Studia od marca w Wyższej Szkole Bankowej

INFORMACJA PRASOWA

Studia od marca w Wyższej Szkole Bankowej

Opublikowany

W Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie trwa rekrutacja zimowa. Dzięki temu kandydaci mogą rozpocząć studia już od marca!

Rekrutacja zimowa jest prowadzona zarówno na studia I, jak i II stopnia. Wśród dostępnych kierunków WSB w Chorzowie proponuje: finanse i rachunkowość, psychologia w biznesie oraz zarządzanie. Kandydaci, którzy marzą o dyplomie inżyniera, mogą wybrać 3,5-letnie studia inżynierskie na kierunku logistyka lub informatyka.

Oferta edukacyjna kierunków studiów jest tworzona w oparciu o potrzeby rynku pracy. Uczelnia realizuje Program Partnerstwa Biznesowego, do którego przynależą m.in. Microsoft, DB Schenker, ING Bank Śląski, czy Grupa Żywiec. To właśnie firmy partnerskie opiniują nasze programy nauczania, aby były odpowiednio dopasowane do oczekiwań pracodawców.

DR KRZYSZTOF KOJ, DZIEKAN WYŻSZEJ SZKOŁY BANKOWEJ

W chorzowskiej WSB kształcą praktycznie

Uczelnia zwraca szczególną wagę na praktyczności przekazywanej wiedzy. Wykładowcy Wyższej  Szkoły Bankowej to eksperci w danej branży, o ugruntowanej pozycji w środowisku zawodowym, którzy omawiają zjawiska i procesy na przykładach zaczerpniętych z własnej praktyki i doświadczenia.

Studenci chorzowskiej WSB uczestniczą w różnorodnych programach praktyk i staży.

Zyskują dzięki temu doświadczenie i mają szansę w świadomy sposób planować swoją karierę zawodową.

JOANNA DINGES, DYREKTOR BIURA KARIER I PRAKTYK W WYŻSZEJ SZKOLE BANKOWEJ

O praktyczności świadczą także organizowane wizyty studyjne, podczas których studenci mają okazję poznać funkcjonowanie firm „od kuchni”, w warunkach rzeczywistych, a to, o czym uczą się z książek, od razu przećwiczyć. Browarium Tyskie, Kopalnia Guido, a nawet Fabryka Motocykli BMW w Berlinie - to tylko część z przedsiębiorstw, w których wizytują studenci chorzowskiej WSB.

Doświadczenie zawodowe studenci zdobywają również podczas wyjazdów na praktyki i staże zagraniczne w ramach programu Erasmus+. Praca w międzynarodowym zespole nie tylko podnosi poziom znajomości języka obcego, ale otwiera także na inne kultury i poszerza grono znajomych z różnych części świata.

Czas na pracę, czas na studia, czas na życie

Według Badań Atrybutów Marki z 2016 roku przeprowadzonych przez uczelnię, 9 na 10 studentów Wyższej Szkoły Bankowej rozpoczyna pracę zawodową już podczas studiów. Dlatego chorzowska uczelnia dba o odpowiednią organizację zajęć, tak, aby mogli z powodzeniem łączyć te dwie aktywności, a do tego uprawiać sport, realizować hobby, mieć czas na spotkania z przyjaciółmi.

Zajęcia w Wyższej Szkole Bankowej odbywają się trzy dni w tygodniu (w trybie stacjonarnym) lub soboty i niedziele (w trybie niestacjonarnym). Dzięki Extranetowi studenci mogą w dowolnej chwili zdalnie sprawdzić plan zajęć, dyżur wykładowcy czy oceny z zaliczeń i egzaminów, bez konieczności pojawienia się na uczelni.

Studia - inwestycja w przyszłość

Na studia w Wyższej Szkole Bankowej można zapisać się przez Internet na stronie www.wsb.pl/chorzow. Do 15 lutego kandydaci skorzystają ze zniżek w czesnym i „wpisowym”.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

6016 x 4016_Rekrutacja zimowa w WSB Chorzów_photo.jpg

grafika | 7,02 MB

Pobierz
WSB Chorzów w liczbach_infografika.pdf

pdf | 70,7 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
W Wyższej Szkole Bankowej ruszyła rekrutacja na studia. Zajęcia od października

temu

Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie i Katowicach rozpoczęła nabór na studia licencjackie, inżynierskie, magisterskie i podyplomowe. Na rok akademicki 2018/2019 uczelnia przygotowała nowe kierunki: marketing i sprzedaż na studiach I stopnia oraz pedagogika na studiach II stopnia, a także studia I stopnia w języku angielskim. Osoby zainteresowane nauką w Bankowej przy zapisie skorzystają ze zniżek w czesnym i opłacie wpisowej, a nawet będą mogły studiować zupełnie za darmo.
Kiedy na studia? Podpowiada doradca zawodowy

temu

Czasy, w których decyzja o rozpoczęciu studiów podejmowana była prawie wyłącznie bezpośrednio po maturze dawno już minęły. Wraz ze zmianami gospodarczymi i podążającym za nimi rynkiem pracy, dostępnych i realizowanych jest wiele modeli rozwoju kariery. Na przykład, kiedy decyzję o studiowaniu podejmuje się po kilkuletniej przerwie w edukacji, mając już niemałe doświadczenie zawodowe, a przede wszystkim pewne ukierunkowanie na rynku pracy. 
21 marca Światowym Dniem Zespołu Downa

temu

Szacuje się, że w Polsce żyje około sześćdziesiąt tysięcy osób z zespołem Downa. Przyczyną tego schorzenia jest obecność u człowieka dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze. Stąd Europejskie Stowarzyszenie Zespołu Downa nieprzypadkowo wybrało datę 21 marca (21.03) na obchody Światowego Dnia Zespołu Downa. Jak przebiega rozwój dziecka z zespołem Downa? W jaki sposób rodzice i nauczyciele mogą wspomóc go w procesie edukacji? Wyjaśnia Iwona Łukasiewicz - pedagog specjalny, menedżer kierunku pedagogika w Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie i Katowicach.
To już ostatnie dni, żeby zacząć studiować w Wyższej Szkole Bankowej

temu

W Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie i Katowicach trwa rekrutacja zimowa na studia wyższe. To opcja dla osób, które z różnych przyczyn nie mogły wcześniej rozpocząć nauki lub zastanawiają się nad zmianą kierunku czy uczelni. Dzięki prowadzonemu naborowi nie muszą czekać do października, aby zacząć studiować. Pierwsze zajęcia w WSB odbędą się już w marcu.

Firmy o niskich przychodach zwolnione z rejestracji

Konstytucja dla biznesu ma wprowadzić wiele zmian dla przedsiębiorców. Jedną z nich jest zwolnienie z rejestracji działalności osiągającej do 1 tys. zł przychodu (50 proc. minimalnej wynagrodzenia). O plusach i minusach prawnych modyfikacji, a także konsekwencjach na przyszłość dla przedsiębiorców pisze Mariusz Rutke - analityk, wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej.