Informatyka w chorzowskiej WSB ma nowego partnera kierunku

INFORMACJA PRASOWA

Informatyka w chorzowskiej WSB ma nowego partnera kierunku

Opublikowany

Praktyki i staże zawodowe, szkolenia informatyczne, a dla najlepszych praca – taka oferta rozwoju czeka na studentów informatyki w Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie. Jest to możliwe dzięki nawiązanej przez uczelnię współpracy z firmą Dagma Bezpieczeństwo IT.

Dagma Bezpieczeństwo IT to kolejna firma, która dołączyła do grona partnerów kierunku informatyka na studiach inżynierskich w Wyższej Szkole Bankowej. Tym samym objęła ona patronat nad specjalnością „Sieci komputerowe i bezpieczeństwo systemów informatycznych”. Skąd wybór akurat tej specjalizacji? Firma Dagma Bezpieczeństwo IT zajmuje się dystrybucją programów i urządzeń do ochrony komputerów i sieci teleinformatycznych.

To właśnie w tej firmie uczelnia organizuje dla swoich studentów praktyki i staże zawodowe, z możliwością zatrudnienia w przyszłości. Dodatkowo studenci mają okazję podnosić swoje kwalifikacje poprzez udział w specjalistycznych szkoleniach informatycznych, którymi mogą pochwalić się w CV.

To ważne, aby studenci brali udział w różnorodnych programach praktyk, staży, szkoleniach. Zyskują dzięki temu doświadczenie i  trenują swoje umiejętności. Jest to dla nich szansa na świadome planowanie kariery zawodowej.

JOANNA DINGES, DYREKTOR BIURA KARIER I PRAKTYK W WYŻSZEJ SZKOLE BANKOWEJ

Jednocześnie Dagma Bezpieczeństwo IT dołączyła do Rady Biznesu WSB w Chorzowie. Oznacza to, że przedstawiciele firmy będą uczestniczyć w konsultacjach przy tworzeniu nowych oraz istniejących już programów studiów i specjalności na kierunku informatyka.

Obecnie patronat nad kierunkiem informatyka na studiach inżynierskich w chorzowskiej uczelni sprawują już: Microsoft, EUVIC, Sii Polska. Teraz do tego grona dołączyła firma Dagma Bezpieczeństwo IT. Dzięki zawartym porozumieniom o partnerstwie studenci zdobywają wiedzę i nowe umiejętności od praktyków z wieloletnim doświadczeniem w branży IT z zakresu nie tylko zarządzania sieciami komputerowymi, ale również programowania, administrowania bazami danych, analityki biznesowej, czy e-commerce.

Opis do zdjęcia: 

​(od lewej) dr Krzysztof Koj, Dziekan Wyższej Szkoły Bankowej, oraz Anna Piechocka, Dyrektor Dagma Bezpieczeństwo IT

Informatyka Chorzów - studia I stopnia - WSB.pl

http://www.wsb.pl/chorzow/kandydaci/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci/informatyka

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

5760 x 3840_Informatyka w chorzowskiej WSB ma nowego partnera kierunku_zdjęcie.jpg

grafika | 3,04 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Studia, dzięki którym można zarobić nawet 21 tysięcy złotych

temu

Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie i Katowicach na nadchodzący rok akademicki proponuje swoim przyszłym studentom nowość – studia dualne na kierunku inżynierskim logistyka. Jest to innowacyjny model kształcenia. Student jednocześnie uczy się, zdobywa doświadczenie zawodowe podczas stażu w firmie logistycznej i otrzymuje za swoją pracę comiesięczną pensję. Uczelnia sfinansuje dla niego 3,5-letnie studia inżynierskie, a on sam w ciągu tego okresu może zarobić na rękę nawet 21 tysięcy złotych.
Na Śląsku powstał nowy kierunek studiów dla pasjonatów marketingu, PR-u i sprzedaży

temu

Wyższa Szkoła Bankowa jako pierwsza uczelnia na Śląsku w najbliższym roku akademickim 2018/2019 planuje uruchomić nowy kierunek studiów licencjackich – marketing i sprzedaż. Już od października przyszli studenci pod okiem ekspertów będą zgłębiać tajniki nowoczesnego marketingu oraz komunikacji opartej na nowych technologiach.
W Wyższej Szkole Bankowej ruszyła rekrutacja na studia. Zajęcia od października

temu

Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie i Katowicach rozpoczęła nabór na studia licencjackie, inżynierskie, magisterskie i podyplomowe. Na rok akademicki 2018/2019 uczelnia przygotowała nowe kierunki: marketing i sprzedaż na studiach I stopnia oraz pedagogika na studiach II stopnia, a także studia I stopnia w języku angielskim. Osoby zainteresowane nauką w Bankowej przy zapisie skorzystają ze zniżek w czesnym i opłacie wpisowej, a nawet będą mogły studiować zupełnie za darmo.
Kiedy na studia? Podpowiada doradca zawodowy

temu

Czasy, w których decyzja o rozpoczęciu studiów podejmowana była prawie wyłącznie bezpośrednio po maturze dawno już minęły. Wraz ze zmianami gospodarczymi i podążającym za nimi rynkiem pracy, dostępnych i realizowanych jest wiele modeli rozwoju kariery. Na przykład, kiedy decyzję o studiowaniu podejmuje się po kilkuletniej przerwie w edukacji, mając już niemałe doświadczenie zawodowe, a przede wszystkim pewne ukierunkowanie na rynku pracy. 
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.