Trwają zapisy do konkursu „Pokaż nam język”

INFORMACJA PRASOWA

Trwają zapisy do konkursu „Pokaż nam język”

Opublikowany

Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie zaprasza młodzież ze Śląska do wzięcia udziału w konkursie lingwistycznym „Pokaż nam język”. Uczniowie mają czas na rejestrację do 11 kwietnia.

„Pokaż nam język" to jeden z największych konkursów językowych w kraju, organizowany przez Grupę Wyższych Szkół Bankowych. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogą sprawdzić swoją znajomość jednego z dwóch języków: angielskiego lub niemieckiego. Hasłem przewodnim tegorocznej, siedemnastej edycji jest: „Społeczeństwo wielokulturowe jako wyzwanie XXI wieku”.

Do 11 kwietnia na stronie www.pokaznamjezyk.pl trwa rejestracja Szkolnych Komisji Konkursu, w skład których wchodzą nauczyciele danej szkoły oraz jej uczniowie. Jeśli w szkole nie zostanie powołana Komisja, licealista może zapisać się indywidualnie.

Językowe rozgrywki składają się z trzech etapów. Etap pierwszy odbędzie się w dniach od 6 do 13 kwietnia w formie internetowego testu z wybranego języka na platformie www.pokaznamjezyk.pl. Podczas półfinału (drugi etap) młodzież będzie odpowiadała
w trybie online na dwa pytania otwarte związane z tematem przewodnim konkursu. Finał odbędzie się na początku czerwca w Gdańsku. Uczestnicy sprawdzą swoją wiedzę w pisemnym teście i moderowanej debacie. Zwycięzcy konkursu otrzymają indeks Wyższej Szkoły Bankowej wraz z opłaconym czesnym za pierwszy rok studiów na wybranym przez siebie kierunku, a także nagrody rzeczowe.

Konkurs „Pokaż nam język” cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród uczniów. W ubiegłym roku wzięło w nim udział ponad 23 000 osób. Świadczy to o tym, że młodzież chce uczyć się języków obcych. Biegła znajomość przynajmniej jednego języka obcego pozwoli im w przyszłości, na przykład studiować na zagranicznej uczelni czy zdobyć satysfakcjonującą pracę.

ALEKSANDRA KONIECZNY, RZECZNIK PRASOWY WYŻSZEJ SZKOŁY BANKOWEJ

Regulamin oraz harmonogram konkursu „Pokaż nam język” znajdują się na stronie www.pokaznamjezyk.pl.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

7360 x 4912_Pokaż nam język_WSB Chorzów_photo2.jpg

grafika | 3,71 MB

Pobierz
5520 x 3680_Pokaż nam język_WSB Chorzów_photo1.jpg

grafika | 2,03 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
W Wyższej Szkole Bankowej ruszyła rekrutacja na studia. Zajęcia od października

temu

Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie i Katowicach rozpoczęła nabór na studia licencjackie, inżynierskie, magisterskie i podyplomowe. Na rok akademicki 2018/2019 uczelnia przygotowała nowe kierunki: marketing i sprzedaż na studiach I stopnia oraz pedagogika na studiach II stopnia, a także studia I stopnia w języku angielskim. Osoby zainteresowane nauką w Bankowej przy zapisie skorzystają ze zniżek w czesnym i opłacie wpisowej, a nawet będą mogły studiować zupełnie za darmo.
Kiedy na studia? Podpowiada doradca zawodowy

temu

Czasy, w których decyzja o rozpoczęciu studiów podejmowana była prawie wyłącznie bezpośrednio po maturze dawno już minęły. Wraz ze zmianami gospodarczymi i podążającym za nimi rynkiem pracy, dostępnych i realizowanych jest wiele modeli rozwoju kariery. Na przykład, kiedy decyzję o studiowaniu podejmuje się po kilkuletniej przerwie w edukacji, mając już niemałe doświadczenie zawodowe, a przede wszystkim pewne ukierunkowanie na rynku pracy. 
21 marca Światowym Dniem Zespołu Downa

temu

Szacuje się, że w Polsce żyje około sześćdziesiąt tysięcy osób z zespołem Downa. Przyczyną tego schorzenia jest obecność u człowieka dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze. Stąd Europejskie Stowarzyszenie Zespołu Downa nieprzypadkowo wybrało datę 21 marca (21.03) na obchody Światowego Dnia Zespołu Downa. Jak przebiega rozwój dziecka z zespołem Downa? W jaki sposób rodzice i nauczyciele mogą wspomóc go w procesie edukacji? Wyjaśnia Iwona Łukasiewicz - pedagog specjalny, menedżer kierunku pedagogika w Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie i Katowicach.
To już ostatnie dni, żeby zacząć studiować w Wyższej Szkole Bankowej

temu

W Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie i Katowicach trwa rekrutacja zimowa na studia wyższe. To opcja dla osób, które z różnych przyczyn nie mogły wcześniej rozpocząć nauki lub zastanawiają się nad zmianą kierunku czy uczelni. Dzięki prowadzonemu naborowi nie muszą czekać do października, aby zacząć studiować. Pierwsze zajęcia w WSB odbędą się już w marcu.

Konferencja „Zrozumieć autyzm” już po raz czwarty w Chorzowie

Z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w dniu 4 kwietnia br. o godz. 15.00 w Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie odbędzie się konferencja metodyczna pt. „Zrozumieć autyzm. Sposób na rewalidację” poświęcona sposobom pracy terapeutycznej z dziećmi i młodzieżą z autyzmem.