Pokaż Nam Język - XVII edycja Konkursu rozstrzygnięta

Pokaż Nam Język - XVII edycja Konkursu rozstrzygnięta

Opublikowany

Społeczeństwo wielokulturowe jako wyzwanie XXI wieku

Już po raz 17. Wyższe Szkoły Bankowe zorganizowały ogólnopolski konkurs "Pokaż Nam Język" skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. "Nasz konkurs jest doskonałą okazją do zweryfikowania swoich kompetencji językowych, sprawdzenia wiedzy kulturoznawczej, wykazania się sztuką debatowania i, wreszcie, jest to także sposób na dobrą zabawę", zapewnia prof. nadzw. dr. hab. Maciej Mackiewicz - Przewodniczący Komisji Głównej Konkursu „Pokaż nam język”. Tegoroczny konkurs objął dwa zdecydowanie najchętniej wybierane przez uczniów języki: angielski i niemiecki, a jego dwudniowy finał odbył się na początku czerwca w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku. Zwycięzcami debat, a tym samym zwycięzcami XVII edycji konkursu, którego temat przewodni brzmiał "Społeczeństwo wielokulturowe jako wyzwanie XXI wieku",  zostali Mikołaj Rus z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Gorzowie Wielkopolskim (j.angielski) oraz Wiktoria Dżumak z Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Słupcy (j. niemiecki). Zwycięzcy otrzymali indeks Wyższej Szkoły Bankowej z opłaconym czesnym za pierwszy rok studiów, bony zakupowe oraz słowniki od sponsora Lektor Klett.

Konkurs językowy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Konkurs w liczbach

Podczas tegorocznej edycji zarejestrowało się 14899 uczniów z 538 szkół z całej Polski. Konkurs cieszył się największym powodzeniem w województwie Wielkopolskim, w którym to 104 szkoły utworzyły szkolne komisje konkursowe na potrzeby XVII edycji Konkursu Pokaż Nam Język.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

regulamin_pokaznamjezyk_2017.pdf

pdf | 189 KB

Pobierz
pnj2017.jpg

grafika | 39,4 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
20 lat Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku

temu

Największa na Pomorzu niepubliczna uczelnia wyższa ma już 20 lat - Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku świętuje swój jubileuszowy rok działalności. Z tej okazji na Stadionie Energa odbyła się gala, w której wzięli udział pracownicy, przedstawiciele świata nauki, biznesu oraz administracji publicznej. Wydarzeniu towarzyszyła specjalna atrakcja –koncert Anny Dąbrowskiej. W jubileuszowej gali uczestniczyły władze województwa pomorskiego oraz władze miasta, przedstawiciele środowiska naukowego oraz firm, organizacji i stowarzyszeń zaangażowanych w życie biznesowe regionu.
Studia on-line w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku

temu

"Chcę studiować, rozwijać się, ale nie mam czasu na dojazdy". W dobie mobilnego pędu życia, w którym jesteśmy stale on-line,  znaleźliśmy i na tą bolączkę dzisiejszych czasów ciekawe rozwiązanie.
Dane w sieci - czy wymogi RODO zmienią ich zabezpieczenie?

temu

Postęp informatyczny oprócz szerokiej gamy zastosowań w biznesie, medycynie i edukacji, potęguje również nowe zagrożenia. Jednym z nich jest przechowywanie i ochrona danych osobowych, którymi posługujemy się w sieci. Obecnie zbierają je nie tylko instytucje publiczne, ale przede wszystkim są narzędziem marketingowym, którego nieumiejętne zabezpieczenie owocuje problemami przedsiębiorstwa.
Studenci Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku z nowoczesnym laboratorium tradingowym

temu

OSTC, największa firma tradingowa w Polsce handlująca m.in. na giełdach w Londynie, Nowym Jorku i Frankfurcie, wraz z Wyższą Szkołą Bankową w Gdańsku otwierają pierwsze laboratorium tradingowe na uczelni niepublicznej w Polsce. Dla studentów to nie tylko szansa na zdobycie wiedzy i doświadczenia, ale także pracy.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.