Trwają zapisy do konkursu „Pokaż nam język”

INFORMACJA PRASOWA

Trwają zapisy do konkursu „Pokaż nam język”

Opublikowany

Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie zaprasza młodzież ze Śląska do wzięcia udziału w konkursie lingwistycznym „Pokaż nam język”. Uczniowie mają czas na rejestrację do 11 kwietnia.

„Pokaż nam język" to jeden z największych konkursów językowych w kraju, organizowany przez Grupę Wyższych Szkół Bankowych. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogą sprawdzić swoją znajomość jednego z dwóch języków: angielskiego lub niemieckiego. Hasłem przewodnim tegorocznej, siedemnastej edycji jest: „Społeczeństwo wielokulturowe jako wyzwanie XXI wieku”.

Do 11 kwietnia na stronie www.pokaznamjezyk.pl trwa rejestracja Szkolnych Komisji Konkursu, w skład których wchodzą nauczyciele danej szkoły oraz jej uczniowie. Jeśli w szkole nie zostanie powołana Komisja, licealista może zapisać się indywidualnie.

Językowe rozgrywki składają się z trzech etapów. Etap pierwszy odbędzie się w dniach od 6 do 13 kwietnia w formie internetowego testu z wybranego języka na platformie www.pokaznamjezyk.pl. Podczas półfinału (drugi etap) młodzież będzie odpowiadała
w trybie online na dwa pytania otwarte związane z tematem przewodnim konkursu. Finał odbędzie się na początku czerwca w Gdańsku. Uczestnicy sprawdzą swoją wiedzę w pisemnym teście i moderowanej debacie. Zwycięzcy konkursu otrzymają indeks Wyższej Szkoły Bankowej wraz z opłaconym czesnym za pierwszy rok studiów na wybranym przez siebie kierunku, a także nagrody rzeczowe.

Konkurs „Pokaż nam język” cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród uczniów. W ubiegłym roku wzięło w nim udział ponad 23 000 osób. Świadczy to o tym, że młodzież chce uczyć się języków obcych. Biegła znajomość przynajmniej jednego języka obcego pozwoli im w przyszłości, na przykład studiować na zagranicznej uczelni czy zdobyć satysfakcjonującą pracę.

ALEKSANDRA KONIECZNY, RZECZNIK PRASOWY WYŻSZEJ SZKOŁY BANKOWEJ

Regulamin oraz harmonogram konkursu „Pokaż nam język” znajdują się na stronie www.pokaznamjezyk.pl.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

7360 x 4912_Pokaż nam język_WSB Chorzów_photo2.jpg

grafika | 3,71 MB

Pobierz
5520 x 3680_Pokaż nam język_WSB Chorzów_photo1.jpg

grafika | 2,03 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Studia, dzięki którym można zarobić nawet 21 tysięcy złotych

temu

Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie i Katowicach na nadchodzący rok akademicki proponuje swoim przyszłym studentom nowość – studia dualne na kierunku inżynierskim logistyka. Jest to innowacyjny model kształcenia. Student jednocześnie uczy się, zdobywa doświadczenie zawodowe podczas stażu w firmie logistycznej i otrzymuje za swoją pracę comiesięczną pensję. Uczelnia sfinansuje dla niego 3,5-letnie studia inżynierskie, a on sam w ciągu tego okresu może zarobić na rękę nawet 21 tysięcy złotych.
Na Śląsku powstał nowy kierunek studiów dla pasjonatów marketingu, PR-u i sprzedaży

temu

Wyższa Szkoła Bankowa jako pierwsza uczelnia na Śląsku w najbliższym roku akademickim 2018/2019 planuje uruchomić nowy kierunek studiów licencjackich – marketing i sprzedaż. Już od października przyszli studenci pod okiem ekspertów będą zgłębiać tajniki nowoczesnego marketingu oraz komunikacji opartej na nowych technologiach.
W Wyższej Szkole Bankowej ruszyła rekrutacja na studia. Zajęcia od października

temu

Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie i Katowicach rozpoczęła nabór na studia licencjackie, inżynierskie, magisterskie i podyplomowe. Na rok akademicki 2018/2019 uczelnia przygotowała nowe kierunki: marketing i sprzedaż na studiach I stopnia oraz pedagogika na studiach II stopnia, a także studia I stopnia w języku angielskim. Osoby zainteresowane nauką w Bankowej przy zapisie skorzystają ze zniżek w czesnym i opłacie wpisowej, a nawet będą mogły studiować zupełnie za darmo.
Kiedy na studia? Podpowiada doradca zawodowy

temu

Czasy, w których decyzja o rozpoczęciu studiów podejmowana była prawie wyłącznie bezpośrednio po maturze dawno już minęły. Wraz ze zmianami gospodarczymi i podążającym za nimi rynkiem pracy, dostępnych i realizowanych jest wiele modeli rozwoju kariery. Na przykład, kiedy decyzję o studiowaniu podejmuje się po kilkuletniej przerwie w edukacji, mając już niemałe doświadczenie zawodowe, a przede wszystkim pewne ukierunkowanie na rynku pracy. 
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.