V Forum Edukacyjne| Zespół jak orkiestra
V Forum Edukacyjne| Zespół jak orkiestra

Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy wraz z Kujawsko Pomorskim Centrum Nauczycieli zapraszają na coroczne Forum  dedykowane dla sektora edukacji w regionie. 

V Forum Edukacyjne| Zespół jak orkiestra

Opublikowany

Jakie znaczenie dla realizacji zadań mają role poszczególnych członków zespołu? Czym jest zarządzanie projektem w edukacji? Te i inne zagadnienia są tematem przewodnim V Forum Edukacyjnego, które w tym roku dotyczy zasad i wartości współpracy zespołowej. 

Forum odbędzie się 15 marca w siedzibie WSB w Bydgoszczy o godzinie 14.00. Kierowane jest w szczególności do osób zawodowo związanych z dydaktyką, pedagogiką, psychologią i neurodydaktyką, a także do zainteresowanych tą tematyką lub planujących czy rozwijających swoją karierę w tym obszarze.

Tradycyjnie Forum będzie składać się z dwóch części : wykładowej i warsztatowej. Wykład specjalny pt. Zespoły produktywne i kreatywne: komunikacja, decyzyjność, przywództwo
wygłosi prof. UAM, Maciej Bałaszak, kognitywista, biolog, doktor habilitowany nauk humanistycznych, stypendysta Uniwersytetu w Kilonii, Uniwersytetu w Edynburgu  i Uniwersytetu Berkeley.  W pierwszej części wydarzenia pojawią się również wyjątkowe warsztaty pracy zespołowej, które poprowadzi dr hab. Piotr Wajrak, wybitny dyrygent i pedagog, profesor nadzwyczajny Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i Dyrektor Artystyczny Filharmonii Lubelskiej. Jego obecność jest nieprzypadkowa. Wspólnie z Mariuszem Grudniem, wykładowcą i trenerem biznesu poprowadzą warsztaty pt. "Zespół jak orkiestra".

- Ed Deming powiedział kiedyś, że praca zespołowa przypomina grę w orkiestrze symfonicznej. Taka orkiestra składa się z utalentowanych muzyków, którzy muszą zrezygnować z udowadniania swoich zdolności w celu zachowania harmonii w orkiestrze. Jak zatem stworzyć efektywny zespół? Taki, w którym cele osobiste poszczególnych członków nie przesłaniają wspólnej wizji, do realizacji której ten zespół został powołany? Na te pytania będziemy odpowiadać podczas Forum i jestem przekonana, że tegoroczne propozycje wystąpień zaproszonych gości nie zawiodą uczestników - mówi Magdalena Krysiak, Wicekanclerz Uczelni.

W drugiej części spotkania organizatorzy proponują uczestnictwo w warsztatach. Jest sześć do wyboru. Uczestnicy mogą wybrać tematy zarządzania projektem, neurodydaktki, nauczania języków obcych, czy komunikacji w zespole. Warsztaty przygotowali wykładowcy WSB oraz eksperci i nauczyciele Kujawsko Pomorskiego Centrum Nauczycieli w Bydgoszczy, współorganizatora konferencji.

Szczegóły dotyczące V Forum Edukacyjnego wraz z informacjami o zapisach znajdują się na stronie WSB w Bydgoszczy. 

Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy jest organizatorem Forum po raz piąty. W minionych edycjach wśród zaproszonych gości byli min. prof. Jerzy Vetulani, dr Marzena Żylińska, i Maria Rotkiel. WSB, współpracując z ekspertami branży,  rozwija również ofertę studiów podyplomowych kierowanych do sektora edukacji i kadry pedagogicznej, nie tylko w regionie.


Udostępnij

Powiązane artykuły
Wyższa Szkoła Bankowa już rekrutuje. Zarezerwuj miejsce na studia!

temu

Bydgoska Bankowa rozpoczęła tegoroczną rekrutację na nowy rok akademicki. W stale rozwijającej się ofercie uczelni, przyszli studenci mają do wyboru szereg kierunków i specjalności licencjackich, inżynierskich, magisterskich oraz podyplomowych. 
Światowy Dzień Ochrony Konsumenta| Rozwiązania krajowe 

temu

Światowy Dzień Konsumenta obchodzony jest corocznie 15 marca na pamiątkę wystąpienia Prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki Johna F. Kennedy’ego, który w tym dniu w 1962 r. na forum Kongresu Stanów Zjednoczonych, prezentując projekt ustawy o prawach konsumentów, powiedział m.in., że „Wszyscy, z definicji, jesteśmy konsumentami”.
Dzień bezpiecznego internetu: czyli jak wzmacniać swoje bezpieczeństwo w sieci?

temu

Dziś chyba nikomu nie trzeba już tłumaczyć jak ważna jest ochrona prywatności w Internecie, a także świadomość tego co i komu w nim udostępniamy. Informacja stała się towarem, który w wielu dziedzinach cywilnych i wojskowych cenniejszy jest od dóbr materialnych. Warto jednak przypominać i utrwalać zasady bezpiecznego korzystania z internetu, szczególnie w dobie social media.
Zakochany mózg - jak działa na niego miłość?

temu

Jedno z przysłów mówi tak: "Miłość to uczucie złote, z mądrego człowieka zrobi idiotę". Na ile to prawda a na ile to tylko takie ludzkie gadanie? Okazuje się, że jak to z przysłowiami bywa, ziarenko prawdy w nich tkwi, w tym również. Nie szukając daleko, w rodzimym ogródku psychiatrii, psychiatra Tadeusz Bilikiewicz stwierdził, że „stan zakochania to ostra psychoza na tle seksualnym”. Coraz więcej badaczy podkreśla, i ja się również do tej opinii przychylam, że najbardziej seksualnym i erotycznym organem naszego ciała jest mózg.

Konferencja „Wellbeing w praktyce”

Dzisiejszy rynek pracy wywraca do góry nogami dotychczasowe wyobrażenie o relacjach pomiędzy pracownikiem a pracodawcą. Po jednej jego stronie stoją organizacje oczekujące zaangażowania, efektywności i lojalności. Po drugiej zaś pracownicy, którzy coraz wyżej cenią swój komfort i czas prywatny. Jak połączyć te sfery z korzyścią dla obu stron? Odpowiedzią jest koncepcja wellbeing, której poświęcona zostanie konferencja we Wrocławiu.