Pokaż Nam Język - XVII edycja Konkursu rozstrzygnięta

Pokaż Nam Język - XVII edycja Konkursu rozstrzygnięta

Opublikowany

Społeczeństwo wielokulturowe jako wyzwanie XXI wieku

Już po raz 17. Wyższe Szkoły Bankowe zorganizowały ogólnopolski konkurs "Pokaż Nam Język" skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. "Nasz konkurs jest doskonałą okazją do zweryfikowania swoich kompetencji językowych, sprawdzenia wiedzy kulturoznawczej, wykazania się sztuką debatowania i, wreszcie, jest to także sposób na dobrą zabawę", zapewnia prof. nadzw. dr. hab. Maciej Mackiewicz - Przewodniczący Komisji Głównej Konkursu „Pokaż nam język”. Tegoroczny konkurs objął dwa zdecydowanie najchętniej wybierane przez uczniów języki: angielski i niemiecki, a jego dwudniowy finał odbył się na początku czerwca w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku. Zwycięzcami debat, a tym samym zwycięzcami XVII edycji konkursu, którego temat przewodni brzmiał "Społeczeństwo wielokulturowe jako wyzwanie XXI wieku",  zostali Mikołaj Rus z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Gorzowie Wielkopolskim (j.angielski) oraz Wiktoria Dżumak z Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Słupcy (j. niemiecki). Zwycięzcy otrzymali indeks Wyższej Szkoły Bankowej z opłaconym czesnym za pierwszy rok studiów, bony zakupowe oraz słowniki od sponsora Lektor Klett.

Konkurs językowy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Konkurs w liczbach

Podczas tegorocznej edycji zarejestrowało się 14899 uczniów z 538 szkół z całej Polski. Konkurs cieszył się największym powodzeniem w województwie Wielkopolskim, w którym to 104 szkoły utworzyły szkolne komisje konkursowe na potrzeby XVII edycji Konkursu Pokaż Nam Język.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

regulamin_pokaznamjezyk_2017.pdf

pdf | 189 KB

Pobierz
pnj2017.jpg

grafika | 39,4 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Dane w sieci - czy wymogi RODO zmienią ich zabezpieczenie?

temu

Postęp informatyczny oprócz szerokiej gamy zastosowań w biznesie, medycynie i edukacji, potęguje również nowe zagrożenia. Jednym z nich jest przechowywanie i ochrona danych osobowych, którymi posługujemy się w sieci. Obecnie zbierają je nie tylko instytucje publiczne, ale przede wszystkim są narzędziem marketingowym, którego nieumiejętne zabezpieczenie owocuje problemami przedsiębiorstwa.
Studenci Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku z nowoczesnym laboratorium tradingowym

temu

OSTC, największa firma tradingowa w Polsce handlująca m.in. na giełdach w Londynie, Nowym Jorku i Frankfurcie, wraz z Wyższą Szkołą Bankową w Gdańsku otwierają pierwsze laboratorium tradingowe na uczelni niepublicznej w Polsce. Dla studentów to nie tylko szansa na zdobycie wiedzy i doświadczenia, ale także pracy.
Studenci WSB konstruują czujniki monitorujące zanieczyszczenie powietrza

temu

Trójmiasto zyska dziewiętnaście czujników monitorujących zanieczyszczenie powietrza. Jest to efekt współpracy Wyższej Szkoły Bankowej, firmy LPP oraz stowarzyszeń Forum Rozwoju Aglomeracji Gdańskiej oraz Miasto Moje.
Fintech - pomysł na biznes?

temu

Polska najmocniejsza w Europie Środkowej w sektorze technologii finansowych. Firma konsultingowa Deloitte obliczyła wartość rynku fintech w Polsce na ponad 850 mln euro wobec 2,2 mld euro w całym regionie.

progressDay nie czekaj, działaj vol.3!

Ruszyły zapisy na trzecią edycję konferencji