Dolnoślązaczka walczy o tytuł Miss Świata na Wózku

Dolnoślązaczka walczy o tytuł Miss Świata na Wózku

Opublikowany

Weronika Wróbel jest finalistką konkursu Miss Polski na Wózku, a teraz walczy o udział w międzynarodowym konkursie piękności Miss Świata na Wózku - Miss Wheelchair World 2017. Żeby wystartować w tym wyjątkowym konkursie, musi wygrać plebiscyt, który trwa do 18 sierpnia br.

W międzynarodowym konkursie Miss Wheelchair World 2017 nasz kraj będą reprezentowały dwie finalistki konkursu Miss Polski na Wózku organizowanego przez Fundację Jedyna Taka – Adrianna Zawadzińska Miss Polski na Wózku 2016 oraz jedna z finalistek konkursu w latach 2013-2016. O tym, która z kandydatek weźmie udział w konkursie na Miss Świata, zadecydują fani, którzy oddają głosy za pośrednictwem SMS lub adresów e-mail. Plebiscyt na drugą finalistkę trwa do 18 sierpnia br.

Jedną z kandydatek jest 23-letnia Weronika Wróbel, która pochodzi ze Świdnicy a mieszka we Wrocławiu. Porusza się na wózku od dziecka, jednak to nie przeszkadza jej w nauce, pracy i podążaniu za marzeniami. Na co dzień pracuje w Punkcie Foto w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu, gdzie rozwija swoją fotograficzną pasję i zamiłowanie do modelingu. W 2013 r. zdobyła tytuł II Wicemiss Polski na Wózku, Miss Publiczności oraz Miss Internetu. Piękna dziewczyna jest też sportsmenką, ma tytuł Mistrzyni Polski w  podnoszeniu ciężarów i działa jako wolontariuszka w wypożyczalni rowerów integracyjnych typu handbike działającej przy Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu (http://www.roweryintegracyjne.pl). Poza tym bierze udział w pokazach mody, sesjach zdjęciowych, wystąpiła też w teledysku (Arturinio - ON'a) oraz zagrała w serialu „Ślubna gorączka”.

- Kocham sport, podróże i wyzwania, w najbliższym czasie chcę skoczyć ze spadochronem. Aktualnie startuję w eliminacji do konkursu Miss Świat na Wózku. Biorąc udział w Miss Polski chciałam przełamać swoją nieśmiałość i  stereotypy dotyczące osób niepełnosprawnych. W konkursie Miss Świata chciałabym nagłośnić problem turystyki osób niepełnosprawnych i niewystarczającego przystosowania hoteli oraz architektury do naszych potrzeb. Jestem osobą pełną energii i poczucia humoru. W życiu wykorzystuję czas, aby spełniać swoje marzenia, jestem ciekawa świata a moje motto to „carpe diem”. 

– mówi Weronika Wróbel.

Jak głosować

Aby oddać głos na Weronikę, należy wysłać SMS o treści TC.JEDYNA.5 na numer 72068 (koszt SMS 2,46 zł) lub wysłać e-mail przez stronę konkursu konkursu: http://jedyna-taka.pl/miss,5,weronika-wrobel-.html. Z jednego adresu e-mail/nr tel. można oddać tylko jeden głos dziennie, czyli maksymalnie 2 głosy za pośrednictwem dwóch kanałów głosowania na jedną osobę.

Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych w WSB we Wrocławiu

Punkt Foto, w którym pracuje Weronika Wróbel działa głównym gmachu Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Punkt współpracuje z uczelnianym Biurem ds. Osób Niepełnosprawnych, w którym prowadzone są stałe dyżury Pełnomocnika Rektora ds. Osób Niepełnosprawnych. Kandydaci na studia, studenci i absolwenci z niepełnosprawnościami mają możliwość skorzystania z porad Pełnomocnika oraz skonsultowania bieżących spraw. Konsultacje prowadzi Stanisław Kośnik pełniący funkcję Pełnomocnika, kontakt z nim możliwy jest pod nr tel. tel. 71 376 23 77 lub adresem e-mail bon@wsb.wroclaw.pl.

Na terenie uczelni jest dostępny sprzęt specjalistyczny dla osób z różnymi niepełnosprawnościami – począwszy od dyktafonów, poduszek sensomotorycznych, po wysoko zaawansowany sprzęt typu dotykowy monitor, komputery w Czytelni dostosowane do pracy osób słabowidzących i niewidomych oraz z trudnościami manualnymi (TrackBall), a także klawiaturę brajlowską, syntezator mowy. Dzięki tym i innym elementom infrastruktury, studenci z niepełnosprawnościami uczą się i cieszą życiem studenckim na równi z pełnosprawnymi kolegami i koleżankami.
Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu

Weronika Wróbel z naszego PUNKT FOTO walczy o udział w wyborach Miss Świata na Wózku! 👑 #StudenciWSB, #absolwenciWSB przyłączcie się do głosowania na Weronikę - tu oddacie głos: http://jedyna-taka.pl/miss,5,weronika-wrobel-.html Może już ją poznaliście przy okazji zdjęć do dyplomu 📸 ale czy wiecie, że ta dziewczyna ma tytuł II Wicemiss Polski na Wózku, Miss Publiczności i Miss Internetu? Weronika to prawdziwy 💎 i właśnie sięga po kolejny tytuł, głosujemy codziennie do 18.08.2017!

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Dzień Logistyka w WSB we Wrocławiu

temu

Studenci i wykładowcy Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu zapraszają uczniów dolnośląskich szkół średnich na Dzień Logistyka, który odbędzie się 19 kwietnia. Na uczestników czekają warsztaty oraz wykłady gości specjalnych m.in. Gabriela Borowego, rzecznika prasowego trzykrotnego Rajdowego Mistrza Europy Kajetana Kajetanowicza.
Konferencja TEDxWSB 2018

temu

Uczestnicy konferencji TEDxWSB, która odbędzie się 24 kwietnia br. we Wrocławiu, zostaną zabrani do świata przyszłości. Prelegenci opowiedzą o przekraczaniu granic ludzkiej wytrzymałości, podróżach kosmicznych oraz wizji Ziemi bez natury. Nie zabraknie wystąpień związanych z zarządzaniem, marketingiem i biznesem – wszystkie zostaną poruszone w kontekście zmian, jakie niesie rozwój technologii i cywilizacji.
Największe spotkanie firm rodzinnych w regionie

temu

Na Dolnym Śląsku do tej pory nie było podobnego wydarzenia, o tak szerokiej skali i przekroju poruszanych zagadnień, adresowanego do przedsiębiorców rodzinnych. Kongres Firm Rodzinnych „Nowe horyzonty rozwoju” odbył się 6 marca br., wzięło w nim udział blisko dwustu przedsiębiorców z Wrocławia i okolic.
Make IT simple 2018 – dzień z informatyką

temu

Nie trzeba być geekiem, aby rozumieć informatykę i otaczające nas technologie. O tym, jak zostać programistą lub testerem oprogramowania, jak budować własne sieci komputerowe i inteligentne przedmioty oraz czy można przeprowadzić wywiad z robotem - dowiedzą się tegoroczni maturzyści z Dolnego Śląska. Już 22 marca br. w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu odbędzie się dzień otwarty pod hasłem „Make IT simple 2018”.

Linux Day już 27 czerwca

We Wrocławiu rusza nowy cykl spotkań o tematyce informatycznej – Linux Days. Do uczestnictwa zaproszeni są wszyscy fani i użytkownicy rozwiązań typu Open Source. Pierwsze spotkanie odbędzie się 27 czerwca o godz. 17:00 w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu.