Trzy kroki do przedsiębiorczości z WSB w Opolu

Trzy kroki do przedsiębiorczości z WSB w Opolu

Opublikowany

W połowie listopada zaprosiliśmy uczniów szkół ponadgimnazjalnych na bezpłatne warsztaty "Trzy kroki do przedsiębiorczości z WSB w Opolu". Warsztaty były organizowane  w ramach  „Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości”.

Tegoroczne warsztaty skierowaliśmy do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, zwłaszcza tych, którzy w tym roku szkolnym przystępować będą do egzaminu dojrzałości. W ramach warsztatów, zaproponowaliśmy kilkanaście spotkań z naszymi wykładowcami i współpracującymi z nami ekspertami z zakresu m.in.: wystąpień publicznych, przedsiębiorczości krok po kroku, inżynierii w biznesie, tajników inwestowania, wyboru swojego kierunku rozwoju.

Celem warsztatów "Trzy kroki do przedsiębiorczości z WSB w Opolu" jest wspieranie uczniów w rozwoju praktycznych umiejętności z zakresu biznesu, przedsiębiorczości, rozwoju osobistego oraz wyznaczania sobie celów. Wszystkie warsztaty były bezpłatne.

 Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Organizowany od 2008 roku, w 160 krajach świata. Każdego listopada organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, rozwijania start-upów, powrotu na rynek pracy, negocjowania z pracodawcą, budowania własnej marki i wielu innych [informacja ze strony organizatora]

Włączenie się WSB w Opolu w działania realizowane w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości to kolejna nasza inicjatywa skierowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych Opolszczyzny. Uczniowie zdobędą podstawowe informacje dotyczące inwestowania, zakładania własnej firmy, korzystania z wiedzy zdobytej w trakcie edukacji do rozbudowywania swojego doświadczenia zawodowego. Udział w warsztatach pomoże także uczniom lepiej przygotować się do maturalnych wystąpień i zaplanowania swojego rozwoju po zakończeniu etapu nauki w szkole ponadgimnazjalnej. 

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.