Dzień Skarbowo-Celny w WSB w Opolu

Dzień Skarbowo-Celny w WSB w Opolu

Opublikowany

Kolejne spotkania z praktykami w WSB - tym razem gościliśmy ekspertów i funkcjonariuszy Izby Administracji Skarbowej w Opolu.

W środę 22 listopada studenci Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu wzięli udział w cyklu wykładów z praktykami obszaru celno-skarbowego. Tego dnia Izba Administracji Bankowej w Opolu wspólnie z opolską bankową zorganizowały dla studentów otwarty DZIEŃ SKARBOWO-CELNY.

W ramach sześciu prelekcji, eksperci Izby Administracji Skarbowej w Opolu, Urzędu Skarbowego i Opolskiego Urzędu Celno-Skarbowego opowiedzieli studentom WSB o roli i zadaniach swoich instytucji. Tym samym, zaznajomili studentów z najważniejszymi informacjami dotyczącymi m.in. zwalczania przestępczości w internecie, przestępstw celno-skarbowych, a także roli psów służbowych w działaniach KAS. - wizyta psa służbowego spotkała się z wielkim entuzjazmem studentów. Z zainteresowaniem słuchali rachm. Remigiusza Fereta, przewodnika psa służbowego, opowiadającego o szkoleniu i codziennych zadaniach psiego funkcjonariusza.

Eksperci Izby Administracji Skarbowej przygotowali na Auli również ekspozycję - przywieźli ze sobą przykładowe narzędzia swojej codziennej pracy, a także – dla unaocznienia przykładów o których opowiadali w trakcie wykładów – zbiór zarekwirowanych w ramach prowadzonych czynności przedmiotów oraz okazów CITES.

Jako uczelnię która stawia na praktyczność kształcenia, cieszy nas, że eksperci i funkcjonariusze IAS, jako praktycy mogli wesprzeć studentów w podjęciu decyzji o wyborze ścieżki zawodowej – opowiadając o swoich zadaniach, na pewno pomogli zobrazować studentom na czym może polegać praca w administracji, która nie zawsze musi być związania jedynie z pracą przy dokumentach.

Izba organizuje m.in. staże studenckie - praca w ramach tego typu staży, daje studentom możliwość poznania szerzej specyfiki pracy w administracji skarbowej, do czego sam udział w otwartym dniu SKARBOWO-CELNYM może być dla studentów zachętą.

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.