjne Fun&Education. Jednym z wystawców będzie Wyższa Szkoła Bankowa, która dla zwiedzających przygotowała na swoim stoisku liczne atrakcje.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.