Studia od marca w Wyższej Szkole Bankowej

INFORMACJA PRASOWA

Studia od marca w Wyższej Szkole Bankowej

Opublikowany

W Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie trwa rekrutacja zimowa. Dzięki temu kandydaci mogą rozpocząć studia już od marca!

Rekrutacja zimowa jest prowadzona zarówno na studia I, jak i II stopnia. Wśród dostępnych kierunków WSB w Chorzowie proponuje: finanse i rachunkowość, psychologia w biznesie oraz zarządzanie. Kandydaci, którzy marzą o dyplomie inżyniera, mogą wybrać 3,5-letnie studia inżynierskie na kierunku logistyka lub informatyka.

Oferta edukacyjna kierunków studiów jest tworzona w oparciu o potrzeby rynku pracy. Uczelnia realizuje Program Partnerstwa Biznesowego, do którego przynależą m.in. Microsoft, DB Schenker, ING Bank Śląski, czy Grupa Żywiec. To właśnie firmy partnerskie opiniują nasze programy nauczania, aby były odpowiednio dopasowane do oczekiwań pracodawców.

DR KRZYSZTOF KOJ, DZIEKAN WYŻSZEJ SZKOŁY BANKOWEJ

W chorzowskiej WSB kształcą praktycznie

Uczelnia zwraca szczególną wagę na praktyczności przekazywanej wiedzy. Wykładowcy Wyższej  Szkoły Bankowej to eksperci w danej branży, o ugruntowanej pozycji w środowisku zawodowym, którzy omawiają zjawiska i procesy na przykładach zaczerpniętych z własnej praktyki i doświadczenia.

Studenci chorzowskiej WSB uczestniczą w różnorodnych programach praktyk i staży.

Zyskują dzięki temu doświadczenie i mają szansę w świadomy sposób planować swoją karierę zawodową.

JOANNA DINGES, DYREKTOR BIURA KARIER I PRAKTYK W WYŻSZEJ SZKOLE BANKOWEJ

O praktyczności świadczą także organizowane wizyty studyjne, podczas których studenci mają okazję poznać funkcjonowanie firm „od kuchni”, w warunkach rzeczywistych, a to, o czym uczą się z książek, od razu przećwiczyć. Browarium Tyskie, Kopalnia Guido, a nawet Fabryka Motocykli BMW w Berlinie - to tylko część z przedsiębiorstw, w których wizytują studenci chorzowskiej WSB.

Doświadczenie zawodowe studenci zdobywają również podczas wyjazdów na praktyki i staże zagraniczne w ramach programu Erasmus+. Praca w międzynarodowym zespole nie tylko podnosi poziom znajomości języka obcego, ale otwiera także na inne kultury i poszerza grono znajomych z różnych części świata.

Czas na pracę, czas na studia, czas na życie

Według Badań Atrybutów Marki z 2016 roku przeprowadzonych przez uczelnię, 9 na 10 studentów Wyższej Szkoły Bankowej rozpoczyna pracę zawodową już podczas studiów. Dlatego chorzowska uczelnia dba o odpowiednią organizację zajęć, tak, aby mogli z powodzeniem łączyć te dwie aktywności, a do tego uprawiać sport, realizować hobby, mieć czas na spotkania z przyjaciółmi.

Zajęcia w Wyższej Szkole Bankowej odbywają się trzy dni w tygodniu (w trybie stacjonarnym) lub soboty i niedziele (w trybie niestacjonarnym). Dzięki Extranetowi studenci mogą w dowolnej chwili zdalnie sprawdzić plan zajęć, dyżur wykładowcy czy oceny z zaliczeń i egzaminów, bez konieczności pojawienia się na uczelni.

Studia - inwestycja w przyszłość

Na studia w Wyższej Szkole Bankowej można zapisać się przez Internet na stronie www.wsb.pl/chorzow. Do 15 lutego kandydaci skorzystają ze zniżek w czesnym i „wpisowym”.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

6016 x 4016_Rekrutacja zimowa w WSB Chorzów_photo.jpg

grafika | 7,02 MB

Pobierz
WSB Chorzów w liczbach_infografika.pdf

pdf | 70,7 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Studia, dzięki którym można zarobić nawet 21 tysięcy złotych

temu

Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie i Katowicach na nadchodzący rok akademicki proponuje swoim przyszłym studentom nowość – studia dualne na kierunku inżynierskim logistyka. Jest to innowacyjny model kształcenia. Student jednocześnie uczy się, zdobywa doświadczenie zawodowe podczas stażu w firmie logistycznej i otrzymuje za swoją pracę comiesięczną pensję. Uczelnia sfinansuje dla niego 3,5-letnie studia inżynierskie, a on sam w ciągu tego okresu może zarobić na rękę nawet 21 tysięcy złotych.
Na Śląsku powstał nowy kierunek studiów dla pasjonatów marketingu, PR-u i sprzedaży

temu

Wyższa Szkoła Bankowa jako pierwsza uczelnia na Śląsku w najbliższym roku akademickim 2018/2019 planuje uruchomić nowy kierunek studiów licencjackich – marketing i sprzedaż. Już od października przyszli studenci pod okiem ekspertów będą zgłębiać tajniki nowoczesnego marketingu oraz komunikacji opartej na nowych technologiach.
W Wyższej Szkole Bankowej ruszyła rekrutacja na studia. Zajęcia od października

temu

Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie i Katowicach rozpoczęła nabór na studia licencjackie, inżynierskie, magisterskie i podyplomowe. Na rok akademicki 2018/2019 uczelnia przygotowała nowe kierunki: marketing i sprzedaż na studiach I stopnia oraz pedagogika na studiach II stopnia, a także studia I stopnia w języku angielskim. Osoby zainteresowane nauką w Bankowej przy zapisie skorzystają ze zniżek w czesnym i opłacie wpisowej, a nawet będą mogły studiować zupełnie za darmo.
Kiedy na studia? Podpowiada doradca zawodowy

temu

Czasy, w których decyzja o rozpoczęciu studiów podejmowana była prawie wyłącznie bezpośrednio po maturze dawno już minęły. Wraz ze zmianami gospodarczymi i podążającym za nimi rynkiem pracy, dostępnych i realizowanych jest wiele modeli rozwoju kariery. Na przykład, kiedy decyzję o studiowaniu podejmuje się po kilkuletniej przerwie w edukacji, mając już niemałe doświadczenie zawodowe, a przede wszystkim pewne ukierunkowanie na rynku pracy. 
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.