Jubileusz WSB w Opolu: 10 lat razem dla biznesu

Jubileusz WSB w Opolu: 10 lat razem dla biznesu

Opublikowany

Ten rok akademicki jest dla WSB w Opolu wyjątkowy - świętujemy bowiem jubileusz 10 lat. Obchody rozpoczęliśmy uroczystą galą, której hasłem przewodnim jest "10 lat razem dla biznesu". To jednocześnie hasło całego naszego roku jubileuszowego.

Galę, która odbyła się w  sobotę 30 września w hali DomExpo, zaszczyciło wielu znamienitych gości, m.in. przedstawiciele władz województwa i miasta, władze i pracownicy uczelni oraz partnerzy biznesowi WSB w Opolu.

Od początku istnienia celem WSB jest bowiem jakość i praktyczność kształcenia, dzięki czemu dzisiaj jesteśmy nie tylko uczelnią atrakcyjną dla studentów i słuchaczy, ale także sprawdzonym partnerem wielu firm i instytucji – mówi dr Katarzyna Mizera, Dziekan WSB w Opolu.

Musicie wiedzieć, że początkowo Wydział Ekonomiczny w Opolu Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu mieścił się w budynku nad Stawkiem Barlickiego. Mieliśmy w ofercie jeden kierunek studiów I stopnia a grupa naszych studentów liczyła 140 studentami. Dzisiaj, po 10 latach, prócz nowoczesnej lokalizacji przy Kośnego 72, która w mieście jest już dobrze znana, w tym semestrze otworzyliśmy również Centrum Studiów Podyplomowych w biznesowym budynku Nowe Chabry.

Od początku funkcjonowania WSB w Opolu - czyli od roku 2007 - aż do dzisiaj, uczelnia rozwinęła się do poziomu prawie 3 tysięcy studentów i słuchaczy, 7 kierunków studiów I i II stopnia, kilkudziesięciu kierunków studiów podyplomowych oraz prestiżowego programu MBA.
Nasza uczelnia macierzysta – wrocławska WSB - pozyskała też uprawnienia doktorskie.

Obchody jubileuszu rozpoczęliśmy oficjalnie od podziękowania osobom i firmom, dzięki którym opolska WSB tak prężnie się rozwija. Współpraca nauki i biznesu jest dla nas bardzo ważna, umożliwia nam bowiem wpieranie i rozwój najlepszych kompetencji naszych studentów i słuchaczy. Kolejnym wyjątkowym momentem obchodów dla uczelni była uroczysta Inauguracja jubileuszowego dla nas roku akademickiego 2017/2018.

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.