Kongres Firm Rodzinnych we Wrocławiu
Kongres Firm Rodzinnych we Wrocławiu

Kongres Firm Rodzinnych we Wrocławiu

Opublikowany

Dolny Śląsk należy do czołówki krajowych ośrodków gospodarczych. Siłę regionu budują nie tylko polskie i zagraniczne korporacje lecz również firmy rodzinne. Z myślą o nich już 6 marca we Wrocławiu odbędzie się pierwszy dolnośląski Kongres Firm Rodzinnych „Nowe horyzonty rozwoju”, którego celem będzie promocja i integracja środowiska przedsiębiorców rodzinnych oraz stworzenie przestrzeni do inspiracji i wymiany doświadczeń.

Kongres Firm Rodzinnych „Nowe horyzonty rozwoju” organizowany jest przez Centrum Biznesu Rodzinnego Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, Zachodnią Izbą Gospodarczą – Pracodawcy i Przedsiębiorcy, Dolnośląską Izbą Gospodarczą, Regionalną Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową oraz Związkiem Pracodawców Polska Miedź. Sponsorem strategicznym jest PKO Bank Polski, patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski.

Będzie to pierwsze na Dolnym Śląsku wydarzenie poświęcone przedsiębiorczości rodzinnej, które zostało zainicjowane przez tak wiele podmiotów o wysokim znaczeniu dla rozwoju gospodarczego regionu. Kongres stanowi okazję do podjęcia specyfiki funkcjonowania firm rodzinnych i pochylenia się nad wyzwaniami, w obliczu których stoi wielu przedsiębiorców – należą do nich m.in. sukcesja, ekspansja na nowe rynki oraz wdrażanie innowacji. Wydarzenie będzie również okazją do wymiany doświadczeń oraz poszukiwania inspiracji.

Program

Podczas Kongresu odbędzie się sesja plenarna oraz panele tematyczne poruszające najistotniejsze dla przedsiębiorstw rodzinnych problemy wraz z propozycją ich rozwiązania. Ponadto dla uczestników zainteresowanych budowaniem relacji oraz utrwaleniem zdobytej wiedzy w praktyce odbędą się spotkania networkingowe i zajęcia warsztatowe z ekspertami. Wydarzenie sprzyjać będzie wymianie poglądów oraz nawiązywaniu kontaktów z przedsiębiorcami znajdującymi się w podobnej sytuacji biznesowej lub rodzinnej.

Tematyka paneli dyskusyjnych:
  • Sukcesja – w pierwszym panelu przedstawione zostaną sposoby radzenia sobie z sytuacjami, przed którymi często stoją firmy rodzinne, takimi jak: niechęć przejęcia firmy przez nowe pokolenie, brak odpowiednich kompetencji sukcesora lub brak potencjału sukcesyjnego z powodu formy prawnej, która uniemożliwia prostą zmianę władz i właścicieli.
  • Zatrudnienie – panel poświęcony zostanie problemom zatrudnienia i zarządzania personelem w przedsiębiorstwie rodzinnym. Prowadzący pomogą przedsiębiorcom w szukaniu odpowiedzi na pytania takie, jak: czym przyciągnąć pracowników spoza rodziny, jak zarządzać zespołem wielopokoleniowym, czy eksponować rodzinny charakter przedsiębiorstwa. Poruszona zostanie również tematyka nepotyzmu i wielokulturowości.
  • Innowacyjność – panel poświęcony zostanie innowacyjności biznesu rodzinnego w aspekcie nowych kompetencji zarządczych, stosowania innowacyjnych metod finansowania a także wprowadzenia innowacji produktowych, procesowych i marketingowych do firm rodzinnych. 
Kongres odbędzie się 6 marca 2018 roku we Wrocławiu w Narodowym Forum Muzyki. Wstęp jest bezpłatny, obowiązują zapisy.

Więcej informacji organizatorzy udostępniają na stronie:
http://www.wsb.pl/wroclaw/kongres-firm-rodzinnych

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

940x788_2.jpg

grafika | 379 KB

Pobierz
KFR_logo.jpg

grafika | 189 KB

Pobierz
A3 kongres.pdf

pdf | 1,99 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Dzień Logistyka w WSB we Wrocławiu

temu

Studenci i wykładowcy Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu zapraszają uczniów dolnośląskich szkół średnich na Dzień Logistyka, który odbędzie się 19 kwietnia. Na uczestników czekają warsztaty oraz wykłady gości specjalnych m.in. Gabriela Borowego, rzecznika prasowego trzykrotnego Rajdowego Mistrza Europy Kajetana Kajetanowicza.
Konferencja TEDxWSB 2018

temu

Uczestnicy konferencji TEDxWSB, która odbędzie się 24 kwietnia br. we Wrocławiu, zostaną zabrani do świata przyszłości. Prelegenci opowiedzą o przekraczaniu granic ludzkiej wytrzymałości, podróżach kosmicznych oraz wizji Ziemi bez natury. Nie zabraknie wystąpień związanych z zarządzaniem, marketingiem i biznesem – wszystkie zostaną poruszone w kontekście zmian, jakie niesie rozwój technologii i cywilizacji.
Największe spotkanie firm rodzinnych w regionie

temu

Na Dolnym Śląsku do tej pory nie było podobnego wydarzenia, o tak szerokiej skali i przekroju poruszanych zagadnień, adresowanego do przedsiębiorców rodzinnych. Kongres Firm Rodzinnych „Nowe horyzonty rozwoju” odbył się 6 marca br., wzięło w nim udział blisko dwustu przedsiębiorców z Wrocławia i okolic.
Make IT simple 2018 – dzień z informatyką

temu

Nie trzeba być geekiem, aby rozumieć informatykę i otaczające nas technologie. O tym, jak zostać programistą lub testerem oprogramowania, jak budować własne sieci komputerowe i inteligentne przedmioty oraz czy można przeprowadzić wywiad z robotem - dowiedzą się tegoroczni maturzyści z Dolnego Śląska. Już 22 marca br. w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu odbędzie się dzień otwarty pod hasłem „Make IT simple 2018”.

dr inż. Krzysztof Czerkas

Ekspert w dziedzinie służby zdrowia, zarządzania przedsiębiorstwem, zarządzania kryzysem w przedsiębiorstwie. Członek Rady Naczelnej Polskiej Federacji Szpitali, ekspert Formedis Medical Management & Consulting. Analityk sytuacji Doktor nauk technicznych, absolwent m