Ostatnie tygodnie rekrutacji na studia w Wyższej Szkole Bankowej

INFORMACJA PRASOWA

Ostatnie tygodnie rekrutacji na studia w Wyższej Szkole Bankowej

Opublikowany

To już pewne - Wyższa Szkoła Bankowa w nadchodzącym roku akademickim uruchomi wszystkie kierunki studiów I i II stopnia. Na osoby, które chciałyby rozpocząć naukę, czeka kilka nowości, między innymi: kierunek administracja publiczna, język angielski w biznesie, specjalność służby policyjne, anglojęzyczne studia magisterskie. Jednak powinni szybko podjąć decyzję, ponieważ zapisy na studia licencjackie oraz inżynierskie trwają tylko do 30 września.

Rozpoczęcie studiów wcale nie oznacza rezygnacji z dotychczasowych hobby czy pracy. Wręcz przeciwnie. Można rozpocząć studia w uczelni, która ułatwia swoim studentom łączenie nauki, pasji i kariery zawodowej. Takie założenie przyświeca Wyższej Szkole Bankowej. To już ostatnie tygodnie rekrutacji na nadchodzący rok akademicki 2017/2018. Nabór na studia licencjackie trwa do 30 września, a na studia magisterskie i podyplomowe do 16 października.

Nowe kierunki studiów

W ofercie studiów I stopnia w Wyższej Szkole Bankowej znajduje się dwanaście kierunków, w tym trzy na studiach inżynierskich: informatyka, logistyka i inżynieria zarządzania.

Jednym z nowych kierunków jest administracja publiczna. Choć może kojarzyć się z naukami prawnymi, program nauczania koncentruje się również na elementach nauk społecznych i ekonomicznych. Dzięki temu absolwenci będą mieli wiedzę z zakresu nie tylko prawa, nauki o polityce czy ekonomii, ale również psychologii, socjologii i zarządzania.

Drugim nowym kierunkiem w nadchodzącym roku akademickim jest język angielski w biznesie. Absolwenci, zależnie od ukończonej specjalności, mogą pracować jako tłumacze bądź specjaliści w działach handlowych, finansowo-księgowych, prawnych czy public relations międzynarodowych firm i instytucji.  

Osoby, która zastanawiają się nad studiami I stopnia w Wyższej Szkole Bankowej, oprócz administracji publicznej oraz języka angielskiego w biznesie, mają szansę zapisać się na jeden z pozostałych kierunków: bezpieczeństwo narodowe, finanse i rachunkowość, pedagogika, prawo w biznesie, psychologia w biznesie, turystyka i rekreacja oraz zarządzanie.

Wyższa Szkoła Bankowa na rok akademicki 2017/2018 poszerzyła również ofertę specjalności, m.in. dla studentów kierunku bezpieczeństwo narodowe.

Dla osób, które chciałyby studiować bezpieczeństwo narodowe,  przygotowaliśmy dwie nowe specjalności: kryminologia z elementami  kryminalistyki oraz służby policyjne. Z myślą o naszych przyszłych studentach zawarliśmy porozumienie z Komendą Główną Policji.  Dzięki temu absolwenci specjalności służby policyjne, którzy będą  ubiegać się o pracę w policji, mogą przejść podstawowe szkolenie  zawodowe, ale w skróconej formie, ponieważ część tematów przerobią już w  trakcie studiów. 

DR KRZYSZTOF KOJ, DZIEKAN WYŻSZEJ SZKOŁY BANKOWEJ

Bezpłatna nauka dla najzdolniejszych uczniów

Wyższa Szkoła Bankowa stworzyła program VIS (Very Important Student), który umożliwia uczniom bezpłatną naukę na studiach stacjonarnych lub niestacjonarnych.

Program VIS powstał dla uczniów, którzy ukończyli z wyróżnieniem szkołę średnią lub technikum, zdali maturę z dobrymi wynikami albo byli finalistami olimpiad przedmiotowych o zasięgu ogólnopolskim lub okręgowym. Wszystkie te osoby mogą zostać zwolnione z opłaty wpisowej i czesnego za studia w I semestrze. Jeśli uzyskają wysoką średnią ocen ze studiów po I semestrze, mają szansę studiować za darmo także w kolejnym.

ALEKSANDRA KONIECZNY, RZECZNIK PRASOWY WYŻSZEJ SZKOŁY BANKOWEJ

Studenci „Bankowej” otrzymują również takie same stypendia jak studenci uczelni państwowych, m.in. naukowe, sportowe czy socjalne.

Studia magisterskie dla absolwentów wszystkich uczelni

W Wyższej Szkole Bankowej absolwenci wszystkich uczelni z tytułem licencjata lub inżyniera mogą kontynuować naukę na studiach II stopnia. Oprócz tradycyjnej formuły nauki, uczelnia daje do wyboru studia magisterskie łączone z podyplomowymi lub 100% online. Co je wyróżnia?

Podczas dwóch lat nauki na studiach II stopnia z podyplomowymi studenci mają szansę uzupełniać wiedzę ze studiów magisterskich o  specjalistyczne zagadnienia, które są przekazywane słuchaczom na studiach podyplomowych. Natomiast studia magisterskie 100% online to propozycja dla osób, które mieszkają z dala od uczelni, pracują za granicą, albo po prostu sytuacja rodzinna nie pozwala im na regularne pojawianie się na zajęciach. Dzięki wykładom wideo i ćwiczeniom rozwiązywanych przez internet, studenci uczą się o dowolnej porze, z dowolnego miejsca na świecie.

DR KRZYSZTOF KOJ, DZIEKAN WYŻSZEJ SZKOŁY BANKOWEJ

Studia II stopnia 100% online

Studia II stopnia 100% online

Ponadto, uczelnia od nadchodzącego roku akademickiego planuje uruchomić studia II stopnia w języku angielskim na kierunku zarządzanie. Dotyczy to zarówno nauki w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Zagraniczni studenci mogą liczyć na wsparcie związane z poszukiwaniem mieszkania, nauką języka polskiego czy życiem codziennym na Śląsku.

Studia podyplomowe w Katowicach

Wyższa Szkoła Bankowa przygotowała również ofertę dla osób, które chciałyby podnieść swoje kwalifikacje zawodowe lub zyskać nowe umiejętności. Do wyboru jest ponad siedemdziesiąt kierunków studiów podyplomowych z takich dziedzin, jak: administracja, finanse i rachunkowość, HR, zarządzanie, IT, pedagogika, psychologia. Zajęcia na studiach podyplomowych odbywają się drugiej siedzibie uczelni - w Katowicach.

Spośród nowości można wybrać na przykład kierunek lean six sigma manager, który wpisuje się w aktualne trendy usprawniania funkcjonowania firmy czy zarządzania ludźmi.

Szeroki wybór specjalistycznych kierunków studiów podyplomowych znajdą również nauczyciele. Dzięki współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach uczelnia zapewnia wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę ekspertów prowadzących zajęcia.

Rekrutacja na studia przez internet

Na studia w Wyższej Szkole Bankowej można zapisać się przez internet na stronie www.wsb.pl/chorzow.

Na naszej stronie internetowej znajduje się system, w którym każda osoba może zapisać się na studia, wypełniając formularz. Po uzupełnieniu i dokończeniu procesu rejestracji, automatycznie drogą mailową otrzyma niezbędne dokumenty. Następnie ma siedem dni na skompletowanie pozostałych materiałów, jak zdjęcie, kopia dowodu osobistego, świadectwo maturalne czy świadectwo ukończenia studiów wyższych, w przypadku kandydatów na studia II stopnia.

KATARZYNA FURTACZ, KIEROWNIK BIURA REKRUTACJI

Osoby, które chciałyby zapisać się na studia mogą to również zrobić osobiście w Biurze Rekrutacji. Doradcy służą pomocą od poniedziałku do soboty zarówno w Chorzowie, na ul. Sportowej 29, jak i w Katowicach w nowej siedzibie uczelni, która mieści się w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM”, ul. Wyszyńskiego 7.

Rekrutacja na studia I stopnia w Wyższej Szkole Bankowej trwa do 30 września. Na studia II stopnia i podyplomowe można zapisać się do 16 października. W tym okresie uczelnia przygotowała dla kandydatów zniżki w czesnym i opłacie wpisowej.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

WSB Chorzów_logotyp.jpg

grafika | 211 KB

Pobierz
2017-09-19_WSB Chorzów_photo_1.jpg

grafika | 7,02 MB

Pobierz
2017-09-19_WSB Chorzów_photo_2.jpg

grafika | 3,76 MB

Pobierz
2017-09-19_WSB Chorzów_photo_3.jpg

grafika | 2 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
W Wyższej Szkole Bankowej ruszyła rekrutacja na studia. Zajęcia od października

temu

Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie i Katowicach rozpoczęła nabór na studia licencjackie, inżynierskie, magisterskie i podyplomowe. Na rok akademicki 2018/2019 uczelnia przygotowała nowe kierunki: marketing i sprzedaż na studiach I stopnia oraz pedagogika na studiach II stopnia, a także studia I stopnia w języku angielskim. Osoby zainteresowane nauką w Bankowej przy zapisie skorzystają ze zniżek w czesnym i opłacie wpisowej, a nawet będą mogły studiować zupełnie za darmo.
Kiedy na studia? Podpowiada doradca zawodowy

temu

Czasy, w których decyzja o rozpoczęciu studiów podejmowana była prawie wyłącznie bezpośrednio po maturze dawno już minęły. Wraz ze zmianami gospodarczymi i podążającym za nimi rynkiem pracy, dostępnych i realizowanych jest wiele modeli rozwoju kariery. Na przykład, kiedy decyzję o studiowaniu podejmuje się po kilkuletniej przerwie w edukacji, mając już niemałe doświadczenie zawodowe, a przede wszystkim pewne ukierunkowanie na rynku pracy. 
21 marca Światowym Dniem Zespołu Downa

temu

Szacuje się, że w Polsce żyje około sześćdziesiąt tysięcy osób z zespołem Downa. Przyczyną tego schorzenia jest obecność u człowieka dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze. Stąd Europejskie Stowarzyszenie Zespołu Downa nieprzypadkowo wybrało datę 21 marca (21.03) na obchody Światowego Dnia Zespołu Downa. Jak przebiega rozwój dziecka z zespołem Downa? W jaki sposób rodzice i nauczyciele mogą wspomóc go w procesie edukacji? Wyjaśnia Iwona Łukasiewicz - pedagog specjalny, menedżer kierunku pedagogika w Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie i Katowicach.
To już ostatnie dni, żeby zacząć studiować w Wyższej Szkole Bankowej

temu

W Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie i Katowicach trwa rekrutacja zimowa na studia wyższe. To opcja dla osób, które z różnych przyczyn nie mogły wcześniej rozpocząć nauki lub zastanawiają się nad zmianą kierunku czy uczelni. Dzięki prowadzonemu naborowi nie muszą czekać do października, aby zacząć studiować. Pierwsze zajęcia w WSB odbędą się już w marcu.

Konferencja "Hr w biznesie" - trendy już znamy, czas na rozwiązania!

Kim jest współczesny HR-owiec? W jaki sposób łączyć oczekiwania pracodawców i osób poszukujących pracy? Jakie narzędzia wykorzystać do efektywnego zarządzania zasobami ludzkimi? Na te i inne pytania będą odpowiadać uczestnicy i prelegenci konferencji "HR w Biznesie", która odbędzie się 29 listopada w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy.