XX Inauguracja roku akademickiego w WSB

XX Inauguracja roku akademickiego w WSB

Opublikowany

To już 20 lat odkąd we Wrocławiu działa Wyższa Szkoła Bankowa, która właśnie rozpoczęła swój jubileuszowy rok akademicki. Dwudziesta inauguracja odbyła się w poniedziałek 16 października, uczestniczyło w niej ok. 300 osób – studentów oraz przedstawicieli społeczności akademickiej i świata biznesu. Wykład inauguracyjny poświęcony został prawom człowieka w biznesie.

Tegoroczna inauguracja roku akademickiego rozpoczęła obchody jubileuszu dwudziestolecia uczelni. W wydarzeniu uczestniczyli studenci i absolwenci WSB we Wrocławiu oraz władze wrocławskich uczelni wyższych, przedstawiciele wrocławskich instytucji samorządowych i środowiska biznesowego.

Uroczystego rozpoczęcia roku akademickiego dokonał Rektor prof. zw. dr hab. Stefan Forlicz. Wykład inauguracyjny pt. „Biznes a prawa człowieka” wygłosił prof. dr hab. Zdzisław Kędzia, specjalista z zakresu prawa konstytucyjnego i praw człowieka pełniący funkcję Prezydenta Europejskiego Międzyuniwersyteckiego Centrum Praw Człowieka i Demokratyzacji (EIUC) oraz Wiceprzewodniczącego Komitetu Praw Gospodarczych, Socjalnych i Kulturalnych ONZ w Genewie. Wydarzeniu towarzyszyła oprawa wokalna chóru kameralnego Cantores Minores Wratislavienses, a po inauguracji goście zostali zaproszeni na uroczysty bankiet.

W 1998 roku w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu naukę rozpoczęło około 1000 studentów, w tym 438 przyjętych na I rok studiów, oraz studenci II i III roku, którzy rozpoczynali naukę w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Po dwudziestu latach działalności uczelni liczba ta wielokrotnie wzrosła - do 3200 studentów na studiach pierwszego stopnia oraz jednolitych magisterskich, którzy rozpoczęli naukę w roku akademickim 2017/2018, a sama uczelnia na stałe wpisała się na akademicką mapę Dolnego Śląska oraz w życie gospodarcze regionu.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Inauguracja_WSB_2.jpg

grafika | 17,2 MB

Pobierz
Inauguracja_WSB_1.jpg

grafika | 15,3 MB

Pobierz
Inauguracja_WSB_4.jpg

grafika | 16 MB

Pobierz
Inauguracja_WSB_3.jpg

grafika | 14,5 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Dzień Logistyka w WSB we Wrocławiu

temu

Studenci i wykładowcy Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu zapraszają uczniów dolnośląskich szkół średnich na Dzień Logistyka, który odbędzie się 19 kwietnia. Na uczestników czekają warsztaty oraz wykłady gości specjalnych m.in. Gabriela Borowego, rzecznika prasowego trzykrotnego Rajdowego Mistrza Europy Kajetana Kajetanowicza.
Konferencja TEDxWSB 2018

temu

Uczestnicy konferencji TEDxWSB, która odbędzie się 24 kwietnia br. we Wrocławiu, zostaną zabrani do świata przyszłości. Prelegenci opowiedzą o przekraczaniu granic ludzkiej wytrzymałości, podróżach kosmicznych oraz wizji Ziemi bez natury. Nie zabraknie wystąpień związanych z zarządzaniem, marketingiem i biznesem – wszystkie zostaną poruszone w kontekście zmian, jakie niesie rozwój technologii i cywilizacji.
Największe spotkanie firm rodzinnych w regionie

temu

Na Dolnym Śląsku do tej pory nie było podobnego wydarzenia, o tak szerokiej skali i przekroju poruszanych zagadnień, adresowanego do przedsiębiorców rodzinnych. Kongres Firm Rodzinnych „Nowe horyzonty rozwoju” odbył się 6 marca br., wzięło w nim udział blisko dwustu przedsiębiorców z Wrocławia i okolic.
Make IT simple 2018 – dzień z informatyką

temu

Nie trzeba być geekiem, aby rozumieć informatykę i otaczające nas technologie. O tym, jak zostać programistą lub testerem oprogramowania, jak budować własne sieci komputerowe i inteligentne przedmioty oraz czy można przeprowadzić wywiad z robotem - dowiedzą się tegoroczni maturzyści z Dolnego Śląska. Już 22 marca br. w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu odbędzie się dzień otwarty pod hasłem „Make IT simple 2018”.

Najchętniej wybierane uczelnie w Polsce. Bankowa nr 1 w regionie. 

MNiSW opublikowało raport dotyczący wyników rekrutacji na studia wyższe w roku akademickim 2016/2017. Wyższa Szkoła Bankowa jest jedyną uczelnią z regionu ujętą w zestawieniu.